Skocz do zawartości

Prośba o poradę


norbertss

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie!

Mam pytanie jaki wzmacniacz stereo, używany warto kupić np.: na allegro. Przedział cenowy: do 400 PLN.

Obecnie mam głośniki Jamo S416 + amplituner Pioneer VSX-D514. Jako kino domowe jest OK jednak do muzyki (rock, pop) trochę nie pasuje (dziwny bass, sopranów brak). Chciałbym więc kupić tani wzmacniacz z allegro i podłączyć do niego dwa przednie głośniki z Jamo S416.

Poproszę o propozycję. Z góry dziękuję za pomoc!

P.S. Kiedyś miałem Diorę WS-422 i brzmiał całkiem nieźle icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pełną świadomość, że sprzęt nie jest najlepszy icon_sad.gif

Chciałbym jednak stosunkowo niskim kosztem choć trochę poprawić obecną sytuację. Nie mam jednak rozeznania na rynku (zawsze miałem Radmora lub Diorę) dlatego proszę o pomoc. Allegro oferuje tysiące modeli.



http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/133096.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu właśnie taki Pioneer? Szkoda, że nie napisałeś jaki dźwięk lubisz? Ma być ostrzej, jaśniej, twardziej, czy bardziej miękko, soczyście z delikatną górą itp? Spróbuj więcej napisać czego oczekujesz.
Acoustic Research może nie taki zły, ale chyba nikt tu nie słuchał.
Diorze dajmy spokój. Może to nie najgorsze wzmacniacze, ale na pewno nie do Twoich Jamo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 350zł to w ogóle trudno coś dobrego kupić. Trzeba czekać na okazję. Nie wiem co się pojawi, więc nie będę pisał, bo to bez sensu.
Pioneer jak pisałem za te pieniądze dobry. Są lepsze ale i znacznie droższe. Onkyo osobiście nie lubię.
Niby mocne, ale grają ostro i dośc sucho (w większości). Denony znacznie przyjemniej, jedne bardziej inne mniej soczyście. Z tańszych a fajnie grających to PMA 560, PMA 860 i PMA 1060 albo 980R (z pilotem), może coś znajdziesz w swoim budżecie.
Ja osobiście zastanowiłbym się nad takim NADem. Niby mało watów (chyba 35 przy 8 omach), ale niech Cię to nie zwiedzie. Te wzmacniacze grają bardzo dynamicznie i potrafią zawstydzić niejeden sporo silniejszy (na papierze), ale mniej wydajny prądowo wzmacniacz.
http://allegro.pl/kultowy-nad-302-jedyny-n...3368990026.html
O tym, że gra bardzo ładnie jak na budżetowy wzmacniacz, tylko wspomnę.
Ten Fine Arts V1 też jest całkiem niezły.
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-fine-a...3371917101.html
A ja do drugiego systemu kupiłam właśnie (jeszcze do mnie nie dotarł) Pro-Ject 7AMP
http://allegro.pl/pro-ject-7amp-audio-fils...3372239880.html
Obawiam się jednak, że dla Ciebie będzie zbyt "egzotyczny". Poza tym zastanawiam się, czy nie zagra z Twoimi Jamo zbyt ciepło? Ale dla porządku pokazałem Ci, że taki fajny wzmacniacz też jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerny komentarz!

Ciągle zastanawiam się nad tym PIONEER A-401 - jest dobrze utrzymany i idelanie wpisuje się w mój budżet.

Grundig V1 też budżetowo odpowiada ale trochę jest zniszczony icon_sad.gif

Jakbyś porównywała te dwa modele???

Ewentualnie inne modele Pioneera A-443; A-331, A-335, A-221 ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może daj spokój Pioneerom. Te wymienione przez Ciebie nie są zbyt dobre brzmieniowo.
i chyba nie zagrają dobrze z Twoimi Jamo.
Można się jeszcze zastanowić nad wzmacniaczami Yamaha? Spróbuj poszukać modelu A-700.
Fine Arts zniszczony? Hmmm, a w którym miejscu, bo już stary jestem i chyba niedowidzę? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobry zakup. Miałem przez jakiś czas w domu V2 i bardzo miło go wspominam.
Ma go teraz mój kolega.
Czy dobrze zrobiłeś kupując za 200zł bez pilota skoro miałeś za 300 z pilotem w dobrym stanie?
Ciekawe ile dasz za pilota?
A korektor po co? Myślałem, że chcesz podążać w kierunku poprawy dźwięku a nie jego psucia.
Daj sobie spokój z tym urządzeniem. Lepiej składaj pieniądze na kolumny lepszej klasy i na jakieś dobre źródło a korektor nie będzie potrzebny. Spytaj który z bardziej doświadczonych forumowiczów go używa?
Wielu nie ma w swoich wzmacniaczach nawet regulacji niskich i wysokich tonów. Ja w swoim sprzęcie także.
Fine Arts ma takie regulatory, więc w razie czego powinny wystarczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pilot był Philipsa.
Co do kolumn, ważne jest w jak dużym pomieszczeniu będą grały. Możesz napisać?
Poza tym, co znaczy kolumny nisko budżetowe? Czyli ile możesz przeznaczyć?
Jeśli naprawdę niedużo, to mogą nie zagrać zauważalnie lepiej od Twoich Jamo.
Wówczas bez sensu będzie kupowanie takich kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej rodzaj niż przekrój ma znaczenie, chociaż i przekroju nie można lekceważyć.
Jesli chcesz zmienić kolumny, to może do nich dopasuj okablowanie.
Chyba, że Jamo zostają w kinie domowym a inne kolumny będą do stereo?
Kable stosuje się średnio od 1.5mm do 4mm.
A jakie, to zależy co chcesz uzyskać, jaki dźwięk, co skorygować w brzmieniu.
Kablami bardzo delikatnie da się to zrobić.
Kolumn poszukam, popatrzę. Koledzy pewnie też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie poprawisz kablem czegoś, co jest od początku niedobre. Można co prawda coś tam uwypuklić, ale to nie są duże zmiany. Najbardziej uwydatnisz wysokie tony kablami srebrnymi lub z miedzi srebrzonej. Nawet te pozornie łagodniej grające mają dużo wysokich tonów i można nawet mówić o rozjaśnieniu czy delikatnym wyostrzeniu. Najlepszym przykładem nowsza wersja głośnikowego Van den Hula CS122 hybrid (w kremowej koszulce). Ten kabel ma dość mocne wysokie tony w porównaniu do super taniego Alpharda Da Vinci SL-10 i dużo droższego Straight Wire Rhapsody S a niskie też niczego sobie. Właśnie testuję ten kabel. Miałem poprzednią wersję (w zielonej koszulce), która grała łagodniej na górze a niskie tony były dość delikatne. Może ktoś wie, czy rzeczywiście te dwie wersje różnią się brzmieniem, czy mi się zdaje?
Przepraszam autora wątku za tę dygresję. I do rzeczy.
Czy chodzi Ci właśnie o uwypuklenie wysokich tonów? Nie odpowiedziałeś do jakich kolumn. Mniemam, że do Jamo. Bo do tych, których jeszcze nie masz byłoby bez sensu.
Nie podałeś też sumy jaką mógłbyś przeznaczyć na kable. Oraz, czy to mają być głośnikowe, interkonekty (łączówki) czy jedne i drugie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...