Skocz do zawartości

miniwieża stereo do hard-rocka


Paulus

Recommended Posts

Witajcie
od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem miniwieży. Nie mam miejsca na pełnowymiarowy sprzęt a wiem, że niektóre systemy mini też potrafią grać. Już prawie zdecydowałem się na Pianocrafta ale z większości recenzji wynika, że ten sprzęt idealnie sprawdza się w nastrojowych i delikatnych klimatach. Ja niestety albo stety słucham hard rocka i metalu więc nie wiem czy kupno yamahy będzie optymalne. Zastanawiałem się tez nad mini onkyo cs315 lub cs515 ale nie znalazłem wiele opinii na ten temat. Wieża będzie stała w pokoju ok.15m. Onkyo czy Yamaha, a może coś innego? Zakres cenowy: 1000-1500 zł. Z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulus
Sprawdzałem na rockowo PianoCraft E410 (z CD) i E810 (DVD), oba mają ten sam wzmacniacz i takie same kolumny. Było nieźle (tzn. dobrze). Wieże Yamahy są łatwo dostępne i proponuję sprawdzić "organoleptycznie", czyli odsłuchać. Natomiast od razu można odpuścić sobie słabszy model E700.
Powierzchnia Twojego pokoju spokojnie może być dobrze nagłośniona przez Yamahę icon_cool.gif

Jednak nie słuchałem Yamahy metalowo/hardrockowo... W razie czego można jeszcze bez problemu dokupić sub Yamahy do systemu, ale zbliżasz się wtedy do 2 tysięcy icon_eek.gif

Popatrz m.in. na posty w temacie
Sprzęt do 2 tys. zł? , Prośba od totalnej nowicjuszki
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=3448
oraz wrzuć hasło PianoCraft w wyszukiwarce na Forum.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo cs-315, słucham między innymi muzyki metalowej i jestem zadowolony. Zestaw możesz kupić nawet za 950zł, a opinie są na ceneo.pl i na niemieckich stronach.

Ja nie żałuję, za resztę pieniędzy możesz dokupić jakiś subwoofer, bo bas na kolumnach z zestawu nie schodzi zbyt nisko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim skromnym zdaniem:

Ja podpisuje się również pod Onkyo CS-315, plus jakiś podstawowy sub -całość akurat około 1500zł się zakręci. Jak na 15 metrów, powinno bez problemu wystarczyć. No chyba, że bardzo Ci zależy, aby cała Twoja ulica/osiedle Cię słyszało, to raczej nie da rady icon_smile.gif Tak, czy owak, jakość dźwięku wydobywającego się z powyższego zestawu bedzie OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi !
Nie zamierzam słuchać mega głośno - lubię swoich sąsiadów icon_smile.gif
W takim razie przejrzę oferty sprzedaży. Dzisiaj w saturnie słuchałem Yamahy 810 i grała naprawdę ładnie. Teraz muszę dorwać gdzieś to onkyo dla porównania.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...