Skocz do zawartości

przewód głośnikowy zarobiony w końcówki czy bez?


Recommended Posts

zastanawia mnie czy w ogóle warto zarabiać przewód głośnikowy w końcówki typu banan albo widełki
widziałem że np tzw bananki można kupić w cenie od złotówki do bodajże parunastu złotych za szt. w wersji pozłacanej
rozumiem że złoto świetnie przewodzi ale czy jest odczuwalna różnica podczas odsłuchu?
może jest to tylko kwestia wygody i estetyki bo z taką opinią się spotkałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Moim zdaniem zastosowanie wtyków bananowych lub widełkowych to krok w stronę wygody i estetyki. Bez wątpienia ułatwia to podpinanie kabli,nie mówiąc już
o wypasionym wyglądzie (jak użyjesz jakichś dizajnerskich modeli) icon_wink.gif
Co do brzmienia,to wg filozofii którą ja wyznaję,każdy taki element w torze audio to jednak kolejna "przeszkoda" którą musi pokonać dźwięk w drodze do moich uszu. Marnej jakości wtyki mogą okazać się czymś w rodzaju "wąskiego gardła" dla dźwiękodajnego prądu,że tak to określę icon_wink.gif Zatem ja nie oszczędzał bym
na jakości bananów czy widełek.
Dodam na marginesie,że w moim torze gra wzmacniacz wyposażony z ww. powodów tylko w regulację głośności (ani jednego przełącznika czy pokrętła ponad to),
a w kwestii kabli- konsekwentnie - "męczę" się ze szczotą 4mm2 - czyli gołe druty w zaciskach icon_confused.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kwestia wygody. Co do wpływu na odsłuch - może i jest to słyszalne ale myślę, że przy spełnieniu trzech warunków - świetny słuch, świetna akustyka pomieszczenia, świetny sprzęt.
W warunkach domowych i budżetowym sprzęcie nie sądzę, żeby nawet wrażliwe ucho wiele różnicy usłyszało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zastanawia mnie czy w ogóle warto zarabiać przewód głośnikowy w końcówki typu banan albo widełki



A mój Audiolab 8200P (końcówka mocy) ma terminale tylko i wyłącznie dla gołych kabli. Czyli w tym wypadku nie mam nad czym się zastanawiać.
Po stronie kolumn to inna sprawa.
Tak czy owak, jak nie masz potrzeby częstego przenoszenia sprzętu, gołe kable będą najodpowiedniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...