Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month later...
Witam.
Mam "to-to" od ok. pół roku. Mam, bo dostałem icon_smile.gif, sam bym pewnie tego nie kupił (cena! icon_sad.gif)
Używam dość intensywnie, bom głodny muzyki ciągle... Zgrywam więc systematycznie posiadane WŁASNE płyty CD do mp3 (nielegalnymi nagraniami się brzydzę! - uległem tylko kiedyś jednej płycie już skopiowanej, od kolegi).

Co do opinii:

A. Plusy:


1. Pojemność (30 GB!) jest czymś fantastycznym - nie muszę oszczędzać na jakości rip'ów! icon_smile.gif

2. Opcja wykorzystania części pojemności jako zewnętrzny HDD też już mi się przydała (flash'e 8GB czy większe kosztują majątek!)

3. Możliwości funkcjonalne spore. Osobiście wykorzystuję prawie wyłącznie odtwarzacz audio i opcje z nim związane (abumy, listy odtwarzania, equalizerek...). Radia, fotek i wideo prawie wcale - ale są! icon_smile.gif

4. Niezłe menu, spolszczone, praktyczne. Nie wszystkie szczegóły są w instrukcji obsługi, niektóre odkrywałem "w boju" - i byłem nimi mile zaskoczony.

5. Odtwarzanie filmów nie wymaga ich kompresji do mniejszych rozdzielczości - film załadowany wprost z płyty DVD grał bezproblematycznie (i się zawsze mieści!). Duży wyświetlacz + słuchawki - i zapominasz, gdzie jesteś!
Jakość dla filmów jest ok, bez poklatkowości, niezłe barwy i rozdzielczość! icon_smile.gif

6. Bardzo solidne wykonanie uzrądzenia - nic nie trzeszczy, przyciski działają pewnie i bez wysiłku, są na tyle duże, że wygodne. Dobre materiały (metal, dobre tworzywo) - w sumie miło wziąć tą zabawkę do ręki!

7. Niezłe jest (potencjalnie) oprogramowanie do niego - ale do ripowania używam i tak innego, bo z Creative'owskim miałem kłopoty - narzucał mi ustawienia, których nie chciałem, np. bitrate).
Do zarządzania plikami i odtwarzaczem - jest bardzo dobre.

B Minusy - albo może raczej: "mogłoby być lepiej" icon_wink.gif

1. Jakość odtwarzanego dźwięku nie powala. Może zbyt wiele wymagam, ale niektóre nagrania słuchałem też na tanich playerkach - i brzmiały lepiej! icon_sad.gif
Mam na myśli zwłaszcza:
- stereofonię (przestrzenność nagrań jest na średnim poziomie) - może to po części "zasługa" słuchawek (używam słuchawek Aurvana);
- soprany i basy są dość wyraźne, ale (zwłaszcza basy) jakieś takie "bez ducha", kontrabas brzmi jak z lepszego kartonu (bas nie wybrzmiewa, nie ma szczegółów), a skrzypce nie potrafią aksamitnie "zaśpiewać".

2. Z Aurvana'mi całość brzmi nieźle, ale ww. mankamentów nie poprawia nawet equalizerek.
Jego (equaizera) gotowych profili nie używam prawie, bo niewiele wnoszą, a profilem własnym też niewiele można poprawić (za mało pasm).
Może inne słuchawki brzmiałyby lepiej? Ale zależało mi na dousznych (słuchanie w czasie podrózy).

3. Ciężar i gabaryty - no, niestety ale to jest sprzęt "kieszonkowy" tylko do duuużych i mocnych kieszeni! icon_wink.gif Raczej do słuchania siedząc (np. w podróży), niż do chodzenia z nim po ulicach.
Nie ma też oczka na zaczepienie smyczy, ani porządnego etui (jakiś ładny woreczek, ale niepraktyczny). Ja sobie z tym poradzilem, dobierając w Mega Avansie futeralik do jakiegoś PADa za 30 zł - akurat na wymiar!
Oryginalne etui jest koszmarnie drogie (ok. 160 zł).


Podsumowując:
- Używam, bo dostałem, bo mam swoją muzykę przy sobie, kiedy chcę, nie płacąc za tą przyjemność. W praktyce wolałbym coś mniejszego, kieszonkowego, chociaż trudno z taką pojenością "malucha" dostać... icon_sad.gif
- Pod kątem jakości - gdybym miał zapłacić icon_wink.gif - szukałbym raczej czegoś bardziej wyrafinowanego brzmieniowo. Zależy mmi na muzyce, a nie na filmach!
Ale jeśli ktoś chce oglądać filmy - polecam szcerze!

Pozdrawiam.
PM

P.S. Jeśli kupisz, będę ciekaw Twoich wrażeń...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...