Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek83

Regulacja amplitunera

Recommended Posts

Witam

Kumpel kupił kino domowe 5-cio głośnikowe (bez subwoofera) z amplitunerem. W specyfikacji jest zakres bardzo dobry - dolne dźwięki standardowe a wysokie 38khz. Kosztowały prawie 4 tys. Po podłączeniu jakość jest słaba. Dźwięk nieraz przypomina taki jakby głośniki stały w kartonach. Po podłączeniu amplitunera do komputera jako tako grają bo ustawieniami (suwakami) nadrabia. Osobiście mam zestaw kina dość stary za 1100 zł (8 lat temu) i dźwięk bez ustawień jest podobny. Mój amplituner jest podobny (gorszej klasy) i ma ustawianie basów, sopranów itp a w tym znalazłem jedynie rodzaj surround/stereo/itd oraz automatyczne uwydatnienie słabej jakości dźwięków. Na pilocie są dwa guziki od wysokich i niskich tonów ale nieaktywne. Domyślam się że służą do radia bo w instrukcji dużo piszą o jego ustawieniu. Instrukcja obejmuje programowanie, nagrywanie, radio itp ale nic o dźwięku spoza rodzaju surround... Komputer pod amplituner jest podłączony kablem analogowym bo przez HDMI było jeszcze gorzej.
Sprzęt sprawdzaliśmy też pod DVD i nadal marna jakość dźwięku.

1. Co może być przyczyną?
2. Czy ten amplituner musi mieć ustawianie dźwięku?

Pozdrawiam

Cóż, niektóre kina tak mają. Skoro wstydzisz się nawet podać modelu, niewiele można doradzić poza zapoznaniem się z instrukcją obsługi sprzętu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować