Skocz do zawartości

Zepsuty głośnik / naprawa, kupno


Doctor

Recommended Posts

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Otóż posiadam wieżę taką jak w tutaj . Dzisaj jeden z głośników spadł i uległ uszkodzeniu. Szukałem czy można kupić taki pojedynczy głośnik, ale nie znalazłem odpowiedzi.
Mam do Was pytanie i prośbę. Czy istnieje możliwość naprawy lub kupna samego głośnika?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Dzięki za poprawki icon_wink.gif Człowiek uczy się całe życie icon_razz.gif
Uszkodziła się jedna z kolumn. Obudowa jest zgnieciona i pęknięta w jednym miejscu. Podczas odtwarzania muzyki coś trzeszczy w środku i przerywa. Porównałem ruchy membrany w zepsutym głośniku ze sprawnym i podczas próby ruszania membrany coś wewnątrz trze i szeleści. W sprawnym głośniku wszystko pracuje płynnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu uszkodzeń wygląda to marnie. Nie dość, że interwencja stolarza konieczna to jeszcze wygląda, że sam głośnik też oberwał.
Kupienie pojedynczej kolumny zależy od szczęścia - tzn czy komuś innemu przydarzył się podobny wypadek i postanowił sprzedać pozostałą dobrą kolumnę.
Ja raczej nastawiłbym się na kupienie pary kolumn podstawkowych (tzn takich małych, jak masz) z nadzieją na poprawę brzmienia. Tu sugerowałbym szukanie wśród używanych kolumn. Jeśli takie wyjście Ci pasuje to musiałbyś podać trochę danych o pomieszczeniu w którym to gra, muzyce jakiej słuchasz, preferencjach brzmieniowych i budżecie, jaki przeznaczysz na zakup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Co do głośników to te, które posiadam są dla mnie wystarczające. Sam nie mam jakiś szczególnych wymagań muzycznych i preferuję bardziej uniwersalne kolumny (wiem, że mówią, że jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy, ale niech będzie icon_wink.gif ).
Co do ceny to przeglądając oferty sprzedaży wieży tej, którą mam do cena wynosiła około 600-700 PLN. Nie wiem ile z tego stanowi cena wieży, a ile cena głośników. Chciałbym wydać kwotę, która by odpowiadała kwocie tamtych głośników.
Sytuacja po prostu teraz postawiła mnie pod ścianą i chciałbym wrócić do poprzedniego stanu użytkowalności jak najmniejszym kosztem. Wiem, że na porządny sprzęt należy wydać trochę kaski, ale w obecnej sytuacji nie mam jej za wiele.
Jeżeli miałbyś jakieś sugestie odnośnie konkretnych kolumn, które możesz mi polecić to jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...