Skocz do zawartości

Wybór pomiędzy


fleelf

Recommended Posts

A czemu amplituner? Chcesz słuchać muzyki? Jeśli tak, zazwyczaj lepszy bywa wzmacniacz stereo.
Niewiele kasy, to rzecz względna. Konkretnie ile możesz przeznaczyć?
Dobrze byłoby gdybyś napisał jaki dźwięk lubisz, co chciałbyś osiągnąć (ma grać jaśniej, ostrzej, czy pełniej, delikatniej itp - poczytaj inne wątki, możesz się dużo dowiedzieć).
Jakiej muzyki słuchasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=3366647059
Kupiłem powyrzszy icon_smile.gif jak Widzisz, bardzo "niewiele kasy" icon_smile.gif mam nadzieję być zadowolony z tego, to mój początek ze sprzętem, dziecko się pojawiło, wiec na więcej w tej chwili mnie nie stac...
z muzyki Jazz, rock klasyczny, współczesny i alternatywny, szerokie spektrum. Lubie czyste, wyraźne brzmienie, ubie słyszeć każdy instrument icon_smile.gif W tej chwili, nie mam już wyjścia, kupiło się icon_smile.gif
dzięki bardzo za zaangażowanie, myślę, że będę się -ojawiał na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym tak jak napisał wyżej Kostku. Ponadto zapytam czemu zakładasz wątek na forum, pytasz i nie czekając na odpowiedź kupujesz i tak jakiś badziew, który do słuchania muzyki nadaje się jak sito do łapania wody?
Chciałeś uspokoić swoje sumienie, że jednak zapytałeś, ale i tak założyłeś, że kupisz coś takiego i kupiłeś?
Autentycznie dałeś ciała, bo nawet za tak małą sumę jaką dysponowałeś mogłeś mieć niezły wzmacniacz albo amplituner stereo, jeśli bardzo Ci zależy na słuchaniu radia.
W sumie , to jeszcze możesz spróbować skontaktować się ze sprzedającym i spytać, czy możesz wycofać się z zakupu, bo nie przemyślałeś itp..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam po przerwie, dziekuję za wszelkie porady i słowa (wydaje się słusznej) krytyki.
Zakupiony amplituner okazał się niezgodny z opisem i musiałem go odesłać.
W związkuz tym pozostaję bez sprzętu grającego.
Licząc na wasze doświadczenie i nauczony poprzednim doświadczeniem - liczę, kolejny raz, na Waszą pomoc. Pieniądze jakimi dysponuję nie uległy zmianie - czyli 150 zł.
Zależy mi na amplitunerze, do którego posiadam (regenerowane właśnie) kolumny TONSLI CHALLENGER.
Ofert na allegro jest wiele, jednak nie posiadam wiedzy na który model, w tym przedziale cenowym, zwrócić uwagę. Proszę zatem o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja kupiłbym wzmacniacz stereo. Tuner możesz dokupić osobno za niewielkie pieniądze.
W podanym przedziale cenowym proponuję :

http://allegro.pl/denon-pma-300v-sprawny-l...3410557278.html
[DENON PMA-300V]
http://allegro.pl/kenwood-ka-57-integrated...3387889575.html
[KENWOOD KA-57]

Jeśli chodzi o amplituner, to nie znalazłem nic ciekawego do 150 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie przychodzi mi nic innego jak Denon DRA-435. Nie jest to nie wiadomo co, ale biorąc pod uwagę budżet i rodzaj sprzętu - amplituner to gra to dobrze. W tej cenie powinieneś już taki znaleźć.
Albo coś bardziej z vintage : http://allegro.pl/amplituner-telefunken-tr...3403071360.html

Stary dobry i ŁADNY telefunken ( bo potrafili zrobić również całkiem paskudne obudowy ). Baardzo przyjemny w odbiorze ciepły analogowy dźwięk, chyba sam sobie kiedyś jeszcze taki sprawie : )
Po prostu gra muzykę i tyle : ) Może nie posiada super przestrzeni i precyzji ale kiedyś klocki grały jakoś inaczej.. nie lepiej jak to handlarze pieją, ale inaczej..
W dodatku posiada rewelacyjny tuner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował tą Yamahę, ale to zależy czego oczekujesz...
Miałem styczność ze starszymi modelami i te grały przyzwoicie, ale te lekkie klocki są moim zdaniem mdłe.
Może gdybyś odpowiedział na moje pytanie w poprzednim poście, łatwiej byłoby coś podpowiedzieć.
Byłem ciekaw, czy bierzesz pod uwagę coś w stylu amplitunera proponowanego przez przedmówcę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z uwagi na małżonke i jej podejscie do estetyki i wystroju mieszkania, wolalbym jednak nowsze. wiem, ze to slabe kryterium, jednak w mojej sytuacji - istotne :/ mam jednak nadzieję, że znajdę cos interesującego - dokładnie jakis amplituner. Biorę się za poszukiwania.


Nowsze nie zawsze są ładniejsze, nawet dla ludzi lubiących nowe.
Poszukaj bez ograniczeń tego typu dobrych klocków i pokaż żonie - nie Ci powie który się podoba, który nie. Może to droga do kompromisu formy i treści czyli wyglądu i brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...