Skocz do zawartości

Yamaha - Zestaw CD, Amplituner, kolumny/glosniki koło 3 tys


Edgrim

Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim! icon_wink.gif


Panownie i Panie, postanowiłem zakupić pierwszy w miarę porządny sprzęt grający.

Czego potrzebuje
- dysponuje gramofonem (AudioTechnica) wiec musi być to amplituner, który ma możliwość podpięcia
- Potrzebuję wejście na płyty CD
- Radio (czyli musi byc to Amplituner)

Zdecydowałem się na odtwarzacz CD Yamaha CD-S 300, zastanawiam się nad doborem amplitunera, chce cieszyć sie dobrą jakością dzwięku, lubie posłuchać głośno muzyki, lecz pomieszczenie mam małe około 20 metrów^2.

Czy wystarczy mi zakup YAMAHA RS-300 czy lepiej zainwestować w RS-500 ( czy prócz mocy mają one jakieś różnice ??)

Potrzebuję również pomocy w doborze głośników/kolumn do tego zestawu.

na oku mam narazie Mission MX-2 czy są to głośniki godne polecenia?

Ogólnie rzecz biorąc mam koło 3 tys na wydatek.

Licząc amplituner 900-1000 (zależy czy Rs300 czy RS500)
koło 800 zł na CD Yamaga CD-S300
zostaje mi jakieś 1000 - 1100 zł na głosniki/kolumny

Interesuje mnie tylko sprzęt nowy.!:)

Bardzo dziękuje za pomoc;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Radio (czyli musi byc to Amplituner)


Wzmacniacz w podobnej cenie zagra przeważnie dużo lepiej, a tuner możesz sobie dokupić osobny za stówkę albo dwie.
Cytat

chce cieszyć sie dobrą jakością dzwięku


Każdy lubi coś innego, "dobra jakość" jest mocno względnym pojęciem. Jesteś w stanie opisać poszukiwanie brzmienie? Ciepłe, zrównoważone, chłodniejsze, bardziej muzykalne, bardziej analityczne, z ostrą górą lub mocnym dołem?
Cytat

3 tys na wydatek.
(...)
Interesuje mnie tylko sprzęt nowy.!:)


Czy jesteś świadomy, że mądrze skompletowany, używany zestaw zagra bez porównania lepiej, niż nowy za te same pieniądze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja głównie słucham Rocka, Bluesa, Blues Rocka i Jazzu, lubie ciepłe brzmienia;)


Co do używanego sprzętu wiem wiem, że tak jest ale niestety to jeden z warunków nie zależnych odemnie icon_wink.gif musi to być nowy sprzęt icon_wink.gif)

Ja praktycznie jestem zdecydowany na Yamaha RS-300 lub RS-500 tylko, którą z tych wybrać??

i jaki zestaw głosnikowy/kolumnowy, te MX2 się nadzadzą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za model Elac FS 72 ?

Cytat

Wzmacniacz w podobnej cenie zagra przeważnie dużo lepiej, a tuner możesz sobie dokupić osobny za stówkę albo dwie.


Z tym dużo lepiej to przesada. Dużo lepiej to zagra wzmacniacz w stosunku do amplitunera KINOWEGO a nie podobny cenowo amplituner stereo i wzmacniacz stereo (oczywiście mowa o sprzęcie o podobnych parametrach tego samego producenta np HK 980 i 3390 albo Yamaha RS 500 i AS 500 itp).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobna pomyłka mi się wdała wybacz;)

ale to to te głosniki

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail




chyba ze przyszaleje i będa te

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail

jak ogólnie z tą firmą Elac? przyzwoity sprzęt?

ogólnie zakupy będe robił w tophifi.pl więc jeżeli jesteście w stanie coś z tej strony polecić będe wdzięczny;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poszaleć, to masz w wyprzedaży kolumny dużo lepsze i korzystniejsze cenowo.
http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail
Oczywiście widzisz, że ceny są za sztukę?
Jeśli jednak myślisz, że napędzisz takie kolumny jakimś tanim wzmacniaczykiem albo tym bardziej amplitunerem yamahy, to możesz być mocno rozczarowany.
Zresztą pojedź, posłuchaj.
Elac to porządna firma, produkująca dobre, ciekawie grające kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...