Skocz do zawartości

Kino - problemy z wyborem


miras000

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum, wiec witam wszystkich serdecznie. Nie myślałem, że zakup kina domowego to taki problem. Poświęciłem chyba już kilkanaśćie godzin na czytanie testów, opini, najróżniejszych forum i im dalej w las tym większy mętlik w głowie icon_smile.gif No to może po kolei. Kino ma służyć w proporcjach: 70% filmy, 20% konsola, 10% muzyka. Pokój to ok. 25m2. Kino 5.0 z możliwością poźniejszego dokupienia suba. I najważniejsze cena: 5000zł (idealnie byłoby mieć 2x tyle ale niestety inne wydatki).
Z moich poszukiwań i preferencji:
1. Amplituner nowy, z duża ilością funkcji multimedialnych( mhl, wifi,3d itp.)
2. Głośniki do tej kwoty napewno nie będą rewelacyjne ale fajnie gdyby udało się znaleźć w dobrym stosunku jakość/cena(oczywiście też nowe).
Wnioski jakie udało mi się wyciągnąć do tej pory:
3. Dość często polecana firma to onkyo. Jeśli bym się zdecydowwał to modele tx-nr717 lub tx- nr626 będą dobrym wyborem?
4. Na początku poszukiwań zastanawiałem sie nad pioneer vsx-923 jednak ta firma jakoś szczególnie nie jest polecana, czy ten ampli jest taki zły?
5. Mało także informacji na temat sony str-dn1040 a przyznam, że jeśli byłby wart polecenia to ta firma odpowiadałaby mi najbardziej( tv sony, konsola sony, smartfon sony).
6.Wiem, że powyższe amplitunery kosztują w granicach 2500zł - 3000zł i zgodnie z zasadą głośniki kupuj droższe niż amplituner, to tutaj tą zasadę ciężko spełnić ( chociaż może z 500zł jeszcze bym wyskrobałicon_smile.gif).

Dzięki z góry i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz przede wszystkim Twoje preferencje (duży nacisk na kino domowe i multimedia), zdecydowanie wybrałbym najnowszy amplituner Onkyo TX-NR626. W kwestii kolumn moim zdaniem najlepiej sprawdziłyby się w takiej konfiguracji kolumny Tannoy Mercury V4/V1/VC lub Boston Acoustics A250 / A23 / A225C. W przyszłości dokupisz sobie dobry subwoofer (np. REL T5 lub T7 lub jeden z modeli subwooferów Velodyne) co zapewni Ci naprawdę bardzo zaawansowany system wielokanałowy, otwarty na wszystkie najnowsze standardy.

Przyjrzyj się proszę moim zpropozycjom, jeśli tylko masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych rozwiązań.
W przypadku pytań lub oferty finansowej na cały zestaw jestem do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...