Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD do 1000zł do mojego zestawu?


krzymal

Recommended Posts

Witam.
Posiadam kolumny Audio Academy Hyperion IIIS i wzmacniacz lampowy Yaqin MC10L. Szukam jakiegoś uzywanego odtwarzacza CD do tego zestawu. Dobrze by było żeby klocek kosztował tak do 1000zł. Muzyki słucham w zasadzie rozrywkowej w szerokim pojęciu od Cohena, porzez Szczepanika i wszelkiego rodzaju rocka ale nie ostrego. Chciałbym z tego zestawu wyciągnąć mocne czyste brzemie z dobrym basem i ładną górą. Co byście zaproponowali? Z góry dzięki. A i jeszcze jedno z racji tego ,że sprzęt ma być używany to dobrze by było żeby wyposarzony był w miarę tani i popularny laser.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD 06 dość mocno kontroluje niskie tony (u mnie grał z RA 04) i niestety spłyca je mocno. Bardzo punktowo gra, dokładnie ale bez głębi.
Ja ostatnio Micromegę Stage 1 testuję (z Twoim założonym budżetem pewnie Stage 3 byś trafił) - ładnie to gra, daje kulturalne i "mięsiste" brzmienie, ładną scenę.
Z laserem do niej jest pół na pół - u nas nie znalazłem ale na e-bay są i niedrogie (ok 75 zł) choć robione przez Philipsa co zaletą ponoć nie jest .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micromegę polecał mi tez kolega m1angel tylko w wersji 4 lub nawet 5. Rozglądam sie za tym sprzętem ale chyba ciężko dostepny jest. Dlatego pytam też o inne alternatywne rozwiazania. Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Rotela RCD-06 to ja,od kiedy wpiąłem go do swojej "lampy",jestem bardzo zadowolony. Po przesiadce z taniego,bardzo suchego brzmieniowo modelu H/K odkryłem na nowo sprężystość strun czy naciągu werbla.W zasadzie to obecnie zasłuchuję się jazzem akustycznym,bo z tym cedekiem to dla mnie duża przyjemność.
Notabene na tej stronie dostępny jest opis testu tego urządzenia (nawet w parze z RA-04 o którym wspominał Adamc).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest niezła, ale z przesyłką zdecydowanie przekracza 1kzł.
Trzeba szukać, na pewno coś się trafi. Choć na Stage 3 a tym bardziej Stage 6 poniżej tysiaka raczej bym nie liczył. Modele Stage 2 i 5 mogą być tańsze a też dobrze grają. Bardziej "rockowo".
Stage 3 i 6 neutralniej, z większym wyrafinowaniem, choć bez takiego entuzjazmu jak niższe modele.
Naprawdę trudny wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałbym z tego zestawu wyciągnąć mocne czyste brzemie z dobrym basem i ładną górą.


Napisałeś czego chcesz ale czy tego naprawdę brakuje w Twoim systemie? Chodzi o to, by nie kupić odtwarzacza, który "przegnie" brzmienie w którąś stronę i będziesz niezadowolony.
Arcam da Ci wyrazistą górę i czytelną średnicę, ale dość delikatne niskie tony. Ma niezły wgląd w nagrania, lecz nie podaje płynnie muzyki.
CA jest może bardziej wyrównany, choć nieszczególnie wyrafinowany. Poluzowany monotonny dół a góra też nie błyszczy. Można, ale czy trzeba? icon_wink.gif
Sprawdzałeś mam nadzieję z innymi źródłami, jak gra Twój system? Wiem, że były by to słabsze jakościowo źródła niż dobry odtwarzacz CD, ale muzyka puszczona z komputera, odtwarzacza DVD albo niezłego tunera mogłaby Ci powiedzieć czego Tobie i Twojemu systemowi brak.
Chyba, że powyższe Twoje stwierdzenie odnosi się jednak do tego, czego brak zestawowi i Twoim uszom?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi śmiesznie ale w zasadzie obecnie nie mam specjalnych zastrzeżeń do tego jak gra mój sprzęt w obecnej konfiguracji. icon_rolleyes.gif Gdybym znalazł coś co basy zostawi na podobnym poziomie jaki mam teraz a dołoży jeszcze odrobinę szczegółów i jasności to byłoby idealnie. Jeżeli chodzi o Arcama to właśnie boję się ,że nie będzie miał basu, takiego mięska które bardzo lubię w muzyce. Myślę, że idealny byłby dla mnie taki bardzo muzykalny odtwarzacz, z dobrym dołem i dość szczegółowy, moze jakis Marantz? F1 co o tym sądzisz? Boję się, że Micromega też obedrze mnie nieco z basu icon_smile.gif Sprzęt testowałem jeszcze w konfiguracji ze starą Fonicą, PS3 i komputerem. Zawsze było gorzej. Najlepiej wypadła Fonica ale i tak zagrała nieco gorzej od mojego DVD Yamahy, najbardziej rozczarowało mnie Playstation3, myslałem ,że skoro siedzi w nim Blu-ray to będzie dobrze, nie było. Najgorzej zagrało to z komputerem. Ale komputer ma stara kartę dźwiękową. A może jednak DAC i jakieś muzykalne CD? jakiegoś CDeka i tak muszę kupić . No i chcę z komputera zrobić centrum multimedialne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ciekawie piszesz. A na jakiej podstawie sądzisz, że Micromega obedrze Cię z basu? icon_rolleyes.gif
Stage 1 czy 4 mają go aż w nadmiarze w porównaniu z większością CD za podobne pieniądze. Natomiast wyższe modele z pierwszej i drugiej serii mają niskie tony nie dość, że mocne (ciągle wyróżniające się na tle konkurencji), to jeszcze bardziej zróżnicowane i dość szybkie. Do tego inne aspekty brzmienia jak dynamika, nasycenie szczegółami oraz zjawiskowa stereofonia.
Skąd te obawy, na jakiej podstawie tak piszesz?
Możesz jeszcze szukać takich odtwarzaczy jak Alchemist Nexus, Roksan Caspian CD (chyba będzie za drogi, ale możesz szukać). Niedawno trochę skrytykowałem Marantza CD 17KI, ale może nie byłby zły, jeśli niczego Ci nie brakuje w średnicy i jest pełna, soczysta. Albo jakiś wyższy model Rotela?
Jeśli dobry CD nie jest priorytetem, jeśli nie masz dużej kolekcji płyt CD i nie zamierzasz jej znacząco poszerzyć, to faktycznie dobry DAC będzie rozsądnym rozwiązaniem. Możesz wówczas kupić jakiegoś starszego i niedrogiego Philipsa, Pioneera czy Kenwooda, który ma wyjścia cyfrowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz wówczas kupić jakiegoś starszego i niedrogiego Philipsa, Pioneera czy Kenwooda, który ma wyjścia cyfrowe.



No właśnie wyjścia czy raczej wejścia cyfrowe? Możecie mi rozjaśnić? Widziałem, że są CDeki z funkcją DAC ale tak na logikę to chyba powinny mieć wejście cyfrowe na sygnał np. z kompa, dobrze rozumiem? A co do Micromegi to wyczytałem to w Necie, piszą ,że są bardzo analityczne i przekazuj ą dźwięk tak jak odczytają, no i podobno bas jest faktycznie dobrze kontrolowany ale nie jakoś specjalnie mocny, taki raczej neutralny. A co do tych CDeków z funkcja DAC jest coś szczególnie zasługującego na uwagę no i niedrogiego oczywiście?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD ma mieć wyjścia cyfrowe. Jak inaczej podłączysz do DACa?
DAC ma mieć wejścia cyfrowe, by przyjąć sygnał z odtwarzacza CD, komputera, Playstation, DVD itp.
Są odtwarzacze CD z wejściami cyfrowymi. Wówczas można korzystać z DACa odtwarzacza, ale to na ogół drogie urządzenia.

Co do odtwarzaczy Micromega, jak chcesz możesz wierzyć w to co wypisują tu i ówdzie.
Nie będę Ci nic wciskał na siłę. Miałem przez prawie 10lat Micromegę Stage 5 a później 6 (po upgrade).
Słuchałem w różnych konfiguracjach i wiem jak gra. A jeśli szukasz naprawdę mocnych albo wręcz napompowanych niskich tonów, to nie licz na odtwarzacz, ale wymień wzmacniacz albo kolumny.
Adamc, ma Stage 1 i może coś Ci o nim napisze.

DAC, to przetwornik cyfrowo-analogowy. Osobne urządzenie. Takie odtwarzacze, które mają wejście na DACa jak pisałem wyżej, są na ogół drogie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Adamc ,a możesz coś bliżej powiedzieć o tej Micromedze? Jak gra i czy czyta CDRy? Ma pilota? No i jaki laser tam siedzi?

Ma pilota. Jak nie masz dedykowanego, to uniwersalne dają sobie radę (sprawdzałem na uniwersalnym SONY oraz drugim od amplitunera, oraz na Logitech Harmony).

Laser to Philips CDM 12.1 lub 12.4

Płyta CD-R czyta bez problemu - pod warunkiem, że kupisz zadbany egzemplarz a nie złom.
Jeżeli nie chce za pierwszym razem (bardzo rzadko się to zdarza...), to zazwyczaj wystarczyło otworzyć tacę i powtórnie spróbować (jeżeli chodzi o Stage 4, 5 i 6).


Cytat

ojojoj widze ,że nic nie pasuje do mojego zestawu icon_smile.gif ,a co byście powiedzieli o Rotelu RCD-02? A RCD-06 bedzie dużo lepszy? Na pewno jest dwa razy droższy icon_wink.gif A może coś z Onkyo albo Marantza?

Rotel RCD-06 jest porównywalny z RCD-02, model 06SE jest trochę lepszy. Ale na pewno nie warto płacić 2 razy więcej niż za 02.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stage 1 ma laser CDM 12.4 - na e-bay kupiłem za 26 $ (z przesyłką z Izraela icon_smile.gif ).
Tak jak pisze RoRo z pilotami kłopotu nie ma. Nawet jeśli nie swój (ja akurat mam) to Logitech Harmony działa bez zarzutu.
Gra "mięsistym" , pełnym brzmieniem z ładną sceną, lokalizacją źródeł i bardzo bym się zdziwił, jakbyś na ilość i głębię niskich tonów narzekał. Wtedy raczej szukałbym ograniczeń w reszcie zestawu (wzmak, kolumny). U mnie gra w zestawieniu jak niżej i niczego mi nie brak, a słucham też muzyki, którą znam z wielu koncertów więc mam punkt odniesienia do intencji artysty.
CD-Rów w zasadzie nie słucham (taki kaprys) ale właśnie puściłem jednego, którego dostałem niedawno od kumpla do posłuchania Eddie Vedder'a - gra bez problemu.

PS. RoRo - dzięki za instrukcję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, teraz ciekawie napisałeś. Szkoda, że nie wcześniej nim Krzymal kupił Micromegę. Oczywiście moim zdaniem błędu nie zrobił. Znam tego Denona. Ma go mój kumpel, ale to jak wiesz kwestia gustu co kto woli. Jak pozna lepiej swoje preferencje będzie mógł wybierać bez naszej pomocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Idąc za Waszymi sugestiami właśnie wylicytowałem na niemieckim Ebayu Micromegę Stage 2 z zapasowym laserem za 121 EUR. Stan na zdjęciach idealny. Mam nadzieję, że to będzie dobry zakup. icon_smile.gif



No nie wiem czy sie za wczesnie nie pochwaliłem, po wygranej aukcji Ebay postanowił dokonać weryfikacjij mojego konta i wysłali mi maila z linkiem potwierdzajacym niestety na mój stary, bardzo stary adres email którego juz nie mam, konto na Ebayu mam już z 7 lat i nie zmieniłem cholerka adresu. Do czasu aktywacjji mam zawieszone konto. Niemiec jak to zobaczył to pewnie zemdlał icon_smile.gif Napisałem do nich ale na odpowiedź mają 48h icon_cry.gif A telefonu w Polsce Ebay nie ma icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ooo, teraz ciekawie napisałeś. Szkoda, że nie wcześniej nim Krzymal kupił Micromegę. Oczywiście moim zdaniem błędu nie zrobił. Znam tego Denona. Ma go mój kumpel, ale to jak wiesz kwestia gustu co kto woli. Jak pozna lepiej swoje preferencje będzie mógł wybierać bez naszej pomocy.


No tak, ale po drugie nie widzialem DCD-3000 na allegro od ponad dwoch lat. Ja kupilem ostatniego z uszkodzoną szufladą. Za to byl niedawno DCD-S10II za jedyne 1100zl. Mega okazja. Mialem sam go wziac, ale odpuscilem.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...