Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR717 czy Onkyo TX-NR828


piotr8882

Recommended Posts

Witam,

Chcialbym poznac opinie uzytkownikow tego forum na temat doboru ampltunera do kina.

Skoncentrowalem sie na firmie Onkyo poniewaz mam juz inny sprzet tej firmy i jestem zadowolony jak do tej pory.

Postanowilem zainwestowac w kino domowe obecnie posiada juz sredniej klasy sprzet stereo wiec nie bede uzywal amplitunera do sluchania muzyki a jedynie ogladania filmow.

Glosniki ktorych bede uzywal to zestaw Paradigm Studio 20 natomiast moj wybor amplitunera to TX-NR717 poniewaz cena jest przystepna jak rowniez ilosc opcji wydaje sie bogata. Juz mialem go kupic gdy sprzedawca polecil mi Onkyo TX-NR828 ktore wraz z tej klasy glosnikami jak Paradigm Studio 20 podobno zagra o niebo lepiej niz TX-NR717. Czy jest to prawda ze roznica w dzwieku w filmie(nie mowimy o audio/muzyce) bedzie tak samo znaczaco lepsza jak i roznica w cenie pomiedzy tymi dwoma amplitunerami (ok 2000zl i ok 5000zl).

Reasumujac czy warto wydac kwote 5000zl na ten sprzet? jakie sa glowne zalety podnoszace wartosc tego sprzetu do 5000zl?

Pomieszczenie do ogladania filmow to Pokoj wielkosci 25m2 z zamknieta przestrzenia.
subwoofer ktory posiadam to B&W ASW610.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc w podjeciu decyzji.

Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
seria 800 (czyli starszy ale jeszcze dostępny model TX-NR818 lub najnowszy TX-NR828) gra wyraźnie lepiej niż seria "700", tak więc jeśli tylko budżet pozwoala a zależy Ci na amplitunerze na kilka lat do przodu, wybierz serię "800".
Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy porównawcze poszczególnych modeli urządzeń, w przypadku pytań czy oferty cenowej jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nawet Onkyo nie wie, że ma "serię" 700 i 800.

Onkyo wie... icon_cool.gif

Jeśli się nie domyślasz - to przedmówcy chodziło o modele serii 7xx i 8xx (np. 717 i 828),
(a poza tym były jeszcze parę lat temu modele SR700/SR800).
Q21 wyraźnie napisał, o co chodzi - więc czemu "rozrabiasz" icon_mrgreen.gif ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...