Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kiskis

Nietypowe kino domowe 4+3 głośniki - co kupić?

Recommended Posts

Wynająłem nietypowe mieszkanie, gdzie jest przygotowany zestaw do instalacji kina domowego (głośników). Potrzebuję porady odnośnie tego co powinienem zakupić aby wykorzystać w pełni jego możliwości. Rozwiązanie jest o tyle nietypowe, że 3 głośniki są już zainstalowane i znajdują się w kuchni, oraz po 1 w każdej z 2 łazienek. Natomiast gotowe jest okablowanie do zainstalowania 4 pozostałych głośników w salonie wokół kanapy i telewizora, gdzie też w jednym miejscu są wszystkie kable od głośników z całego mieszkania.

Co powinienem kupić? Jaki zestaw 4 głośników i wzmacniacz do którego można podłączyć wszystkie 7 głośników? Ten zestaw ma współpracować z projektorem Benq W1080ST i dekoderem C+. Prawdę mówiąc nie korzystałem do tej pory z takich rozwiązań i potrzebuję porady przy zakupie.

Czy dobrze rozumiem, że projektor będzie połączony kablem HDMI z dekoderem NC+ HD (Sagecom DS183 CPL) i do tego dekodera podłączony będzie też wzmacniacz. W dekoderze jest tylko jedno wyjście audio - mini jack. Czy to wystarczy, czy może powinienem zainwestować w inny dekoder?

Będę zobowiązany za wszelkie sugestie. Dzięki!

Czołem,
W Twoim przypadku, zdecydowanie ktoś, kto zna się na instalacjach av powinien podjechać, porozmawiać i zobaczyć, o co chodzi.

Dobór sprzętu to kolejny etap.

Marcin Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytowac go w całości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować