Skocz do zawartości

Budowa stereo od "zera"


pressplay

Recommended Posts

BlackJack, ten pilot z linku Lionne będzie dobry. Bardzo podobny do mojego, ma nawet jeden guziczek więcej icon_biggrin.gif I rzeczywiście obsługuje cały zestaw.
Lionne, możesz kupić tuner T 2, jest naprawdę dobry. U mnie T 1 gra bardzo przyzwoicie (na druciku), więc T 2 powinien jeszcze lepiej. I cena więcej niż dobra. Bierz, jeśli nie przeszkadza Ci rysa na górze obudowy.
Pressplay, muszę się zastanowić nad CDkiem dla Ciebie. Może tymczasem ktoś inny coś ciekawego podrzuci?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To prawda. Powolutku będziemy się gubić, ale przynajmniej podobne wątki się nie mnożą i wszyscy zainteresowani grają do jednej bramki icon_wink.gif
Rozmawiałam z człowiekiem od T2 mówi, że rysa jest dość poważna, ma mi podesłać dodatkowe fotki. Mówi też, że ma T4, ale marmurkowy z kolei. hehe jak nie urok, to... przemarsz wojsk.
Zatem Panowie macie jakieś propozycje co do kolumn?

Ryska okazała się do przełknięcia i już mam T2 icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje icon_smile.gif

Powiem Wam Panowie, dzisiaj dopiero podłączyłem wzmacniacz, bo wcześniej nie było czasu, do starych kolumn przytaszczonych z piwnicy (pamiątka po pierwszej "wieży", kolumny niezastąpione do testowania). Jeśli Tannoye zagrają lepiej niż to co jest teraz, to będę w siódmym niebie po raz drugi. Rocket Man Elton'a John'a brzmi rewelacyjnie - instrumenty ładnie wyszczególnione, basu nie za dużo, choć jest głęboki i przyjemny. Wokal i chórki nie gubią się przy natłoku dźwięków - no po prostu cud malina.
Ze wzmacniacza jestem zadowolony, ciekawe co przyniosą kolumny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz jasna.. http://allegro.pl/minima-audio-audiofilska...3408428152.html ..
Zapomniałem je podesłać lionie .. W budżecie by się jeszcze zmieściły a stolarka jaka : )) Hehe
Tam siedzą tanie vify z serii TC ale szczerze mówiąc dziwiłem się JAK ONI TO ZROBILI, ŻE TO TAK GRA NA TANICH PRZETWORNIKACH ??
Chyba prawidłowa aplikacja to jedno a jakość głośników to drugie..
Kurde.. za taką kasę icon_sad.gif
Teraz to się sam napaliłem na nie, .. ale obiecałem sobie, że na razie koniec icon_smile.gif
Taki w bloku to ma dobrze. Kończy się miejsce - nie kupuje bo nie ma gdzie stawiać. Ci z jednorodzinnego nie mają takiego "haka" na zakupy : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nosz jasna.. http://allegro.pl/minima-audio-audiofilska...3408428152.html ..
Zapomniałem je podesłać lionie .. W budżecie by się jeszcze zmieściły a stolarka jaka : )) Hehe

Taki w bloku to ma dobrze. Kończy się miejsce - nie kupuje bo nie ma gdzie stawiać. Ci z jednorodzinnego nie mają takiego "haka" na zakupy : )

Hehe icon_smile.gif Coś w tym jest icon_wink.gif

A kolumienek naprawdę szkoda. Nie wiem jak grają, ale wyglądają rewelacja. No, ale mleko się rozlało, a Ty dostaniesz po uszach. Za karę będę Was nękać byście pomagali mi szukać dalej. I nie daj Bóg, by kiepsko grały, bo będę do Was wydzwaniać i zmuszać do ich słuchania hihi


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie je pokazywałem. Teraz to już ciężko będzie im dorównać - mniej dźwiękiem, bardziej wyglądem..
Na pocieszenie jednak napisze ,że o dźwięk nam tu chodzi i on ma być priorytetem.

Ale tej aukcji chyba nic nie przebije :
http://allegro.pl/asw-cantius-v-i3277373692.html

Tyle czasu mineło a ja dalej je rozpamiętuje.. Jedynie stolarka do odnowy ale to nie problem.
500zł to jak za darmo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki w bloku to ma dobrze. Kończy się miejsce - nie kupuje bo nie ma gdzie stawiać. Ci z jednorodzinnego nie mają takiego "haka" na zakupy : )

Taki w bloku to ma źle icon_sad.gif
Nie ma miejsca, a kupuje kolejne "klocki" i wciska je gdzie się da - albo chowa po szafach i co jakiś czas robi roszadę sprzętu.

A jakby miał domek to by sobie zrobił pokój odsłuchowy, wrzucił tam parę systemów i jeszcze mógł się bawić w innych pokojach, sypialni, kuchni icon_mrgreen.gif

No dobra - kto ma, to ma...
A zabawy starczy dla wszystkich! icon_cool.gif

Excalibue
To, że aukcja się zakończyła na 500zł - nie znaczy wcale, że kupujący zapłacił właśnie tyle.
Sprzedawca kolumn ASW cantius V stwierdził w opisie, że możliwe jest wcześniejsze zakończenie aukcji i nie wiadomo, jaka kwota go do tego skłoniła.
To tak odnośnie żałowania i okazji.
Poza tym (nawet jeśli było inaczej) nie wiadomo, jaką kwotę ustawił kupujący - "bitwa" z nim mogła się zakończyć dużo wyżej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niepotrzebnie je pokazywałem. Teraz to już ciężko będzie im dorównać - mniej dźwiękiem, bardziej wyglądem..
Na pocieszenie jednak napisze ,że o dźwięk nam tu chodzi i on ma być priorytetem.




Dobrze, że pokazałeś. Zawsze to miło zobaczyć coś nietuzinkowego icon_wink.gif

A do mnie już dotarły pierwsze klocki V1 i CD2, tylko odsłuchać nie mam, na czym. Poszukam jakiejś przejściówki, by choć na słuchawkach "podejrzeć".
Fronty są ładne, szkoda tylko, że mają strasznie porysowane obudowy.

Swoją drogą, macie jakieś sprawdzone preparaty na czyszczenie czegoś takiego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lionne. Wharfedale z Twojego linku, to kolumna centralna do kina domowego.
Eltax Liberty 5+ jest godny uwagi, ale tylko z czarnymi membranami.
Osobiście wolałbym chyba http://allegro.pl/kolumny-kef-cresta-3-sta...3415826438.html
Tannoy'e też fajne a standy do nich ze 200-300zł minimum. Chyba, że trafią się jakieś używane?
Ale może lepiej poczekać na jakieś lepsze kolumny?

Pressplay, w jakiej cenie ma być ten odtwarzacz, bo się pogubiłem icon_redface.gif

BlackJack, kupiłeś tamten pilot?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pressplay, w jakiej cenie ma być ten odtwarzacz, bo się pogubiłem icon_redface.gif



f1angel,
Coś w sensownej w stosunku do reszty zestawu - skoro wydałem na wzmacniacz i kolumny niecałe 1200zł, to chyba głupotą byłoby zestawiać zestaw z odtwarzaczem za taką samą kwotę - myślę, że za 500-600 złotych chyba da się już wyrwać coś sensownego. Chciałbym tylko, żeby w miarę możliwości posiadał ogólnodostępny laser i części, miał działającą szufladę i był czarny icon_wink.gif
Pilot to rzecz zbędna, prawdopodobnie i tak zakupie uniwersalny, żeby współgrał z resztą sprzętu z innych pokoi.
Panowie, R1 już się do mnie wybierają! icon_surprised.gif

lionne,
Może faktycznie do takiego metrażu zamiast podłogówek zastosować kolumny podstawkowe + standy?
Ten user oferuje Tannoy'e M2, M2,5 w całkiem niezłym stanie, a z tego co wyczytałem może też dorzucić standy - gadałem z nim, może wysyłać kurierem zamiast poczty, drobne negocjacje cenowe też dopuszcza. Maskownicami się nie przejmuj, można wyprać albo wymienić tkaninę - zrobię tutorial w przyszłym tygodniu, jak dojadą moje maluchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...to chyba głupotą byłoby zestawiać zestaw z odtwarzaczem za taką samą kwotę


Tu akurat można by podyskutować. Krótko. Głupotą by nie było, wszystko zależy od tego ile możesz wydać. Lepszy CD'k na pewno lepiej zagra. Ale wiadomo, że podobna kwota dołożona do wzmacniacza czy kolumn da na ogół lepszy efekt.
Najlepiej byłoby posłuchać jak zagra zestaw, gdy kolumny już dotrą i do tego według Twojego gustu dobrać odtwarzacz. Szkoda, ze więcej nie napisałeś o swoich preferencjach brzmieniowych.
Cytat

Panowie, R1 już się do mnie wybierają!

Panie i panowie :!:
Maskownice rzecz zbędna, jeśli nie są konieczne ze względu na dzieci albo koty. Choć ja mam dwa koty a pokój zamykany jest na noc. Przy mnie nie wejdą na sprzęt. Tak je nauczyłem konsekwentnym i cierpliwym postępowaniem.
Do odsłuchów maskownice zdejmujemy. Tylko nieliczne kolumny zgodnie z zaleceniami producenta użytkujemy z założonymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kot będzie miał bezwzględny zakaz wejścia do świeżo wyremontowanego audio-room'u, więc o niego się nie martwię. Maskownice oczywiście tylko do celów wizualnych, kiedy sprzęt stoi nieużytkowany - membrany mniej się kurzą.

Posłucham w nadchodzącym tygodniu kompletu - określę się czego potrzebuje, czego mi w brzmieniu brakuje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

lionne,
Może faktycznie do takiego metrażu zamiast podłogówek zastosować kolumny podstawkowe + standy?
Ten user oferuje Tannoy'e M2, M2,5 w całkiem niezłym stanie, a z tego co wyczytałem może też dorzucić standy - gadałem z nim, może wysyłać kurierem zamiast poczty, drobne negocjacje cenowe też dopuszcza. Maskownicami się nie przejmuj, można wyprać albo wymienić tkaninę - zrobię tutorial w przyszłym tygodniu, jak dojadą moje maluchy.



Pewnie, że można. Tylko te standy "dorzuca" za 300zł... ;-/ Wczoraj patrzyłam i jakby nie kombinował, monitory z podstawkami wychodzą drożej niż podłogówki icon_sad.gif A poza tym, jakoś strasznie się obawiam, że to jakieś mało stabilne będzie, a wychodzi na to, że jedyne sensowne miejsce, w którym będą mogły stanąć, to dość uczęszczana arteria.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panie i panowie :!:



Dziękuję icon_smile.gif

Zatem u mnie maskownice muszą być, gdyż kota mam, rozpuszczona bestia. Właśnie niszczy mi nową sofę. Pies też szalony i razem często urządzają wyścigi (stąd moje obawy o stabilność kolumn).
A dzieci? Cóż. Duże już icon_smile.gif, choć czasem nie mniej niszczycielskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[A poza tym, jakoś strasznie się obawiam, że to jakieś mało stabilne będzie, a wychodzi na to, że jedyne sensowne miejsce, w którym będą mogły stanąć, to dość uczęszczana arteria.



Weź pod uwagę, że takie standy mogą ważyć w okolicach 10-15kg w zależności od balastu i materiału z którego są wykonane - doliczając do tego wagę kolumny podstawkowej, taka konstrukcja jest dość stabilna - zawsze możesz zastosować podkładki filcowe czy "niebieską gumę" i na początek postawić kolumny na jakiejś szafce. Co do zestawu pies + kot - przerabiałem to kiedyś... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze polecam posłuchać swojego zestawu i określić czego w dźwięku jest za mało albo za dużo.
Czy też co się chce osiągnąć. Ja lubię odtwarzacze Micromega z serii Stage. Każdy model trochę inaczej gra. Teoretycznie w tej cenie to dobra propozycja ale wszystko zależy od tego czego się szuka.
Jak widać kolega sprzedaje, bo choć początkowo mu się podobał, stwierdził, że chce od dźwięku czegoś innego.
Jeśli możesz, to napisz o swoich odczuciach z odsłuchu i wówczas zastanowimy się czy Micromega czy coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej ciepełka dostarczyłyby Ci chyba Dali Concept 2, ale przecież nie chciałaś standowych?
Całkiem fajnie grają, ale czy nie za drogie jak na używane?
Infinity w tej cenie? Musiałby się tu wypowiedzieć znawca tematu Zukzukzuk. Ale chyba nie do Twojego pokoju i wzmacniacza. I milutko nie zagrają.
Od Cantonów też jest specjalista na tym forum, może się wypowie.
Heco sobie darujmy ze względu na ich klasę.
Eltaxy Liberty są lepsze z czarnymi niż ze srebrnymi membranami, ale nie twierdzę, że polecam.
Nie do "ciepełkowego" grania.
Poczekamy na opinię kolegów co do tych i innych kolumn. Może coś ciekawego podrzucą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to czekam w robocie aż czas frajdy nadejdzie icon_wink.gif
Centralny zawsze możesz sprzedać, albo zostawić z myślą o potencjalnym stworzeniu sobie kina. Patrząc na obecny kurs funta i obecne na Allegro oferty, cena wydaje się dość atrakcyjna - pozostaje kwestia wysyłki. Gdybyś je znalazł tydzień wcześniej i faktycznie był zainteresowany zakupem, pomógłbym z wysyłką, bo znajomi wybierali się do Polski na wakacje - ale kwestia transportu z Wysp to już teraz kilka kliknięć icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...