Skocz do zawartości

Xindak C06 + Koda KD 261 jakie kolumny ?


piotr451977@

Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie budowy budżetowego systemu potrzebuję pomocy w doborze kolumn , oczywiście będę przesłuchiwał w miarę możliwości ale chciałbym ukierunkować swoje typy z racji tego, że to będzie używany sprzęt.


Muzyka : Blues, Soul, Jazz, Rock, Reagge i RAP - czyli generalnie all arounder bez muzyki elektronicznej, klasycznej, techno, pop itp.
Pokój: ( część odsłuchowa ) 16m2
Lubię dobrą separację instrumentów i wokali , bas szybki i punktowy, leciutko ocieplony charakter

Sprzęt obecny : Xindak CD06 + KODA KD 261 ( jeszcze przed modyfikacją - ale w ciągu miesiąca będzie oczyszczona średnica )

Typy co do kolumn : Tannoy M2 ( przesłuchane M1 - trochę mała detaliczność -więc też pomysł z modyfikacją ) , AE Aegis one , Elac 103 , lub jakiekolwiek inne do 600 PLN.

Proszę Was o ewentualne wskazówki, jest to sprzęt zazwyczaj używany i chciałbym ukierunkować moje poszukiwania , jak coś mnie oczaruje poszukiwania zostaną zakończone .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr451977@, nie wiem co rozumiesz przez detaliczność, ale jeśli za mało Ci jej w M1, to obawiam się, że możesz szukać wyostrzenia góry, czy rozjaśnienia. AE Aegis mogą Ci to dać, ale leciutkiego ocieplenia raczej tam nie uświadczysz. Może prędzej coś od ELACa. Weź też pod uwagę świetne w swojej cenie Tannoy R1. Nie wiem jak z detalicznością w Twoim rozumieniu, choć na pewno mają ją wiekszą niż seria M, ale rozdzielczość naprawdę dobra. Kolumny bez wad właściwie (biorąc pod uwagę ograniczenia tego typu konstrukcji). Poza tym im lepszy wzmacniacz do nich podepniesz, tym lepszy dźwięk uzyskasz. Co nie udaje się ze wszystkimi niedrogimi kolumnami.
Możesz również zwrócić uwagę na rewelacyjne a u nas mało popularne kolumny NHT
http://www.ebay.com/ctg/Now-Hear-SuperOne-...akers-/69612209
Może Ci się uda zmieścić w budżecie. Nie pamiętam tylko, czy jest w nich ślad ocieplenia?
Kostku
z naszego forum je ma, może zechce się podzielić opinią na ten temat?
Oczywiście nie zapomnij, że do takich kolumn konieczne są przyzwoite standy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki bardzo !za podpowiedzi , i przepraszam za terminologię jestem kompletnym laikiem w kwestii nazewnictwa więc może wytlumaczę to obrazowo , moim zdaniem w m1 srodeki jest przygaszony i stlumiony jakby dzwiek nie mogl sie oderwac od kolumn i tu pytanie czy z kolum wymienionych w temacie czyli ae , proponowane przez ciebie i te elaci ktoreś mają większy potencjal niż Tannoye ? Jeszcze raz przepraszam za terminologię to nie ignorancja tylko początek długiej drogi w odkrywaniu muzyki na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś moje sugestie? Tannoy R1 i NHT są moim zdaniem najlepsze. Chociaż ELAC są też bardzo dobre. Zastanawiam się tylko, czy ich niskie tony nie będą jednak zbyt obfite jak dla Twoich potrzeb/gustu.Oczywiście AE i ELAC będą miały lepszą górę niż Tannoye M1, ale AE średnicę mniej wypełnioną, szczuplejszą. Do AE potrzebny jest naprawdę dość ciepły wzmacniacz z ładnie wypełnioną, soczystą średnicą.
Co do M1, to nie wiem dlaczego tak zagrały? Mój kolega ma je i napędza Rotelem RA-931mkII.
Średnica jest naprawdę niezła i nic nie jest przygaszone ani stłumione. A efekty przestrzenne i górne rejestry są na naprawdę dobrym poziomie. Widocznie znów to kwestia połączenia, dobrania wzmacniacza i kolumn. Pewnie wzmacniacz z którym słuchałeś Tannoye nie "polubił" się z nimi.
Nie obawiaj się pytać. Każdy kiedyś zaczynał. Pytania są dużo lepsze od niczym nie uzasadnionego uporu czy forsowania swojego zdania przy znikomej wiedzy i ignorancji. A takich osób zdarza się tu sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...