Skocz do zawartości

Zestaw do 2500 zł


siekier

Recommended Posts

Witam,
chcę zakupić wzmacniacz + kolumny 5.0, który mógłby służyć zarówno do słuchania muzyki jak i do oglądania filmów. Posiadam pokój 15m2, zastawiony meblami. Do tej pory korzystam ze wzmacniacza Diora WS 354 i kolumn Unitra A-17. Zależy mi żeby w zestawie były pożądane kolumny frontowe z przyzwoitym basem, aby nie był potrzebny subwoofer. Muzyki słucham nie głośno, głownie country, disco i radio. Zewnętrznym źródłem dźwięku będzie głownie komputer, ale zamierzam kupić także TV i konsolę do gier.
Czytałem, że ciężko jest dobrać sprzęt żeby był dobry i do muzyki i do filmów, jednak zależy mi właśnie na takim kompromisie.
Zastawiam się nad amplitunerami: Harman Kardon AVR 156, Denon AVR 1513, Onkyo TX NR509. Który byłby lepszy do moich potrzeb, ewentualnie może ktoś poleci coś innego? Co do kolumn nie mam już zupełnie pojęcia co dobrać. Pod ewentualność biorę również zakup sprzętu używanego.

Pozdrawiam,
Jacek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś podobne pytanie na sąsiednim forum, tak więc kopiuję moją odpowiedź

Witaj,
wybór amplitunera Harman Kardon AVR 156 jest optymalnym rozwiązaniem, nie szukałbym już niczego innego. To urządzenie w swoim przedziale cenowym bardzo dobrze grające.
W kwestii kolumn proponowałbym zwrócić uwagę na zestaw Taga Harmony TAV-606 v.3 5.0 (http://www.q21.pl/taga-harmony-tav-606-v-3-kredyt-20-x-0.html) - będzie mocno, dynamicznie, basowo. Ewentualnie ciekawym rozwiązaniem będzie komplet Boston Acoustics Classic MK2 SET 5.0 (http://www.q21.pl/boston-acoustics-classic-mk2-set-5-0.html) - trochę łagodniej ale bardziej muzykalnie, cieplej.

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zależy mi żeby w zestawie były pożądane kolumny frontowe z przyzwoitym basem, aby nie był potrzebny subwoofer.


Marzenie ściętej głowy. Albo stereo albo pełne kino 5.1 (kolumny nawet w połowie nie zastąpią subwoofera - tym bardziej pod słabym amplitunerem do kina).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...