Skocz do zawartości

Pioneer a-202 (jak zrobic AUX)


foka

Recommended Posts

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale potrzebujesz wolnego wejścia do podłączenia komputera.
Tak jak napisał Adamc, podłączenie kompa pod wejście PHONO, które służy do podpięcia gramofonu, grozi uszkodzeniem głośników.
Komputer podłącz pod któreś z wolnych wejść TAPE/DAT czyli do PLAY.
Czy cokolwiek może zagrać dobrze z Altusami 110? Można by podyskutować. Słyszałeś ten wzmacniacz lub jakikolwiek inny z dobrymi kolumnami? Pomyśl z czasem o wymianie kolumn na lepsze.
Wiem co piszę, znam te głośniki, nasłuchałem się tego w różnych konfiguracjach. Niestety nigdy nie słyszałem aby dobrze (elegancko) grały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że zaproponuję. icon_biggrin.gif Ale musi to trochę potrwać. Zdajesz sobie sprawę, że budżet nie jest największy i trzeba rozważnie nim dysponować.
Poza tym przepraszam jeśli zburzyłem Twój "nieaudiofilski" ale jednak muzyczny spokój.
Faktycznie do takiej łupanki, to nie wiem czy warto. Sam musisz zdecydować. Ale może wraz z lepszym dźwiękiem zaczniesz słuchać lepszej muzyki.
Mam nadzieję, że kiedyś przyznasz mi rację.
I jeszcze jedno. Jakiej wielkości masz pokój? Podaj w metrach kwadratowych czyli długość razy szerokość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej byłoby napisać, które grają gorzej niż Altusy.
A czego szukać? Tobie trudno będzie coś doradzić. Bo może się okazać, że zniekształcony dźwięk z Altusów (przyzwyczaiłeś się także do takiego) najbardziej Ci odpowiada. A poprawny, bardziej neutralny dźwięk z innych kolumn możesz odebrać jako wycofany np. w wysokich, czy na przełomie dołu i średnicy. Takich kolumn trzeba dłużej posłuchać, wsłuchać się w znane nagrania. Często oczywiście nie trzeba się wsłuchiwać i od razu wiadomo, że pokazują więcej (nie myl z uwypukleniem a'la Altus właśnie) i lepiej. Na pewno nie polecam zbyt dużych kolumn do Twojego pomieszczenia, bo basy będą bumiły i zagłuszą resztę pasma. Proponuję jakieś niezbyt duże podłogówki coś w stylu Audio Academy Phoebe, Tannoy R3, Dali 104. To tak na szybko. Ale może bardziej do większego pomieszczenia ale może zagrałyby vw Twoim o ile naprawdę nic Ci tam nie bumi kolumny Dali 505.
Tu się nie sprzedały. Naprawdę dobra cena. Miałem niedawno te kolumny w domu. W 20m2 dały duży dźwięk i mnóstwo niskich tonów. Ale dobre wzmacniacze je napędzały. Choć Twój Pioneer powinien dać radę.
http://allegro.pl/dali-505-super-bdb-vifa-i3384758452.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...