Skocz do zawartości

dobor wzmaczniacza do cd copland cda 277


arti

Recommended Posts

witam wszystkich
okazjonalnie stalem sie posiadaczem cd copland cda277.poszukuje do niego wzmaczniacza!zalezy mi na dobrze wyeksponawanym basie (oczywiscie nie ma mnie wgniatac w podloge) i dobrych srednich tonach icon_smile.gif Slucham prawie wszystkich gatunkow muzyki od J.M.Jarre do Metalliki (oprocz muzyki klasycznej).
Mam na oku jeden typ: Primare I30. wiem ze inzynierowie tych dwoch firm scisle ze soba wspolpracuja.Moze ktos z panstwa jest w jego posiadaniu i moglby przyblizyc mi nieznacznie jego brzmienie...(nie mialem okazjii blizszego zapoznania sie z nim). Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje.
Obecnie moj cd gra w zestawieniu z amplitunerem Onkyo wiec o dobrym stereo nie ma mowy...oraz z glosnikami Quadral Shogun Phonologuen Gold (z nich akurat jestem zadowolony,glosniki nie mlode ale naprade dzwiek godny polecenia).
Moze ktos z Panstwa jest posiadaczem cd Copland cda 277 i napisze mi w jakim systemie gra...
Tymczasem pozdrawiam wszystkich audiofilow. arti.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

tak jak napisalem na poczatku narazie gra z amplitunerem Onkyo i glosnikami Quadral Shogun Phonologue Gold...
wszystko stoi w pokoju okolo 20m icon_smile.gif
w przyszlosci caly system bedzie stal w pokoju odsluchowym tej samej wielkosci...

a jaki zastosowac interkonekt?
narazie mam Siltech SQ 28 GOLD

uzywka rowniez wchodzi w gre icon_smile.gif

densen b200/b300 to koszt okolo 11-12tys.sprobuje go znalezs i wypozyczyc do domu.

a co powiesz na temat Pliniussa 8100? znalazlem jakiegos kolesia na angielskim forun co mial go w systemie raze z Coplandem. nie znam tylko ceny tego cacuszka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Pytałeś o ceny Pliniusa!
Proszę bardzo - cena atrakcyjna - Plinius 8100
A tak poza tym kwota 10.000 złotychdaje już szansę nieco "poszaleć"! Szczególnie na rynku wtórnym - nie pisałeś, czy chcesz nabyć wyłacznie nowy wzmacniacz...
W tej cenie znajdziesz Electrocompanieta ECI 1, Gryphona Tabu (ciężko znaleźć na rynku wtórnym), kilka ciekawych zestawień pre+power (choćby proponowany Densen), zestawy niemieckiej firmy AVM, etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem pochlebne opinie na temat Pliniusa ale nie mialem do czynienia.
Co gryphona to firma robi swietne klocki tylko ze mam watpliwosci czy bedzie pasowac do twojego zrodla,ktore gra dosyc chlodno prawda?
Dla mnie wydaje sie ze dobre zrownowazenie dal by klocek musicala A5 z mocnym basem ,ciepla barwa no ale przy twoim budzecie sa urzadzenia bardziej wyrafinowane.

Dzielonka densena na rynku wtornym kosztuje okolo 5-6 tys.A primare dobry wzmak ,lecz wymaga ,cieplych komponentow no ale co kto lubi.

Ps: Napisz swoje wrazenia z odsluchu Densena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

slowko do kolegi audiofila BERTA wzmak oczywiscie nie musi byc nowy... i napisales ze cena Pliniusa8100 jest atrakcyjna ale nie napisales jaka...icon_smile.gif

dzieki za napisanie kilku naprawde godnych uwagi propozycji. postaram sie wypozyczyc i zrobic odsluch w domu i mam nadzieje ze ktores zagosci u mnie na stale icon_smile.gif

a co powiecie na temat wzmaka Densen Beat B-110

pamietam system w jakim gral moj Copland zanim stal sie moim nabytkiem: wzmak McIntosh 6500 i glosniki Martin Logan (modelu nie pamietam). koles wszystko przywiozl sobie z USA. mowie wam to gralo bajecznie! Ale niestety koszt tez byl nie maly....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti!
Kliknij na podkreślone słowo "Plinius 8100"!
Tam jest link do ogłoszenia!
Za kwotę 10 kzł. możesz również spokojnie oglądać się za integrami McIntosha!
Densen Beat???
Może po prostu posłuchaj! Sądzę, iż w kwestii jakość/cena można znaleźć lepiej!
A ha!
Do głowy przyszła mi świetnie brzmiąca końcówka mocy Usher 1,5! Ma doskonałe recenzje! A ja ze swej strony dodam, że słuszne (wrażenia z odsłuchów)! Na rynku wtórnym do kupienia w granicach 4 - 5 kzł. i za taką cenę to jeden z best buy w szczególności w zestawieniu z Coplandem!
A firmowe zestawienie Copland - Copland??? Myślałeś o tym?

Na marginesie - rozumiem, że w chwili obecnej poszukujesz wzmacniacza...
Niemniej również i w tym kontekście zasadnym wydaje się pytanie z czym w przyszłości chcesz połaczyć posiadany sprzęt, bo nie sądzę, żeby Quadrale były kolumnami docelowymi...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki icon_smile.gif kliknalam i znalazlem... moje przeoczenie

tak tak zastanawialem sie nad zestawieniem copland - copland zwlaszca nad csa29. o rany icon_smile.gif mam juz tyle propozycjii ze naprawde bede mial trudny i dlugotrwaly wybor... ale coz napewno sie oplaci!!!

a co chodzi o quadrale to nie sa moje docelowe glosniki... mam na oku kupno glosnikow niemieckiej firmy HGP DONA opartych na glosnikach Visationa. mialem okazje posluchac ich w zestawieniu z elektronika Xindaka. jak za cene 6tys za pare nowych to dzwiek naprawde mnie urzekl...bardzo dobry bas i pieknie zaznaczony srodek. (i to zagraly z kablami glosnikowymi za 15 zl za metr. az dziw bierze ze to tak zagralo). nie wiem tylko jak spisaly by sie w moim zestawieniu dlatego w pierwszej kolejnosci wzmak...no i oczywiscie odsluch u mnie w domu.

oczywiscie czekam na inne propozycje szanownych audiofilow icon_smile.gif

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chodzi o densena beat jest to spod oferty densena nie polecam,ma rownierz mala moc nawet do 20 m moze byc ubogo nie mowiac o napedzeniu przyszlych byc moze wymagajacych kolumn.

Sprzet Maca czy koncowka ushera jak najbardziej-i tu naprawde powiedziec co lepsze.Do ushera trzeba znalezc jeszcze dobry jakosciowo przedwzmacniacz.

Jesli chodzi o kolumny to zachecam do odsluchu Vienna Mozart Grand-mysle ze lepsze pod kazdym wzgledem od HGP don ,ktore sa bdb.Vienny nie maja konkurencji do 10 tys
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec densen beat odpada...

mialbym jeszcze dwa typy dla mnie tylko nie wiem czy nie uderzam zbyt daleko: Naim SuperNait! najnowsza integra brytyjskiego producenta o bardzo dobrych notach zarowno w brytyjskiej jak i w polskiej prasie...tylko czy mozna wiezyc prasie...icon_smile.gif nie wiem tylko czy moje zrodlo nie jest za slabe do niego i druga sprawa to moj siltech(intrkonekt) tez by musial zostac wymieniony na cos lepszego! No i cena ok 14tys za nowa a z drugiej reki to chyba nie ma co liczyc!
druga propozycja to uzywany krell kav 400xi...

vienna acoustics mozart grand - piekna stolarka i w cenie 7tys za nowe napewno bija o glowe proponowane hgp dona lecz temat glosnikow zostawiam na inna dyskusje. chce sie skacentrowac jednak na wzmaku lub dzielonce...

jakie propozycje z oferty maca i jaki dobry przedwzmaczniacz pasowalby do ushera wiedzac o moim budzecie...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P307 wyglada bardzo audofilsko w porownaniu do koncowki ale nie o wyglad nam chodzi tylko o oddanie sedna muzyki prawda!!! tylko bedzie trudnosc w znalezieniu tego zestawu w calosci (uzywanego oczywiscie)...

a co powiesz na temat Naima?

jutro jade wypozyczyc Primare i30 i zaczynam odsluchy...

dziekuje za tyle propozycjii

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po pierwszych godzinach odsluchu... musze przyznac ze Primare i30 mi sie podoba choc nie ukrywam ze cos mi w nim brakuje. moze to wina nie wygrzania...

napewno moj interkonekt nie ma mocnej strony co chodzi o bas no i glosniki nie sa pierwszej mlodosci wiec z koncowa ocena poczekam do niedzieli wieczorem...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ też Yamahę A-S2000 /nowa seria/ ,kolega ma ten zestaw i bardzo sobie chwali ,ja przymierzam
się do CD-ka z tej pary /CD-S2000/.
U mnie będzie to grało ze wzmakiem Luxmana L-590A II lub 550AII ,w tej serii jest tez integra
L-505f /ponizej 10kzł/.


Recenzja tutaj:http://www.highfidelity.pl/artykuly/0708/luxman1.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ponad 24 godzinach wygrzewania dzwiek Primare ulegl lekkiej poprawie. polepszyl sie nieco bas (stal sie jakby bardziej zwarty, nie staral sie dominowac) w zaleznosci od nagrania byl jednoczesnie mocny jak i subtelny. wokale w calym zakresie prezentowaly sie poprawnie...coz brzminie zaczyna mi sie coraz bardziej podobac!!!

napisz mi prosze gdzie znajde do ewentualnego wypozyczenia Yamahe A-S2000 i Luxmana L-505f

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata temu była duża promocja na Primere z serii 30 w Top HiFi miałem te dwa urządzenia w domu
na "wypożyczeniu" w domu przez tydzień dzieki uprzejmości Salonu został u mnie na następny tydzień
ale i tak nie kupiłem.Z tej pary podobał mi się bardziej odtwarzacz ale nie mogłem go kupić oddzielnie
w "promocyjnej" cenie .

Jedynym legalnym Dystrybutorem Yamahy "na Polskę'" jest Audio Klan /TopHiFi/ -gwarancja 5 letnia
można też kupić na Allegro lub w "innych" Salonach sprzedaży ale nie wiem jak to jest do końca z
gwarancją jeżeli nie biorą od Dystrybutora. TOP HiFi wypożycza za kaucją ewentualnie możesz przytargać
dio nich CD-ka i posłuchać w ich pokoju odsłuchowym.


A Luxman tu: http://www.luxman.pl/

Dowiesz sie od nich o sieć dystrybucji , ja od jednego od ich dystrybutorów za kaucja oczywiście dzięki ich
uprzejmości miałem okazję posłuchać większości modeli i wyrobić sobie zdanie i dokonać wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primare jednak nie spelnia do konca moich wymagan,jednak jest troche za chlodny jak dla mnie,choc napewno jest to bardzo dobry wzmaczniacz...

z tego co sie dowiedzialem od dystrybutora sprzetu marki Luxman jest sklep w szczecinie (tam wlasnie mieszkam)ktory zajmuje sie sprzedarza tejze marki.bezposrednio u nich trzeba sie dowiedziec na jakich warunkach mozna wyporzyczyc do domowych odsluchow...

co chodzi o sprzet Yamahy rowniez nie omieszkam wyprobowac proponowanego przez Ciebie wzmaka!!!choc wolalbym wyporzyczyc do domu niz robic odsluchy bezposrednio w TOP HIFI.

pozdrawiam icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...