Skocz do zawartości

dobor wzmaczniacza do cd copland cda 277


arti

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

nie taka nowka bo ze sklepowego demo. a opierajac sie na recenzjach roznych czasopism E213 wcale nie jest taki dobry...oczywiscie wyglad pierwsza kasa ale nie o to tutaj chodzi...cena kuszaca i to nawet bardzo!!!napewno nie ma sie do konca co sugerowac recenzjami...jednym sie cos podoba innym nie...

zastanawiam sie teraz nad wyporzyczeniem wzmaka Luxmana L505f...juz rozmawialem ze sprzedawca w sklepie.tylko wplacic kaucje i na pare dni mam go w domu.

poszukuje uzywanego USHERA 1.5 i koncowki USHER P307...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu 213 i Luxman 505 to urządzenia w tej samej klasie tzw. przedsionek hi-endu grają bardzo przyjemnie
z "lekko zaokrągloną górą" tak to określają Recenzenci z tym,że Luxman ma górę bardziej "otwartą".
Nasz Forumy kolega kupił niedawno Accuphase E-213 i liczę ,że jak zapewni mu jakieś godziwe towarzystwo
to opisze tu swoje wrażenia z odsłuchów.
>arti widzę,że poszukujesz wzaka bardziej "wyczynowego" i podejrzewam,że podstawowe integry Accuphase
i Luxmana nie spełnią Twoich oczekiwań a Usher /końcówka i przedwzmacniacz/ mają na to dużą szansę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam ze poszukuje wzmaka z ktorym w pewnych rodzajach muzyki "poszaleje"...niestety problem tkwi w tym ze nie mam okreslonego typu muzyki ktorego tylko slucham...

podejrzewam Fono Master i Gawron_M ze macie racje i komplecik Ushera spelni moje wymagania! oczywiscie zamierzam odsluchac takze E312 i L505f i podzielic sie moimi odczuciami...

a co powiecie na temat polaczenia copland - copland czyli zestawienia mojego cd np z hybryda csa29. moze mieliscie przyjemnosc posluchania go w jakis zestawieniach. czy poradzi sobie z muzyka w postaci Joe Satriani, Linkin Park, Depeche Mode


tommy14 w jakim sklepie kupiles swojego Accuphase? jakiego rodzaju muzyki sluchasz? mozesz troche blizej przyblizyc mi specyfike tego wzmaka...

pozdrawiam. arti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Dire Straits i solo M.Knopfler, Katie Melua, Eric Clapton, Dave Matthews Band, Peter Gabriel, Pink Floyd, Marillion, Queen, Seal, U2, trochę Jazzu.

Jeśli chodzi o śpiewanie, gitary, trąbki, fortepian, perkusje, talerze itd - cudo
Zakochałem się w tym wzmaku - ale U2 - nie wiem czy tak źle zrealizowane bo brzmi średnio na tle reszty płyt.
Gwarancja 5 lat - wykonanie perfekcyjne - made in Japan

Kupiłem u dystrybutora Audio Center/Nautilus w Krakowie na Malborskiej 24. Cena na półce 10 tys ale rozmawiając można rabacik całkiem fajny dostać. Są dystrybutorem na Polskę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze w pewnym stopniu sluchamy tego samego rodzaju muzyki...napewno bede sie kontaktowal z dystrybutorem w Krakowie.zobaczymy co i jak i w najlepszym wypadku kierunek Krakow na odsluchy...chyba ze znajde w szczecinie przedstawiciela Accuphase.mysle ze bedzie mozna dobrze trafic zwlaszcza przy wymianie serii i ten niski kurs dolara!!!

znalazlem na allegro Accuphase E-308 za troszke powyzej 10tys

caly czas chodzi mi tez po glowie ta hybryda Coplanda csa29 no i zaczalem poszukiwania kompleciku Ushera...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti!
O ile, od czasu do czasu, na rynku wtórnym pojawiają się Ushery 1.5, to raczej "nie chodzą" one w kompletach z przedwzmacniaczem!
Zreszta, jak sięgam pamięcią, nie widywano w ogłoszeniach przedwzmacniacza Ushera. Zatem zakup końcówki i pre będzie trudny... Obym się mylił.
Niemniej nie ustawaj w poszukiwaniach, bo Usher w cenach z rynku wtórnego (ok. 4-5 kzł.) to doskonała inwestycja na lata (słuchałem - wiem). A brakiem firmowego przedwzmacniacza się za bardzo nie przejmuj - na rynku można znależć kilka przyzwoitych i o umiarkowanych cenach przedwzmacniaczy, które dopełnią Ushera!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nastawiam sie na kupno dwoch klockow Ushera jednoczesnie choc moze sie uda... Pre P.307 to byl oczywiscie tylko przyklad. jak myslicie na rynku zachodnim np. angielskim mozna byloby trafic sprzet Ushera, czy raczej oni sa zakochani w sprzecie "made in england"?

jeden z moich kolegow tzw "maniakow" audio posiadal kiedys zestaw Accuphase i byl z niego mega zadowolony wiec blizsze zapoznanie godne uwagii...

na czym lepiej sie skoncentrowac: koncowka i pre czy sam wzmak w pozniejszy mysleniu o wymianie kolumn...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDIONET - witam

moje Quadrale Shogun jeszcze graja i jak narazie jestem z nich zadowolony, choc wiem ze kiedys trzeba bedzie je zmienic...

milo jest widziec kogos ze szczecina! rowniez pozdrawiam icon_smile.gif

Copland csa29 pobil na glowe Primare i30 (moze poza ostrzejsza muzyka). w polaczeniu z cda277 zagralo naprawde wysmienicie. dzwiek wyplywajacy z glosnikow byl jak najbardziej naturalny o duzej szczegolowosci. nie byl zbyt ostry i moze dlatego bardzo mi sie spodobal...bas byl w odpowiedniej ilosci i jakosci,nie staral sie dominowac ani zostawac za bardzo z tylu.

jak narazie csa29 wskoczyl na pierwsze miejsce w moich notowaniach. bede go mial jeszcze przez 3 dni wiec cala przyjemnosc po mojej stronie!!!

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti!
W sumie to się nie dziwię! Primare robi zacne klocki, jednak... to nie Copland!
O ile niczego nie poplątałem, to Primare i Copland były w rękach jednego właściciela (nie wiem, jak jest dziś). I marka Primare to był pomysł Coplanda na wejście w obszar nieco tańszego sprzętu!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem inzynierowie tych dwoch firm scisle ze soba wspolpracowali i te dwie firmy sa ze soba w jakis sposob powiazane...

Primare to naprawde zacna firma ale jak napisales to nie Copland i coraz bardziej sie w tym przekonaniu uswiadamiam... bardzo milo slucha sie muzyki na tym zestawieniu Copland-Copland (pamietajac o moich starszych glosnikach)...
jeszcze jakby mial troche wiekszego "kopa" w muzyce rockowej to juz dalej bym nie szukal!!!

chcialbym poszukac koncowki Ushera 1.5 i pre (tylko gdzie mozna znalezc uzywane????) i posluchac oraz porownac z Coplandem.

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti!
Co do Coplanda!
Tak się zdarzyło, iż gdy wieki temu rozpocząłem zabawę z audio firma Copland mocno weszła na polski rynek audio. To właśnie od wtedy datuje się moja wielka atencja do dokonań tej firmy! I nie ukrywam, iż również design Coplanda, jak chodzi o mnie, zwala mnie z nóg!
A co do Ushera!
Spóźniłeś się o kilka miesięcy! Jeden z mych znajomych posiadał praktycznie nową końcówkę Ushera 1.5 i chciał za nią naprawdę nieduże pieniądze!
Jako że miałem okazję jej posłuchać na swoim własnym sprzęcie mogę polecić Ci cierpliwość w poszukiwaniach! Uważam, że warto! A i charakterem będzie pasować do cd Coplanda doskonale!
Pozdrawiam i życzę wielu udanych odsłuchów!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z Coplandem rozpoczalem ladnych pare miesiecy temu gdy stalem sie wlascicielem cda277 ale nie ukrywam iz sledzilem historie i dokonania firmy od dawien dawna. co chodzi o design to podpisuje sie obok Twojego stwierdzenia "zwala mnie z nog" w 100%!!! w tej prostocie ukryta jest nutka czegos doskonalego i to jest wlasnie piekne w sprzecie Coplanda...

trudno icon_sad.gif pierwsza okazja posluchania Ushera 1.5 minela mnie o pare miesiecy ale mam nadzieje w niedalekiej przyszlosci bedzie mi dane blizej sie jej przygladnac...
juz wczesniejsi szanowni forumowicze pisali ze jak poslucham zestawienia Usher + Copland moje dalsze poszukiwania w tym miejscu sie zakoncza...

coz narazie gustuje sie slodycza sluchania csa29 + cda277 i chce aby ta chwila trwala bardzo dlugo...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ocieplone choć z niezłymi wysokimi.Robiłem porównanie z moją Jolidą i przyznam się że miałem ochotę zdradzić lampę .(zaraz zacząłem kombinować z lampami w przed wzmacniaczu co Jolidzie wyszło na dobre ,po zmianie lamp kolejnego odsłuchu nie było) Temu wzmacniaczowi bliżej do brzmienia lampowego niż do tranzystora. Przepięknie zagrał też z kolumnami Zoller Imagination. Niespecjalnie z HGP teraz gra z Focalami tu niestety sporym ograniczeniem jest klasa kolumn.Przedtem Z Sonus Faberem było pięknie.Jest to jeden z tych wzmacniaczy których brzmienie określa się słowem muzykalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz ze dobrze by sie sprawdzil w muzyce rockowej, elektonicznej skoro jak stwiedziles ze blizej mu do brzmienia lampowego niz do tranzystorowego... widzisz nie mam okreslonego typu muzyki ktorej slucham. poprostu kocham muzyke!!!

w angielskiej prasie zdobyl bardzo pochlebne noty no i cena 2400£ jest jeszcze do przyjecia choc za demo chca juz 1450£!!!

narazie jestem nadal przy odsluchiwaniu Coplanda i powiem szczerze ze trudno bedzie mi sie z nim jutro rozstac icon_sad.gif dzwiek z godziny na godzine poprawial sie co bardzo mnie cieszylo... jest to naprawde klasowy wzmaczniacz...

pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...