Skocz do zawartości

maty gramofonowe


Recommended Posts

Chcialbym zmienic wysluzona mate gumowa na jakas lepsza ktora nie bedzie sie elektryzowac.Jakie polecacie?
Na oku mam akrylowa tylko nie wiem jak sie zachowa kladac ja bezposrednio na talerz aluminiowy , albo samemu kupic jakis podklad sylikonowy i wyciac odpowiedni ksztalt.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
A co z tą matą jest nie tak ?
Ja mam gramofon który ma ponad 30 lat i oryginalna mata jest jak nowa.
Jeśli koniecznie chcesz zamienić matę, to możesz zmienić na inną. Akrylowa, korkowa... w zależności ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy, nic o tym nie napisałeś. Rozbieżność cenowa od 10 do 300 zł, choć to moim zdaniem zbędny wydatek. Rozsądniej zainwestować w lepszą wkładkę.
Ostatecznie jednak odradzałbym wycinać matę samemu, lepiej kupić gotową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy model yamaha rxv-773. Sadz jednak , ze tu trzeba przedwzmacniacza gramofonowego.Dzwiek analogowy wymaga gaina ... taki 40 db w pelni starczy dla wkladki mm, wydobedzie dynamike i sala reszte.Zastanawiam sie czy nie sprowadzic jakiegos kita z Hong-Kongu,Jeden mam na oku:

http://www.ebay.pl/itm/Audio-Stereo-MM-Pho...=item1e7d43fef6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak właśnie zastanawiałem się czy nie słuchasz na amplitunerze kina domowego.
Stąd też niedosyt w brzmieniu.
Gdybyś podłączył swój gramofon do wzmacniacza stereo, różnica będzie kolosalna.
Ja słucham na Sansui 717. Bardzo ciepłe brzmienie, wiele osób porównuje je do lampowego.
Jakiś czas temu trafił mi się Musical Fidelity E10, przyjemny wzmacniacz. Tutaj pre gramofonu też niezłe.
Nie namawiam do zmiany, sądzę, że takowa nie wchodzi pewnie w rachubę.
Piszę o tym, bo może kiedyś będziesz miał okazję pożyczyć od kogoś wzmacniacz i posłuchać różnicy z ciekawości.
Ale jak zastosujesz zewnętrzne pre, to poprawisz dużo.
A jakie masz kolumny w tym zestawie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...