Skocz do zawartości

Mało miejsca na głośniki i subwoofer - soundbar?


Spavnosky

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym zacząć od tego, że dźwięk z telewizora przestał być dla mnie zadowalający, więc postanowiłem zacząć szukać czegoś lepszego. Na początku postanowiłem , że zakupię dwie kolumny Monitor Audio BX2 i do tego wzmacniacz ale szybko ten pomysł porzuciłem, dlaczego? Otóż stolik i telewizor są wciśnięte w kąt pokoju przez co jest bardzo mało miejsca i ewentualna zmiana nie wchodzi w grę. Ale do rzeczy - stolik ma 110cm szerokości, telewizor natomiast ma 92cm, także wolnej przestrzeni po bokach mam 18cm, można ewentualnie telewizor przesunąć do przodu i głośniki tak jakby schować za tv - ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na subwoofer nie ma niestety miejsca, jedynie co wchodzi w grę to poziomy sub (max 17cm wysokości może mieć bo szafka pod telewizorem tyle ma) - znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/kino-domowe-yamaha-yht-s...3367489992.html
I teraz pytanie drodzy użytkownicy czy znacie może jakieś sensowne rozwiązanie? Czy taki soundbar jak wyżej to jedyna opcja?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi zdublowało temat, moderatora prosiłbym o usunięcie drugiego tematu,

natomiast co do wypowiedzi dona i endrego: czy taki soundbar to dobre rozwiązanie? Dźwięk w stosunku do telewizora będzie na pewno lepszy ale jak z muzyką? A jezeli chodzi o stojaki to trochę kosmos:) Chyba, że znalazłbym naprawdę fajne (szczególnie chodzi o proste) to może bym się pokusił, jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to nie to samo co kolumny, stereofonia z takiego wynalazku pozostawia dużo do życzenia. Naturalnie z dźwiękiem samego telewizora nie ma co porównywać, zagra dużo lepiej, no chyba że mówimy o takich markach jak tv Loewe gdzie dźwięk przebija pewnie większość soundbarów.
Za stojakami popatrz na Allegro, warto popatrzeć na standy robione na zamówienie - można się dogadać odnośnie designu, koloru i zrobić pod wymiar za rozsądne pieniądze. Wtedy pozostanie tylko wybór dowolnych kolumn, bez soundbarowych dylematów icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundbary są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń. Generowanie dzwięków i efektów dzwiękowych do filmów - moim zdaniem świetne rozwiązanie. Jak z muzyką - tutaj nie mam pełnej wiedzy, ale na potrzeby mtv czy vivy powinno wystarczyć. Jak ktoś chce zrobić domówkę - może okazać się niewystarczające. Wszystko zależy co się chce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...