Skocz do zawartości

Wzmak/Ampli do Tannoy Mercury V1


keb

Recommended Posts

Witam,

Składam swój pierwszy zestaw stereo. Chciałem kupić jakąś mini wieżę ale sytuacja się zmieniła ponieważ dostałem kolumny podstawkowe : Głośniki Tannoy Mercury V1.

I teraz potrzebuje do nich wzmacniacza + tunera lub amplituner do kwoty całkowity max 1000zł a najlepiej jak najmniej. (może być nowe może być używane).

Założenie jest takie że 60% będę z tego słuchał radia, 30% z cd lub odtwarzacza mp3 które kupie w przyszłości i 10% to filmy. Wzmacniacz mogę połączyć z TV za pomocą : FiiO D3 DAC.

Muzyka to taka standardowa rock/pop trochę klasyki bez wielkich udziwnień ogólnie to wszystko co popadnie bo będę słuchał ja i żona . Pokój to koło 18m2 w bloku więc głośno słuchał nie będę. Nie jestem audiofilem chciałbym po prostu żeby zagrało w miarę poprawnie i nie chce kupić żadnego bubla który zupełnie nie zgra się z głośnikami itp. Można śmiało proponować kilka modeli będę polował na okazję allegro .

I najważniejsze "głupie" wymaganie, ponieważ szafka na sprzęt jest taka a nie inna wysokość wzmacniacza /amplitunera/tunera nie może przekroczyć 10,5cm, niestety jest to nie do obejścia.

Bardzo proszę o jakąś poradę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wydaje mi się, że dobrym wyborem do Twojego systemu będzie jeden z modeli amplitunerów Yamaha. Zwróć uwagę na R-S300 (http://q21.pl/yamaha-r-s300.html) lub jeśli tylko budżet pozwoli, na model R-S500 (http://q21.pl/yamaha-r-s500.html).

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań, wątpliwości służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z Musical Fidelity? Np. A1 lub Elektra E10? Są dość niskie, więc chyba się zmieszczą razem z jakimś malutkim tunerkiem. Obydwa wzmacniacze są do dostania za ok. 600-800 zł, więc na tuner byś miał ok 200 zł, a za taką sumę są już np. Denony na allegro. A te Musical Fidelity brzmią naprawdę ładnie ( mam elektrę E10)
EDIT:
Sory, właśnie zmierzyłem i ma 9 cm wysokości, więc chyba nie wejdzie. Naprawdę nie masz jak postawić tego tunerka obok, wyżej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety całkowity max to 11cm wysokości, obok jest z jednej strony wąska półka potem ściana z drugiej drzwi do kuchni, a nad telewizor. Trochę nie przewidziałem ile miejsca jest potrzebne na audio i teraz mam problemy. Po prostu nie myślałem że to wszystko jest takie duże icon_sad.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Twoje mieszkanko jest takie małe. icon_sad.gif Mieszkasz w Szuflandii? icon_wink.gif
Tak się zastanawiam co by mogło wejść w Twoją półeczkę. Były kiedyś fikuśne amplitunery CD. Robił je NAD, Onkyo i chyba jeszcze jakaś firma, teraz nie pamiętam.
A tak na marginesie, to nie bardzo wierzę, że nie da się czegoś zrobić by postawić sprzęt stereo. Pokombinuj. Poza tym jak chciałeś upchnąć w tym co masz: wzmacniacz, tuner i odtwarzacz CD?
Miejsce na kolumny masz? Ciekaw jestem gdzie staną?
Szkoda, że nie masz miejsca wąskiego a wysokiego. Wówczas ciekawym i nieźle grającym rozwiązaniem byłaby Yamaha Pianocraft
http://allegro.pl/listing/listing.php?stri...ope=category-11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Albo Twoje mieszkanko jest takie małe. icon_sad.gif Mieszkasz w Szuflandii? icon_wink.gif
Tak się zastanawiam co by mogło wejść w Twoją półeczkę. Były kiedyś fikuśne amplitunery CD. Robił je NAD, Onkyo i chyba jeszcze jakaś firma, teraz nie pamiętam.
A tak na marginesie, to nie bardzo wierzę, że nie da się czegoś zrobić by postawić sprzęt stereo. Pokombinuj. Poza tym jak chciałeś upchnąć w tym co masz: wzmacniacz, tuner i odtwarzacz CD?
Miejsce na kolumny masz? Ciekaw jestem gdzie staną?
Szkoda, że nie masz miejsca wąskiego a wysokiego. Wówczas ciekawym i nieźle grającym rozwiązaniem byłaby Yamaha Pianocraft
http://allegro.pl/listing/listing.php?stri...ope=category-11



Kolumny będą stały obok TV akurat wejdą. A miejsce na ampli jest jakie jest w szafce a nie będe jej wymieniał bo jest nowa. Miejsce jest niskie ale podłużne spokojnie wejdzie wzmacniacz , cd i tuner i jeszcze zostanie miejsca.

Będę celował raczej w jakieś używane Cambridge Audio one są niskie np Azur 340 / 540 / A1 / A5 tylko który byłby najlepszy ?. Do tego jakiś tuner : czy np. jakieś starsze Denony (TU-767, TU-800, TU-660, TU-680 , TU-460) się będą nadawać ?

Z nowych to pasowałyby : wzmacniacz NAD C316 BEE lub amplituner Marantz SR5023 lub nowe Cambridge Audio ale niestety to nie mój przedział cenowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dopiero teraz napisałeś, że masz więcej miejsca wszerz. Czyli najlepiej poszukać wzmacniacza i tunera.
Azory są dość szczekliwe. icon_wink.gif Ja tam nie lubię takiego grania, wolę muzykę. Trochę lepiej grają starsze modele.
Tunery Denona są nie najgorsze, choć nie specjalnie wyróżniające się spośród konkurencji. Gdyby Ci się udało trafić tuner Nakamichi, to byłoby nieźle. Zresztą wzmacniacze tej firmy też sroce spod ogona nie wypadły.
Piszesz, że nie obraziłbyś się na wzmacniacz i tuner jednej firmy. Poszukamy, może akurat coś się znajdzie.
Wzmacniacze i tunery ktoś Ci doradził, czy to Twoje propozycje?
I jeszcze jedno. Czy wzmacniacz i tuner muszą mieć piloty? W tej cenie może być z tym różnie.
Po prostu musisz się określić, czy bardziej zależy Ci na wygodzie, czy dobrym dźwięku, bo często te najlepsze wzmacniacze czy tunery nie mają pilota. Poza tym znaleźć coś przyzwoitego o wysokości do 11cm. będzie trudno.
Na koniec dodam tylko, że każdy wzmacniacz (poza nielicznymi jak Densen) ma zazwyczaj otwory wentylacyjne na górze obudowy. Czyli potrzeba jeszcze minimum 2-3cm. By wzmacniacz się nie "usmażył". Dla niektórych, będzie to za mało. Pamiętaj, że ostrzegałem. W razie czego umywam ręce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, dopiero teraz napisałeś, że masz więcej miejsca wszerz. Czyli najlepiej poszukać wzmacniacza i tunera.
Azory są dość szczekliwe. icon_wink.gif Ja tam nie lubię takiego grania, wolę muzykę. Trochę lepiej grają starsze modele.
Tunery Denona są nie najgorsze, choć nie specjalnie wyróżniające się spośród konkurencji. Gdyby Ci się udało trafić tuner Nakamichi, to byłoby nieźle. Zresztą wzmacniacze tej firmy też sroce spod ogona nie wypadły.
Piszesz, że nie obraziłbyś się na wzmacniacz i tuner jednej firmy. Poszukamy, może akurat coś się znajdzie.
Wzmacniacze i tunery ktoś Ci doradził, czy to Twoje propozycje?
I jeszcze jedno. Czy wzmacniacz i tuner muszą mieć piloty? W tej cenie może być z tym różnie.
Po prostu musisz się określić, czy bardziej zależy Ci na wygodzie, czy dobrym dźwięku, bo często te najlepsze wzmacniacze czy tunery nie mają pilota. Poza tym znaleźć coś przyzwoitego o wysokości do 11cm. będzie trudno.
Na koniec dodam tylko, że każdy wzmacniacz (poza nielicznymi jak Densen) ma zazwyczaj otwory wentylacyjne na górze obudowy. Czyli potrzeba jeszcze minimum 2-3cm. By wzmacniacz się nie "usmażył". Dla niektórych, będzie to za mało. Pamiętaj, że ostrzegałem. W razie czego umywam ręce.



Zdarzają się 8cm wzmacniacze a tunery ogólnie są niskie myślę że coś dobiorę. Pilot nie jest strasznie potrzebny ogólnie wyznacznikiem dla mnie w tym momencie jest cena.

Przeglądając odmęty allegro natrafiłem na coś takiego : Marantz CR2020 http://allegro.pl/amplituner-z-cd-marantz-...3415424507.html

Czy w ogóle warto brać pod uwagę coś takiego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół nie polecam czegoś takiego, bo wiadomo, że osobny wzmacniacz, CD i tuner zagrają lepiej.
Biorąc jednak pod uwagę budżet 399zł na trzy urządzenia, tu masz dobry stosunek jakości do ceny. Odchodzą też koszty kabelków połączeniowych z CD i tunerem.
Myślę, że na początek może być a za jakoś czas, jak będziesz miał możliwość postawienia sprzętu o nielimitowanych gabarytach kupisz coś lepszego.
To tylko taka opinia a co zrobisz, to już Ty musisz zadecydować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...