Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pskrzypek100

Problem z wieżą STEREO

Recommended Posts

WITAM
Po pierwsze chciałbym zaznaczyć , że jest to mój pierwszy post na forum ,
więc jeśli coś jest źle (Zła kategoria itp) to przepraszam.
A teraz do rzeczy .

Posiadam wieżę stereo PHILIPS FW355/34 i problem jest w tym , że po podłączeniu i odczekaniu około 30sekund coś w środku wieży zaczyna buczeć i śmierdzieć palonymi obwodami.
Szukałem w GOOGLE rozwiązania tego problemu lecz nic nie znalazłem .
POMOCY !!!
Z góry dziękuję za pomoc

pskrzypek100

(Niżej zdjęcie )

DSC01446.jpg

Masz ją od dawna, czy dopiero kupiłeś? Jeśli od dawna, to od jakiego czasu tak się dzieje?
Śmierdzi i gra, czy śmierdzi i nie gra?
Sprawdzałeś, czy kolumny są dobrze podłączone? Żaden drucik nie dotyka np. plus (czerwony) minusa (czarny). A kolumny są od tej wieży, mają odpowiednią impedancję?
Możliwe także, że w środku jakaś część kończy swój żywot, albo coś się odlutowało (np. kabelek) i dotyka jakiegoś elementu, którego nie powinien. Możesz rozkręcić obudowę (o ile sprzęt nie jest na gwarancji) i popatrzeć, czy czegoś nie widać. Nie zapomnij wcześniej wyjąć wtyczki z gniazda sieciowego. Nie rób tego pod napięciem.
I jakby co zawsze pozostaje wizyta w serwisie.

Cytat

Masz ją od dawna, czy dopiero kupiłeś? Jeśli od dawna, to od jakiego czasu tak się dzieje?
Śmierdzi i gra, czy śmierdzi i nie gra?
Sprawdzałeś, czy kolumny są dobrze podłączone? Żaden drucik nie dotyka np. plus (czerwony) minusa (czarny). A kolumny są od tej wieży, mają odpowiednią impedancję?
Możliwe także, że w środku jakaś część kończy swój żywot, albo coś się odlutowało (np. kabelek) i dotyka jakiegoś elementu, którego nie powinien. Możesz rozkręcić obudowę (o ile sprzęt nie jest na gwarancji) i popatrzeć, czy czegoś nie widać. Nie zapomnij wcześniej wyjąć wtyczki z gniazda sieciowego. Nie rób tego pod napięciem.
I jakby co zawsze pozostaje wizyta w serwisie.

1.Mam ją od dawna (bardzo dawna)
2.Od około 3 dni
3.Śmierdzi i gra
4.Kolumny są dobrze podłączone i są to oryginalne kolumny od wieży
5.Już ją rozkręcałem ale nie wiedziałem czego mam szukać i skręciłem ją z powrotem

No cóż. Masz dwa rozwiązania. Rozsądniejsze, zawieźć wieżę do jakiegoś serwisu albo choćby elektronika, by zobaczyli co się tam dzieje.
Drugie, to po prostu słuchać aż przestanie grać.
Przyczyny mogą być tak różne, że trudno tak na odległość zawyrokować co to jest.

Spróbuję z serwisem icon_wink.gif
Mimo tego ,że za dużo się nie dowiedziałem to i tak dziękuję za odpowiedzi.
Jeżeli będę miał jeszcze jakieś problemy to będę pisał icon_smile.gif .
POZDRAWIAM
pskrzypek100 icon_mrgreen.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować