Skocz do zawartości

Zapomniane polskie zespoły i artyści


Recommended Posts

@tomek4446 

Cytat

Zespoły które grały w latach 80-tych na łódzkim " Rockowisku" w starej Hali Sportowej. Akustyka pamiętam była taka , że stojąc z tyłu za cholerę nie słyszało się słów utworów , bo dźwięk się nakładał z odbić. Nikomu to nie przeszkadzało , bo słowa utworów znaliśmy na pamięć i razem z kapelę śpiewało parę tysięcy ludzi. Był pełen spontan. Tradycyjnie po wyjściu pałowała Milicja , po raz pierwszy " zwiedziłem sukę " i odczułem na własnej skórze , co to komuna, ale też przy okazji dotarło do mnie , że oni się boją i agresja jest powodem strachu. 

Balkon "B" był rozwiązaniem, miejsca sto czterdzieści ileś... bo u samej góry, to strasznie dudniło i właśnie w dolnym rzędzie balkonu było dobrze. 

Ja miałem "zomolki" na nogach i "sweterek w serek", to byłem nietykalny - nie wiedzieli kto zacz 😉 

Fajne były „Rykowiska”. W rogu na tafli ludzie z ASP malowali ludziom twarze, a już w toaletach ZOMO myło w umywalkach. Perpetuum mobile, k...

56 minut temu, Rafał S napisał:

 Za to Grechutę, Niemena, SBB czy Breakout wypada znać choćby szczątkowo.

 

47 minut temu, tomek4446 napisał:

To prawda. Ci wykonawcy przeszli do historii , nadal są " grani " , dla większości nowych , rok na antenie to sukces życia , a po dwóch , nikt nawet nie wie , że byli .

W UK, obojętne Szkocja czy Anglia, nawet w lokalnej stacji pop usłyszysz The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin, Black Sabbath czy nawet Judas Priest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dorsz napisał:

Ja miałem "zomolki" na nogach i "sweterek w serek", to byłem nietykalny - nie wiedzieli kto zacz

Tak się kolega wycfanił ?😀

Ja w 81 rąbnąłem Mamie wszystkie agrafki jakie były w chałupie , kumpel którego Ojciec robił dla Cepelii torebki damskie ,nabił mi taką ilość ćwieków , nitów na kurtkę i spodnie  , że w komplecie z agrafkami całość ważyła więcej niż zbroja rycerska 😂

Pały dostałem za znaczek z pacyfką , durny zomowiec myślał , że to sekta jakaś. Z " suki " mnie wypuścili , bo miałem na głowie żółty kask budowlany / do dzisiaj nie wiem czemu , no i skąd go wziąłem , ale po dwóch winach marki patyk , wszystko może się zdarzyć / , naściemniałem , że Ojciec budowlaniec , że klasa robotnicza i na " dołek " nie trafiłem. Parę pał na plecy i stykło , widocznie dla dzieci proletariatu taki był taryfikator.😂

Do dzisiaj mam zakodowaną atmosferę tych koncertów , o wiele bardziej niż wszystkich na których byłem jako już osoba dorosła.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla porównania jak zmieniają się gusta i sposób słuchania muzy...

321132984_900933837568586_4763253533700034661_n.thumb.jpg.bfade64e7fa1e4689cdf662b4bd95d86.jpg

 

@tomek4446 witaj w klubie, ja zkolei  dostałem pałą po koncercie Accept...

tu źródło i lepiej widać: https://www.visualcapitalist.com/every-song-with-over-1-billion-spotify-streams/?fbclid=IwAR0x3a5I2fvqeyvYmL3HDsb6R5wpRBbgG4EdZFyE_dsFE48M3z4MdoAHJ94

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z cięższych klimatów polecić mogę nieistniejąca już formacje, której grajków znam, nosząca nazwę Kultura Obłędu. Niedawno pojawiły się ich kawałki w internetach.

Jeśli chodzi o muzykę spokojniejszą, wchodzącą bardziej w klimaty poezji śpiewanej to mogę polecić Mirosław Czyżykiewicz. O dziwo na Spotify bardzo mało jest utworów tego wykonawcy.

 

Edytowano przez herianm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2022 o 12:40, tomek4446 napisał:

Wszystko zależy jakiego pokolenia pytasz . Druga sprawa to zaangażowanie indywidualne , znam bardzo młodych ludzi znających polską muzykę od Fogga począwszy. Pracuje z młodymi ludźmi którzy rzucają nazwami gości , ponoć " na fali " , a ja nie mam pojęcia kto to jest. Z listy 100 najpopularniejszych utworów 2022 / Spotify/ znam 4 , słownie czterech wykonawców 😆.

Nie wszyscy wszystko widać muszą wiedzieć.

W poprzedni weekend wyszliśmy na "pracową" imprezę. Po wyszlajaniu się na Piotrkowskiej, zaprosiłem chętnych na aftera do mnie. Mój skromny sprzęt wzbudził zainteresowanie i temat zszedł na to czego kto słucha. Młodzież w końcu zażądala  żebym puścił coś co aktualnie mam na szczycie swojej playlisty. Po minach uznalem, że twórczość sympatycznych francuzów z Gojira powoduje u młodszych gości fizyczny ból, więc zaatakowałem Niemenem, którego piosenek innych niż  "Sen o Warszawie", nikt z gówniarstwa nie kojarzył. Skończylo się na odsłuchaniu calego Enigmatica, wielkich ze zdziwienia oczach i  szukaniu na spotifajach "Jednego serca" , choć bylem przekonany że akurat to jest super-popularny kawałek. Tak sobie przeglądam ten wątek i jestem pewien że 90% wspomnianych wykonawców to dla sporej większości ludzi przed 30tką jakieś kompletne anonimy. Tak jak dla mnie ich idole. Jestem już dziadersem. Ale dziadersem z misją. Po sukcesie z Niemenem zamierzam podsunąć im następnym razem jakieś SBB ;) . Mimo że to w sumie muzyka pokolenia moich starych. 

Edytowano przez Karmelowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
2 godziny temu, terracan1929 napisał:

heheh

a ja pamiętam Dr.Hackembush...

Tylko nie wiem czy zapomniany, czy po prostu większość nie chciałaby nigdy go poznać.....

A jeśli ktoś nie zna, a chciałby poznać......są na youtube

To on, ten skurwysyn naszczał ci do buta To on, ten skurwysyn mąci cały czas I ciągle wkurwia cię, prowokuje kutas To on, ten skurwysyn, przebrał miarkę już Więc teraz dostał w ryja chuj i leży już Następnym razem w brzuch przyjebię mu To on, ten skurwysyn, krwi mi napsuł trochę To on, ten skurwysyn, już w szpitalu jest I ciągle wkurwia cię, prowokuje kutas To on, ten skurwysyn, przebrał miarkę już A tera, tera, tera, tera każdy wie Nie warto fikać, kosa pewna jest To on, ten skurwysyn niech przykładem świeci To on, ten skurwysyn, już nauczkę ma I ciągle wkurwiał cię, prowokował kutas To on, ten skurwysyn, przebrał miarkę już To on, ten skurwysyn Skurwysy To on, ten skurwysyn To on, ten skurwysyn

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Siema ludzie! Wujek Googe mnie tu przysłał, bo fajne nuty tu odkopujecie. Słucham, ale też dodam coś od siebie, może nie takie stare co raczej rare ;)

Na początek Mirek Czyżykiewicz. Ktoś już wspomniał, ale jest więcej utworów godnych uwagi: Tańcz!, Allez, Jazzz, oraz sentymentalne Manekiny i Wigilia.

Polski zespół z Londynu "Gabinet Looster". Ciekawostka, pierwszą płytę Postulaty nagrali z sekcją dętą Kultu.

No i byi zespół NAIV, który przestał być, a nutka w głowie została, np Kolorowe Życie czy Wybory.

Edytowano przez AdaskoDK
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...