Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD z naciskiem no odsłuch ze słuchawek.


effendi360

Recommended Posts

Witam serdecznie. Ostatnio dokonałem zakupu słuchawek Beyerdynamic DT770 Pro 80OHm. Do tej pory słuchałem muzyki w postaci mp3 z komputera. Postanowiłem w końcu przejść na "jasną stronę mocy", podnieść trochę standard i mając takie słuchawki chciałbym zakupić do nich jakiś odtwarzacz CD, który im podoła. Słucham głównie muzyki elektronicznej i dubstep, jeżeli ma to jakieś znaczenie. Miłoby było, aby ów odtwarzacz, był już jakąś podstawą do kompletu, gdybym chciał rozbudować w przyszłości zestaw. Obecnie, jeśli chodzi o zakup głośników i wzmacniacza, jestem ograniczony miejscem w pokoju, więc na razie nastawiam się na odsłuch z beyerów. Proszę o poradę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba kupić Odtwarzacz CD i wzmacniacz słuchawkowy. Oczywiście początkowo możesz słuchać podłączając słuchawki bezpośrednio pod wyjście CDka, ale dużo lepszą jakość uzyskasz korzystając z osobnego wzmacniacza. Tak, że musisz się zastanowić, czy kupujesz wszystko od razu, czy też stopniowo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak z niego korzystam. Bo lapek jest za słaby, żeby napędzić te słuchawy. Myślę że 1K na start jest nieźle. Jestem skłonny naginać budżet, ale tylko wtedy gdy naprawdę warto. Pamiętajcie. Muzyka, DubStep, elektronika, Prodigy, Chemical Brothers, Skillrex, Future Sound Of London, Ambient, Chillout. Takie klimaty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz słuchawkowy do zintegrowanej karty dźwiękowej w laptopie to kiepski pomysł. W pierwszej kolejności na układ powinien wejść DAC, potem ewentualnie wzmacniacz, jeśli DAC nie ma własnego, lub ma kiepskiej jakości. No, ale to już temat na osobną dyskusję, bo do odtwarzacza CD nie będzie potrzebny zewnętrzny przetwornik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...