Skocz do zawartości

Audio Physic Classic 10


Taniej

Recommended Posts

Te i te są w swojej klasie naprawdę dobre, ale coś mi się zdaje, że idziesz nie tylko w kierunku kolumn podłogowych ale także nieco schodzisz dźwiękowo/jakościowo w dół.
Do 17m2 bardzo poważnie zastanowiłbym się nad takimi kolumnami jak Chario Academy 1.
Co prawda nie mają maskownic, ale jaki audiofil słucha z założonymi maskownicami?
Za to masz z głowy sprawę standów.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/28/136180.php
W sumie, to jakim budżetem dysponujesz na kolumny? Może pisałeś, ale jakoś nie mogę znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na początku szukałem kolumn, ale pożyczyłem od znajomego wzmaczniacz Naim xs i stwierdziłem, że potrzeba mi wymienić nie kolumny, a wzmaczniacz. W dniu dzisiejszym kupiłem naima xs-2. Ten wzmaczniacz wypełnił lukę w moim systemie, mam teraz stereo takie jak chciałem brzmieniowo.
Dziękuje za pomoc szczególnie F1angel i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej, ten wzmacniacz to dopiero podstawa do lepszych kolumn i jeszcze lepszego grania icon_biggrin.gif
A teraz jakie masz kolumny, przypomnij bo nie pamiętam?

Rutektu. Audiofile wiedzą to nie od dziś, że kino domowe i stereo nie bardzo się lubią. Choć dla niewtajemniczonych wydaje się dziwne, dlaczego KD mając amplituner, kolumny i odtwarzacz DVD nie za bardzo sprawdza się w stereo.
Przecież odtwarza, ktoś zapyta. Tak, ale równie dobrze można traktorem wybrać się na przejażdżkę.
Jedzie się? Jedzie. Ale taki ciągnik jednak służy do czegoś innego a podczas przejażdżek najlepiej sprawdza się samochód osobowy. Nie mówiąc o kabriolecie.
Pablo1964 w innym wątku pisał, że amplituner do kina domowego za 3kzł zagra tak jak wzmacniacz stereo za 1kzł. Ja nie jestem takim optymistą. Dopiero taki za 4-6kzł będzie grał na poziomie wzmacniacza za tysiaka.
Poza tym nie podałeś prawie żadnych informacji o pomieszczeniu, sprzęcie jaki masz, muzyce itp.
Co należy napisać i jak pytać znajdziesz w co drugim niemal wątku na tym forum.
Dopiero można Ci będzie rzetelnie odpowiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym etapem jest wymiana kolumn, mam na celowniku Tannoy revolution dc6t SE. Czy te kolumny będą dobre pod naim-a xs-2 zależy mi na wypełnieniu środka, nasycenia barw oraz góra pasma selektywna. Bas dobrze kontrolowany, do tego także wymienić muszę interkonekt na chord anthem 2 rca-din. Czy takie zestawienie będzię dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 chyba mają te kolumny. Myślę, że możesz się z nimi dogadać w kwestii odsłuchu. Pewnie mogli by Ci wysłać abyś mógł posłuchać u siebie. Powinny zagrać tak jak lubisz. Dużo zależy też od ustawienia w pomieszczeniu i akustyki.
Ja dziś cały dzień walczyłem by uzyskać lepsze brzmienie. Przestawiałem ustroje akustyczne, duże rośliny doniczkowe (też ustroje akustyczne icon_biggrin.gif ), "jeździłem" kolumnami po pokoju (bliżej-dalej, szerzej-węziej). Z metrówką w ręku co do centymetra (a nawet dokładniej) ustawiałem kolumny, testowałem na znanych mi nagraniach przy jakim kącie skręcenie kolumn w osi pionowej uzyskam najlepsze rezultaty. Opłacało się. Jest spora poprawa.
W ciągu tygodnia dopracuję jeszcze szczegóły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem do Pana Wojciecha Pacuły w sprawie interkonektu, ktory lepszy czy rca-rca, albo rca-din. Pan Wojciech napisał, że lepszy jest rca-rca.

"...Ale jeśli będzie pan kupował, to lepiej Chorda, ze względu na
posiadany przez pana kabel głośnikowy - zestawy najczęściej grają lepiej. I
kupiłbym jednak RCA-RCA - przy przejściu z DIN-a traci się jego zalety a i
kabel trudniej w przyszłości sprzedać..."

Więc czy faktycznie kupić lepiej chord anthem 2 ale rca- rca. Czy lepszy jest rca-din.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...