Skocz do zawartości

subwoofer do 12m2


B11

Recommended Posts

Mam Harman/Kardon HK 3490 i kolumny Tonsil Meostro S .Pokój 12m. Gra to bardzo mocno górą bas wycofany, chba że mocno wycisze góre pasma. Planuje kupno subwoofera który mocno przekracza swoimi zdolnościami moją powieszchnie pokoju Jamo SUB 660. Tak wiem lepiej zmienić kolumny. Zrobie to i prawdopodobnie na Paradigm Monitor 7 v.7 lub Focal.JMlab Chorus 714 V ale i tak potrzebuje troszkę potężniejszego basu bo sporo filmów oglądam i tu subufer lepiej by się sprawdził. Wiem, że do muzyki jak i do filmów dobry jest Jamo SUB 660 z racji dobrze kontrolowanego basu, tylko nie wiem do końca czy można ładować głośnik 30cm do pokoju 12m2? Może macie jakieś propozycje mniejszych subwooferów do muzy i filmów w przedziale 1.000-1800zł. ? Chodz korci mnie mocno ten Jamo SUB 660 który podobno stosuje się w salonach 30m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zdecydowanie odradzam subwoofer Jamo SUB 660 do tak niedużego pomieszczenia, będziesz słyszał wyłącznie dominujący bas bez jakiejoklwiek kontroli.
W przeznaczonym budżecie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie subwoofer REL T-5, który idealnie sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu, gwarantując mocny, bardzo dobrze kontrolowany bas. REL poza kinem, filmami, świetnie sprawdza się także w wysokiej klasy systemach dwukanałowych, gdzie musi wspomóc kolumny przy odsłuchach muzyki.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.
Dajemy także możliwość odsłuchu subwoofera w konkretnym pomieszczeniu, tak więc nie kupujesz przysłowiowego "kota w worku", tylko masz możliwość sprawdzenia działania kolumny w Twoim systemie, gdzie akustyka pomieszczenia odgrywa bardzo dużą rolę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poszperałem i oprucz Rel T5 jest jeszcze Velodyne Impact 10 , który to podobno lepsze efekty, w kinie daje. Z każdej strony z wyjątkiem przodu sub będzie miał blisko do płaszczyzn pionowych. Będzie pod amplitunerem widocznym na zdięciu. O subwoofer z głosnikiem grającym do przodu to bym się nie obawiał lecz zabawa w tym ,że własnie z głosnikiem skierowanym ku podłodze, może być różnie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...