Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Mam problem i szukam sposobu jak do zgrabnie rozwiązać. Mam sporo kaset z różnymi nagraniami z .. err.. ostatnich 15 lat. Kaset jest już ponad 800 i byłoby miło zwolnić trochę miejsca na półkach - przegrać to wszystko na DVD. Taki mam plan, tylko chodzę koło tego od jakiegoś czasu i nie wiem jak to ugryżć. Mam nadzieję że jest to właściwe miejsce dla tego typu pytań......... icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też zgrywałem część swoich zbiorów muzycznych z kaset CC na płyty CD. Używałem wtedy do tego programu Cool Edit. Magnetofon podłączony miałem do wejścia line w karcie dźwiękowej. Zgrywałem całą stronę kasety na dysk i potem dzieliłem na poszczególne nagrania, oraz odszumiałem je. W takiej postaci nagrywałem je na płytę CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAWRON Najgorzej to jak ktoś nie mając bladego pojęcia o sytuacji wypisuje takie bzdury.
Płyty (jakieś Sony - nie pamiętam w tej chwili dokładnie symbolu) nagrane 3 lata temu, po zapisie odtworzone 1 (jeden) raz by zweryfikować czy wszystko jest ok i odłożone do pudełka. W międzyczasie nie tylko nie odtwarzane, ale też nawet nie ruszane. Z serii ok. 50 sztuk czyta się może co 3. Zresztą nie od dziś wiadomo, że ani CD-R ani DVD-R nie jest formatem trwałym. Ja bym cennej (choćby z sentymentów) muzy tak nie przechowywał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słabością kaset magnetofonowych jest chociażby groźba demagnetyzacji nośnika.


To jest jedna z głównych wad zapisu magnetycznego. Po latach traci się poziom zapisanego sygnału, zwiększają się szumy, zanikają najwyższe rejestry pasma, przenika sygnał z sąsiednich zwojów taśmy. Poziom degradacji dźwięku jest różny, w zależności od jakości nośnika.

Cytat

Płyty (jakieś Sony - nie pamiętam w tej chwili dokładnie symbolu) nagrane 3 lata temu, po zapisie odtworzone 1 (jeden) raz by zweryfikować czy wszystko jest ok i odłożone do pudełka. W międzyczasie nie tylko nie odtwarzane, ale też nawet nie ruszane. Z serii ok. 50 sztuk czyta się może co 3.


Musiała to być jakaś wadliwa seria, albo nawet doskonała podróbka Sony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...