Skocz do zawartości

Kolumny + wzmacniacz 1500zł


ZloCzynca

Recommended Posts

Witajcie .
A więc od razu napiszę że jestem kompletnie zielony w tym temacie, nie śmiejcie się.. icon_razz.gif
1.Chciałbym abyście mi doradzili zakup kolumn i idealnego do nich wzmacniacza.. pokój ok. 25m^2 ( może trochę więcej na oko piszę )
Jak w tytule jest napisane chciałbym na nie przeznaczyć maksymalnie 1500zł , myślałem nad zakupem używanych altus200 czyli cena ok 950zł z przesyłką i zostaje 450zł na wzmacniacz ..
Muzyka której słucham to: HardStyle, Techno, od czasu do czasu Rap, ogólnie muzyka klubowa . Uwielbiam głęboki, soczysty basik.. i tego bym od nich wymagał i oczywiście żeby dźwięk był wyraźny .
Oczekuję od was abyście mi doradzili czy macie może jakieś inne lepsze propozycje kolumn i w miarę najlepszego do nich wzmacniacza do 1500 zł (za całość).
2. Czy aby kolumny dobrze grały wystarczy im wzmacniacz i podłączenie do komputera czy potrzebują jeszcze jakiś innych skrzynek typu dvd,amplituner itp ???
Z góry dziękuję!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...zakup kolumn i idealnego do nich wzmacniacza


To marzenie hi-endowych wyjadaczy tematu. Chyba nie istnieje coś takiego icon_sad.gif Można tylko znaleźć mniej lub bardziej satysfakcjonujący kompromis.
Cytat

pokój ok. 25m^2 ( może trochę więcej na oko piszę )


To nie pisz na oko, tylko weź metrówkę, zmierz długość i szerokość pokoju. Później pomnóż to przez siebie i masz metry kwadratowe.
Cytat

Uwielbiam głęboki, soczysty basik..


Altusy 200 i głęboki, soczysty basik? icon_lol.gif Wybacz, ale jakoś nigdy mi się nie udało tego usłyszeć z Altusów, tylko jakieś natarczywe buczenie.
Oczywiście do 1500zł da się znaleźć fajne kolumny i wzmacniacz, ale nie zawsze w danym momencie coś dobrego jest do kupienia. Nie wiem czy zdążę Ci coś polecić, ponieważ jutro wyjeżdżam na ponad tydzień.
Komputer można podłączyć do wzmacniacza za pomocą przejściówki mini jack - 2 x RCA (cinch).
Oczywiście by poprawić jakość dźwięku dobrze by było kupić przetwornik cyfrowo - analogowy, tzw. DAC.
A jeśli będziesz korzystał z płyt CD, to kup odtwarzacz CD.
DVD używa się do oglądania filmów a amplituner, to wzmacniacz z tunerem radiowym w jednej obudowie. Więc jeśli masz wzmacniacz, to amplituner Ci niepotrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc idealnego miałem na myśli żeby z wszystkich marek jakie są do wyboru wybrać ten w miarę najlepszy, wiesz o co mi chodzi..
Z pokojem wyszło mi 27,5 metrów kwadratowych .
Nigdy nie miałem możliwości osobiście posłuchać jak grają altuski więc dałem tylko ich propozycję bo bardzo dużo ludzi chwali Tonsil .
Piszesz że bass w nich to natarczywe buczenie , mam przez to rozumieć że kiepsko będzie na nich grały utwory w których praktycznie jest tylko bass ?
Albo jakby była możliwość kupienia jednej kolumny altus 300 / tonsil zeus co byś Ty wybrał ?
Niestety dysponuję tylko kwotą 1500 zł :< .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piszesz że bass ...


Nie drażnij lwa (kolegi f1angel) bo pogryzie icon_wink.gif, już nie raz tłumaczył że to nie jest prawidłowym określeniem

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bass

poprawnie to bas lub niskie tony.

Jeśli zależy ci tylko na tym by było słychać tylko łubu dubu to prawdopodobnie altusy + jakiś ładnie wyglądający wzmacniacz wystarczył by ci w zupełności. Jeśli natomiast chcesz by prócz basu dźwięk był wyraźny to zaufaj doświadczeniu kolegów i korzystaj z ich porad bo za tą kasę którą masz do wydania za pewne znajdą coś przyzwoicie grającego.
Z tonsilowskich kolumn altusy może są dość znane ale raczej przez tych co lubią pokazać co ich sprzęt potrafi (czytaj jak głośno wydaje dźwięk) a niewiele wspólnego ma z jakością.

Cytat

Albo jakby była możliwość kupienia jednej kolumny ...


A po co ci jedna kolumna, dźwięk stereo to dwie kolumny a do tego chyba wzmacniacz powinien być obciążony równo na obu kanałach a nie tylko męczony na jednym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jestem pierwszy raz na forum, nie wiedziałem że tłumaczył : )
Więc *bas.. icon_smile.gif .
Oczywiście po to tu jestem abyście mi doradzili i dobrali przyzwoite kolumny do moich wymagań, ja dałem tylko propozycję altusów ponieważ chwali je dużo osób icon_biggrin.gif .
Więc pozostawiam Wam kwestie doboru kolumn i wzmacniacza ponieważ ja na tym się kompletnie nie znam..
Jak już mówiłem uwielbiam słuchać muzykę klubową i od czasu do czasu rap czyli przyzwoity bas i dobra jakość dźwięku .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mieszanie.. wiem że pisałem o kolumnach, ale w sumie jest mi to obojętne czy będzie to kino domowe czy kolumny, jeśli kino miałoby lepiej grać to oczywiście wybrał bym kino domowe .

Moje propozycje:
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...g-bh7420p.bhtml
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...g-bh7520t.bhtml

Co o tym sądzicie? Który wybór lepszy? A może macie jakieś inne,lepsze propozycje? Albo kino zupełnie odpada bo kolumny byłyby rozsądniejszym wyborem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zaśmiecać tematu, ale na 99% żaden z forumowiczów nie poleci Ci w/w zestawów plastikowych pierdziawek. Stoi tego od groma w marketach, przejdź się do któregoś z nich, poproś sprzedawcę o podłączenie, posłuchaj. 50% szans na to, że "sprzedawca" zacznie marudzić i powie Ci że nie ma takiej możliwości. Potem przejdź się do porządnego sklepu oferującego porządny sprzęt i poproś o to samo - wyciągnij wnioski z obydwu odsłuchów.

Musisz zadać sobie podstawowe pytanie - porządne stereo (co w przypadku Twoich wymagań sprawdzi się moim zdaniem lepiej), czy kino domowe. Poczytaj na temat wyższości jednego nad drugim, przestudiuj wady i zalety. Wątków na forum jest cała masa.

Jeśli będziesz chciał sobie obejrzeć film i przy okazji go posłuchać, wystarczy podpiąć odtwarzacz DVD do wzmacniacza za pomocą RCA - oczywiście nie uzyskasz efektów jak z zestawów KINA domowego, ale trzeba pójść na pewien kompromis i w Twoim przypadku postawiłbym na zestaw wzmacniacz + kolumny (dwie, nie jedna, bo to kłóci się z definicją stereofonii).

Zapraszam do śledzenia wątków - dużo ciekawych propozycji już padło m.in. tu:
http://forum.audio.com.pl/zestaw-stereo-na...tek-t34917.html
http://forum.audio.com.pl/Budowa-stereo-od-zera-t34970.html

Zrobisz co będziesz uważał, ale warto posłuchać rad doświadczonych kolegów - już nie jednym pomogli icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jest tu za malo konkretnych informacji od ciebie na temat preferencji muzycznych. Druga sprawa, czy bedziesz sluchal muzyki czy robil pokazy znajomym i dyskoteki?
1500pln tak?
Wzmacniacz, kolumny, kable (interkonekt + kable glosnikowe) CD tak?

Stereo?

Jezeli kino to raczej nie tedy droga.

Jezeli podasz troche informacji to wypisze pare zestawow wieczorem

Za 1500 juz mozna fajnie posluchac.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim skromnym zdaniem jest tu za malo konkretnych informacji od ciebie na temat preferencji muzycznych. Druga sprawa, czy bedziesz sluchal muzyki czy robil pokazy znajomym i dyskoteki?
1500pln tak?
Wzmacniacz, kolumny, kable (interkonekt + kable glosnikowe) CD tak?

Stereo?

Jezeli kino to raczej nie tedy droga.

Jezeli podasz troche informacji to wypisze pare zestawow wieczorem

Za 1500 juz mozna fajnie posluchac.

Pozdrawiam


Chciałbym głośno posłuchać muzyki z dobrym basem i wyraźnym dźwiękiem.. sam nie wiem co więcej napisać za mało się na tym znam .
Raczej słuchał muzyki, czasem wkurwiał sąsiadów -_- .
Tak 1500 zł +/- 100 zł
Wzmacniacz dostałem propozycję takiego: NAD 3240 PE słucham waszych propozycji, tak kolumny i wszystkie niezbędne kable, będzie to raczej podłączone pod kompa .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem znalazłem takie ogłoszenie: LINK

Gość chyba sam nie wie co ma, bo za te kolumny śmiało można wołać ponad 2 tysiące zł. Jeśli kolumny są jeszcze do wzięcia, to się nie zastanawiaj tylko szukaj kogoś z autem i jedź po nie. Lepszych kolumn nie znajdziesz w takiej cenie!

Wspomniane Ergo SC-L to jeden z najwyższych modeli w hierarchii Cantona, swego czasu flagowiec. Jakbyś chciał nowe kolumny o takiej klasie brzmienia, musiałbyś przygotować z 15 - 20 tysięcy zł. Głośniki posiadają bardzo solidne i trwałe gumowe zawieszenia, nie rozsypią się po latach. Cantony serii Ergo SC- (czy późniejsze RC- ) rzadko się pojawiają w sprzedaży w Polsce, więc to prawdziwa gratka. W Niemczech dostaniesz je szybciej, ale swoje też kosztują. Polecam Ci je w ciemno, bo spokojnie poradzą sobie z Twoim metrażem, tworzą niesamowitą, wręcz holograficzną przestrzeń, grają bardzo żywo i dynamicznie, a jakością, szybkością i zejściem niskich tonów zostawiają konkurencję daleko, daleko w tyle. Naturalnie takiego efektu nie uzyskasz podłączając kiepski wzmak. Żadnych japońców typu Technics, Sony, Kenwood ! Ten proponowany model NAD na początek może być


Dodam, że od ok. 2 miesięcy mam w domu takie same SC-L -ki i do dziś jestem w permanentnym szoku. Tak pięknie grają! icon_cool.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...