Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

1 minutę temu, Dzik napisał:

Sugerowałem, że popularność niekoniecznie przekłada się na walory artystyczne,

A z tym jest różnie, bo na przykład Led Zeppelin czy The Beatles byli mega popularni, ale tworzyli sporo dobrej muzyki, z kolei na drugim biegunie taki wstrętny Ramones, który jest, był bardzo popularny i wpływowy, a tworzyli kaszanę. Nie wiem, jak wypadają ich następne płyty, ale debiut jest tragiczny. Umiejętności instrumentalne na poziomie przedszkola, a wszystkie utwory na albumie zlewają się w jedną papkę.

A pop wcale nie musi być zły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

A z tym jest różnie, bo na przykład Led Zeppelin czy The Beatles byli mega popularni, ale tworzyli sporo dobrej muzyki, z kolei na drugim biegunie taki wstrętny Ramones,

Dlatego napisałem "niekoniecznie", a nie "nigdy". Poza tym wymienione przez ciebie kapele były popularne w czasach, kiedy trzeba było umieć grać i śpiewać, żeby trafić do radia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MobyDick napisał:

Dziś tez to się zdarza, że ktoś potrafi śpiewać i/lub grać.

Absolutnie.

Właśnie kończy się Soft Machine. Ten album jest akurat dosyć "Soft", ale jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się z tym zespołem, to raczej zaleciłbym późniejsze albumy, ten raczej nie, a już na pewno nie "Third" czy "Fourth".

Na przykład takie utwory:

Delikatne, nastrojowe, subtelne granie, dla niektórych pewnie zbyt delikatne.

Bardzo lubię takie nastrojowe, nieco minimalistyczne granie, szczególnie w połączeniu z elektroniką, elektronicznymi dźwiękami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, misiek x napisał:

Moby mam nieodparte wrażenie, że gdyby ta pani miała np.65 lat, była pomarszczona i brzydka, nawet byś nie zwrócił uwagi na tą muzykę 😉.

Hehe, właśnie miałem coś podobnego napisać 🤣

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pokaże

Szacun 👍😎 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że zwróciłem uwagę na jej głos gdy jeszcze nie była taka ładna :D . Bardzo mnie zdziwiło gdy zobaczyłem ją kilka lat później. Dziwi mnie trochę to że postrzegacie Klaudię wyłącznie przez pryzmat wyglądu, a ten przydaje się w czasach Youtube-a. Do tego podejrzenia że skoro tak wygląda, to jej głos musi być mocno spreparowany :) . To bardzo skromna i drobna osoba :) . Trochę kontrastująca przez to z jej wizerunkiem scenicznym. Do tego jest bardzo sympatyczna, o ile ktoś nie jest bardzo nieprzyjemny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pokaże

Widzę Bogusław, że lubujesz się w japończykach. U mnie tylko 4 wydania japońskie. Raczej nie kupuję już nic z tymi dziwnymi literkami, chyba, że nie mam wyboru. No i te tzw. OBI - ludzie to zbierają a ja nie wiem po co? W razie czego nie wyrzuciłem tych papierków i też mam 🤔

216996989_521256422262745_5389140762476842790_n.thumb.jpg.7a404df607d7c5ffbb714d3b714e8041.jpg

King Crimson (ten zestaw CD + blu-ray) chyba nawet kupowałem w tym czasie co Ty. Blu-ray do tej pory nie słuchany bo nie mam na czym  😆

Myślałem, że zaszalejesz i pokażesz coś hmm.. bardziej nietypowego...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adi777 napisał:
1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pokaże

Szacun 👍😎 

Dzięki. to jeszcze jedna .. wersja

IMG-20191120-095751.jpg

26 minut temu, JohnDoe napisał:

Widzę Bogusław, że lubujesz się w japończykach. U mnie tylko 4 wydania japońskie. Raczej nie kupuję już nic z tymi dziwnymi literkami, chyba, że nie mam wyboru. No i te tzw. OBI - ludzie to zbierają a ja nie wiem po co? W razie czego nie wyrzuciłem tych papierków i też mam 🤔

Ty pilnuj OBI, wartość płyty wzrasta o 30% tylko przez ten kawałek papierka. W nowych płytach UHQCD pasek OBI jest wdrukowany w plastikową okładkę (ten się nie zniszczy).

20200521-094436.jpg

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

to jeszcze jedna .. wersja.

No właśnie mam to samo. 

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wartość płyty wzrasta o 30% tylko przez ten kawałek papierka.

Ludzie to mają hopla, co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JohnDoe napisał:

No właśnie mam to samo. 

Ludzie to mają hopla, co?

To najlepszy master tej płyty jaki słyszałem

Te wydania (Japan) to poniekąd lokata monety, to płyty, które nigdy nie podzielą losu tych z Empiku, mówię o wartości odsprzedaży.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Adi777 napisał:

Serio japończyki mają lepszy dźwięk, czy to jest mit, legenda, czy po prostu zależy od płyty, wydania?

Ja mam ich zbyt mało aby mieć porównanie. Nie ciągnie mnie w tą stronę jakoś.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...