Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Agressiva 69 ,,Out''

Lata 2000, kiedy Polska muzyka zeszła chyba ze wstydu do klubow bo bala się, ze ją grom strzeli z jasnego nieba.

Kapela z, ktorą spędzilem mnustwo czasu w zadymionych lokalach(wolno bylo jeszcze palić). Czas kiedy mozna było wszystko ;).

Muzyka nie spodoba się każdemu, a ja mam sentyment...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę polecić koleżeństwu nagrania Indy Popowej grupy London Grammar. To najciekawsza muzyka na jaką trafiłem w ostatnich tygodniach. Nagrania wyróżnia melancholijny głos wokalistki Hannah Reid, nastrojowe melodie i staranna realizacja. Grupa wydała dotychczas dwie płyty: If You Wait (2013) i Truth Is a Beautiful Thing (2017). Zdarzają się na nich trochę słabsze momenty (może płyty są niepotrzebnie takie długie;), ale i tak warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zapętliłem i znów polecę płytę tej samej grupy. Agressiva 69 płyta ''Deux ex machina''. Muzyka nie dla każdego i dla ludzi o mocnych nerwach :).

20170916_215750.jpg

Dnia 9/7/2017 o 22:52, audiowit napisał:

Agressiva 69 ,,Out''

Lata 2000, kiedy Polska muzyka zeszła chyba ze wstydu do klubow bo bala się, ze ją grom strzeli z jasnego nieba.

Kapela z, ktorą spędzilem mnustwo czasu w zadymionych lokalach(wolno bylo jeszcze palić). Czas kiedy mozna było wszystko ;).

Muzyka nie spodoba się każdemu, a ja mam sentyment...

 

20170828_200945.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dostępny na YT świetny koncert z okazji 60 urodzin Johna Zorna w Sali Kongresowej 15.07.2013 roku w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
Projekt „Zorn At 60” powstał przy okazji 60. urodzin artysty, który poprosił swoich ulubionych autorów o napisanie słów do wybranych melodii z jego kompozytorskiego repertuaru...

https://www.youtube.com/watch?v=c4eO2o9u1j0

poniżej krótka informacja (zapowiedź) dotycząca tego koncertu.
http://jazzforum.com.pl/main/news/zorn-at-60-w-sali-kongresowej-iiii-tvp2
Wraz z Johnem Zornem na scenie Sali Kongresowej zagrały formacje: Song Project, Iluminations, The Holy Visions, The Alchemist, Templars-in Sacred Blood, The Dreamers oraz Electric Masada. Wystąpił także Mike Patton, wokalista grupy Faith No More, a także Marc Ribot, John Medeski, Trevor Dunn, Kenny Wollesen, Cyro Baptista, Joey Baron, Ikue Mori oraz Jamie Saft.

Poniżej jeden z komentarzy - z informacją o czasach utworów (tuż po skończeniu poprzedniego, więc jest aplauz), a rozpoczęcie właściwego utworu może być nawet minutę później:
0:16 Batman
2:17 Besos de Sangre
8:28 Tamalpais
13:28 Dalquiel
18:50 Towards Kafiristan
22:32 La Flor Der Barrio
27:16 Zapata Rail
30:05 Book of Shadows
35:06 Tears of Morning 
39:27 Osaka Bondage
40:56 Mountain View
47:36 Of Wonder and Certainty
52:40 Dostoyevsky

Pozdrawiam
PS. Wśród wykonawców była jeszcze argentyńska wokalistka i autorka tekstów Sofia Rei, a koncert zarejestrowała TVP (retransmisja koncertu w TVP2), więc jakość na plus odbiega od tego, co często można zobaczyć i posłuchać na YT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 22:52, audiowit napisał:

Agressiva 69 ,,Out''

Lata 2000, kiedy Polska muzyka zeszła chyba ze wstydu do klubow bo bala się, ze ją grom strzeli z jasnego nieba.

Kapela z, ktorą spędzilem mnustwo czasu w zadymionych lokalach(wolno bylo jeszcze palić). Czas kiedy mozna było wszystko ;).

Muzyka nie spodoba się każdemu, a ja mam sentyment...

Słyszałem ich w Jarocinie 93 albo 94 wtedy to byl KOSMOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio najczęściej słychać muzykę z trzech płyt:


1. znakomity album "Time Is The Key" grupy Pierre Moerlen's Gong, który moim zdaniem jest o niebo lepszy niż wychwalany "Downwind" LINK
2. anielskie brzmienia harfy z albumu z oferty wydawnictwa DUX - Magdalena Zalewska "Harp solo" LINK
3. tribal dub z albumu Kalya Scintilla "Eloquent Expansion". Polecam miłośnikom elektronicznych brzmień, nie tylko z uwagi na rewelacyjnie nagrany materiał. Mój ulubiony utwór: LINK

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dalej z muzyką nie dla każdego. Jeden z moich ulubionych metalowych wykonawców. BURZUM. Aktualnie leci Filosofem. Jednoosobowa kapela metalowa. Facet ma swój specyficzny styl nie do podrobienia. Jego tworczosć ewoluuje z czasem. Zaczeło się surowo, nordycko, zimno i piekielnie niegrzecznie ;). Obecnie facet jako, że się trochę zestarzał i miał dużo czasu na przemyslenia w miejscu odosobnienia...trochę ucywilizował swoją muzykę.

Na początek polecam płyty: Filosofem, Fallen. Jeśli przez nie nie przebrniecie dajcie sobie spokój z innymi.

Muzyka nie dla gogusiów ;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 18:28, Kraft napisał:

Pragnę polecić koleżeństwu nagrania Indy Popowej grupy London Grammar. To najciekawsza muzyka na jaką trafiłem w ostatnich tygodniach. Nagrania wyróżnia melancholijny głos wokalistki Hannah Reid, nastrojowe melodie i staranna realizacja. Grupa wydała dotychczas dwie płyty: If You Wait (2013) i Truth Is a Beautiful Thing (2017). Zdarzają się na nich trochę słabsze momenty (może płyty są niepotrzebnie takie długie;), ale i tak warto.

Bardzo pasuje - dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony szerokim echem, jakim odbiła się moja poprzednia propozycja pozwalam sobie polecić kolejnego wykonawcę. Uwaga! Rewelacja! Somi. Wokalistka urodziła się w Stanach, ale jest silnie związana z Afryką, gdzie spędziła część dzieciństwa. Styl jaki stworzyła nazywany jest "New African Jazz". Wydała dotychczas następujące płyty. 

Eternal Motive (2003)

Red Soil in My Eyes (2007)

If The Rain Comes First (2009)

Somi: Live at Jazz Standard (2011)

The Lagos Music Salon (2014)

Petite Afrique (2017)

Wszystkich nie znam, ale z czystym sumieniem mogę polecić If The Rain Comes First oraz The Lagos Music Salon.

Melodyjne, rytmiczne i audiofilsko zrealizowane. Bomba!

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...