Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

muzyczny_gość

Nie wiem co to jest za pies ta seria Taga.Mam taki konsumpcyjny charakter, że jak już coś kupię co mnie całkowicie zadowala to nie daję się w tym temacie dalej ponosić emocjom i nie szukam kamienia filozoficznego. Tak samo jest z kolumnami. Jeszcze parę miesięcy temu planowałem uciułać na ESA Vivance ale po naradzie z moim drugim "ja" doszedłem do wniosku, że jest tysiące innych potrzeb aby wydać kasę. Takie to życie bidoka z Kresów Wschodnich. Ale gra mi wszystko tak jak lubię i na razie w temacie audio nic nie planuję. A po drugie to w moim wieku już i słuch jest zapewne przytępiony icon_sad.gif to po cholerę mi doszukiwać sie na siłę audiofilskich nuiansów w brzmieniu. No chyba, że pierdyknę kiedyś kumulację w Totka to sobie Dynaudio Audience kupię + zestawik Krella icon_razz.gif.
KD nie posiadam, posiadać nie będę bo nie lubię pseudo-audio - pierdołów i nie przepadam za X Muzą ( a za czym zresztą to przepadać gdzie teraz mam "n" -kę i na każdym kanale jakiś amerykański przychlast- macho z giwerą lata, trup ściele się gęsto przeplatany ckliwym patosem i oczywizdzie hamerykańskim wydaniem love story że się chce pawika puścić icon_evil.gif )i dlatego nie wypowiadam się w temacie Koda vs KD. Znam tylko opinie pisane w prasie branżowej, że właśnie seria 5+1 Kody 702 to tania rewelacja i ktoś słusznie je nazwał "koszmarem sejsmologa". Śmiem się z tym określeniem zgodzić bo wiem co potrafią moje frontówki w dziedzinie dynamiki i basiorów.Oj potrafią bo nawet sąsiedzi w promieniu 50 metrów z byka patrzą po moich sesjach z Nightwish lub Within Temptation. Ale piesek ich trącał. Nie moja wina, że wokoło mnie same mohery i radiomaryjce mieszkają icon_twisted.gif icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif co z muzyki tylko "ałła - ałła" tolerują. Gorzej, że cholery nawiedzone mogą wydedukować, że ja to jakiś satanista i mi egzorcystę jeszcze naślą !!! A stać ich na to bo niedawno podobny numer wycięli Białorusinkom na stancji. Ale jajka średniowieczne były ! Jak Bozię kocham - to prawda. Taki to jest Ciemnogród w Lublinku i okolicach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyczny_gość

Kurtka. Już zaczynam pękać. Poczytaj mój poprzedni post bo edytowałem go z deczka. Zresztą jakbym ci parę ostatnich numerów z życia wziętych w temacie moherowo - lubelskim opowiedział to byś chyba za kija nie uwierzył. Legenda - mówię ci icon_mrgreen.gif Ale to może gdzie indziej bo ten temat to nie pasi i zaraz mnie mogą zmoderować albo zbanować bo skąd ja moge wiedzieć czy admin nie jest czuły na tym punkcie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - ja czasami postępuję podobnie jak Perkoz_1
czyli jak coś trafiłem ciekawego, ładnie grającego (i czasami jeszcze w dodatku ładnego), to nie szukam dalej (przynajmniej chwilowo).
W związku z tym także nie ciągnie mnie do odsłuchów najtańszych sprzętów (sorry, jeżeli kogoś uraziłem tym "najtańszym sprzętem"). No chyba, że ktoś ze znajomych nie ma za dużo pieniędzy na cele AV (stereo i KD), to wtedy sobie posłucham. No chyba także i wtedy, gdy mi sie nudzi i musze odreagować.
Co do Kody 702, to nie znam żadnego posiadacza tych kolumn, który byłby z nich niezadowolony. Podobnie jak u Perkoza powtarzają się same superlatywy i zdziwienie, że 2 kolumny za cenę sporo poniżej tysiąca złotych (za parę) tak grają!
A że ja preferuję w KD kolumny JBLa, a w stereo JAMO to już zupełnie inna para kaloszy! icon_cool.gif

Trzeba posłuchać na tym samym piecyku i CDku JAMO i KODY... a jakoś się nie zanosi. Więc bazuję na starych doświadczeniach - chociaż stwierdzenie "stare" w stosunku do kolumn zaprezentowanych kilka (S506) czy kilkanaście miesięcy temu (S606) jest chyba lekką przesadą icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. Z "beretami"chyba jakoś wytrzymamy, na razie się tu nie ujawniają. Tym niemniej mam nadzieję, że chodzi wam tylko o narzucające się ekstremistki, a nie tak ogólnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż - ja czasami postępuję podobnie jak Perkoz_1
czyli jak coś trafiłem ciekawego, ładnie grającego (i czasami jeszcze w dodatku ładnego), to nie szukam dalej (przynajmniej chwilowo).

dobry pomysł ;] nie rozumiem ludzi którzy mają np Totem mite i zmieniają na wyższy model;/

szkoda że mieszkam daleko od Lublina bo chętnie usłyszał bym jak grają te Kody Perkoz_1 ;] BTW wzięło by się moją yamahe pod pachę i byśmy wiedzieli co lepiej gra , ale podjeżewam że Koda była by lepsza , szczególnie jeśli chodzi o niskie , nie mówie że jamo ich nie ma lecz denerwuje mnie br z tyłu , gdy ustawisz je "ciasno" okropnie dudnią w połączeniu z brakiem kolców - nie da sie słuchać głośno ;/ kto wie , może kiedyś zagoszczą Kody u mnie w pokoju ;] jak narazie nie mogłem sobie na nie pozwolić , musiałem pomyśleć o x360 na którego "chorowałem" kilka lat;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17

Ja też żałuję, że Lublin i Szczucin to jakoś tak nie po drodze icon_neutral.gif bo zawsze lubię nowe znajomości i doświadczenia audio.Odnośnie zaś Twojej rozterki, że chętnie byś posłuchał Koda AV 702 to uważam, że "dla chcącego nie ma nic trudnego" i wystarczy poszukać tylko sklepu gdzie AV 702 sprzedają, dać zastaw parę grosza i dla samej satysfakcji pożyczyć sobie je na niedzielę i porównać. Bo to, że ja uważam ( zresztą gwoli prawdy nie tylko ja ale i setki innych melomanów i audiofili oraz recenzenci zaiste szacownych periodyków audio), że za śmieszne pieniądze można mieć zacne kolumienki których się wstydzić nie trzeba, wcale nie znaczy, że Tobie by one podpasowały brzmieniowo. Zresztą poczytaj sam tą recenzję:

- http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny_txt.php4?id=43

a ja dodam do tego tylko tyle, że jest ona najprawdziwsza z prawdziwych icon_idea.gif z czym zgodził się już nie jeden mój kolega co miał okazję posłuchać sobie u mnie odrobinkę muzyki.

A teraz wracam do przewodniego wątku, i powiem co u mnie jest teraz "na warsztacie" czyli w szufladzie CD-ka:

- Porcupine Tree - "Lightbulb Sun" - halucynogenny odlot poparty niesamowicie rewelacyjną jakością nagrania. Do tej pory za punkt odniesienia w jakości nagrania i efektów audio uważałem "Amused To Death" Rogera Watersa. Od tej płyty zmieniłem radykalnie zdanie. Ta płyta Porcupine Tree to czysta REFERENCJA !!!

- Porcupine Tree - "Stars Die - The Delerium Years '91-97"

- Porcupine Tree - "Voyage 34 The Complete Trip"


oraz:

- no-man - "Together Were Stranger" - jajaj !!! je to se dobre jak to Czesi mówią !

Powyższe płytki polecam tym co chcą odpocząć przy rocku progresywnym i pobawić się w poszukiwanie setek niesamowicie pięknych niuansów, akordów, efektów prawie, że przestrzennych a nie stereo.Szczególnie Porcupine Tree ma odrobinkę ducha Pink Floyd w dobrym "kosmicznym" wydaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...nie rozumiem ludzi którzy mają np Totem mite i zmieniają na wyższy model;/


Ja rozumiem - chociaż podoba mi się dźwięk Mite (i budzą uznanie za basy z tak małego pudełka), to jednak jeszcze bardziej podobał mi się dźwięk z dwa razy droższych Stafów icon_cool.gif Jak już zostajemy w stajni Totemów...
No niestety (albo "stety ") w firmowych produktach najczęściej wyższa cena znajduje odbicie w jakości!

A w audio jak i w piwie ważne są własne preferencje (popieram wstawki piwne!)...

Pozdrawiam
PS. A ja akurat pożyczyłem od rodzinki parę składanek (Whitney Houston, J.M.Jarre, Cohen) i tak po prostu leci to sobie w tle bez żadnych aspiracji icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Rrrrrranyyyyyy icon_eek.gif
Z tym graniem zespołu Feel co chwila to już totalna przesada. A do tego jeszcze reklamy banku - można się autentycznie pochlastać. icon_evil.gif
W pracy to muszę mieć pilota do radia koło siebie, bo mnie zaczyna trafiać! Od koleżanki usłyszałem, że też ma dość - ale w tym momencie po prostu wyłącza się na parę minut i już.

Ale już za miesiąc zmieniam pokój i ja będę panem radia i CDka icon_cool.gif
A na razie - męczę Roda Stewarta w dużych ilościach ...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rrrrrranyyyyyy icon_eek.gif
Z tym graniem zespołu Feel co chwila to już totalna przesada. A do tego jeszcze reklamy banku - można się autentycznie pochlastać

dlatego musze zainwestować w pilota i porządną antene , apropo piwa hmmm to koledzy smaka mi zrobiliście ;/ tym bardziej że jestem chory i na antybiotykach ;/ . puki co musze zmienić kolumny , na jamo jeszcze wyszłem na + hehe icon_smile.gif niezawodne alledrogo teraz czas na coś innego , koniecznie z b.r z przodu(złe wspomnienia po jamo gdzie było na odwrót) znowu sie zaczną dylematy itp. ehh , tym razem jeśli mowa o gotowym zestawie decyduje sie na bank na coś o bardziej audiofilskich korzeniach typu monitor audio , paradigm , elac czy kef , może używane missiony 701 sie zobaczy. szkoda tylko że ceny fajnych kolumienek są kosmiczne , np b&w takie z żółtymi membranami , nie pamiętam modelu 602 może ? fajne są ale koło 1000 trzeba dać . takie pytanie mam , może podstawki zrobić z drewna lub mdfu? uszczelnić piaskiem zasypać , wyjdzie taniej niż kupione na alledrogo

żeby nie robić offtopa , starsza słuchała ostatnio radia miała dość głośno ustawione , myśle sobie co ona taka skupiona jak nigdy a w radiu leci ..."będe brał cie , w aucie...itd" sie starsza speszyła buahahahh

btw, mam problem odnośnie z muzyką - dokładnie z jej jakością , moge ( gdzie? ) znaleźć w sieci mp3 z więcej niż 128 kbps ? cholera troche problem , kiedyś pasuje porównać jakość z płyty kupionej w sklepie oryginalnej a z mp3 , bardzo mnie to ciekawi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo ; Przemysl_17
Faktycznie Feel powinien już wydać kolejną nową płytę bo radio eska wylansowało i zarazem obrzydziło max ile sie da ten zespół a płyta rokowo-popowa taka w sam raz...
Radio gazety TV gale reklamy... no cóż niech zarabiaja ale tyko czekam kiedy jak pisałem wcześniej będzie np jogurt dla fanów Feel'a icon_smile.gif albo zlocisty wspomniany napój icon_smile.gif
Przemysl_17 - a gdzie Ty szukasz tych mp3? moge polecić tez bezstratne formaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słucham bezpośrednio ze stron ( np. wrzuta czy youtube ) tylko brat ściąga z torentów . czasem też ściągam lecz ja używam programu limewire , później muza -> pendrive i do dvd lub xboxa ( w zależności co robie , czasem gdy gram lubie sobie zrobić "tło" z muzyki ) i leci sobie po kolumnach .

btw : jaka firma kurierska wg. was jest najlepsza/najtańsza ? potrzebuje wysłać kolumny w poniedziałek , i zastanawiam się jaką firmą . DPD jest w tarnowie lecz nie wiem czy oni przyjadą po głośniki czy będe musiał dowieść je do siedziby firmy... miał ktoś styczność z kurierami ? prosiłbym o jakąś pomoc , braciak też zielony bo zawsze PP i priorytet

Perkoz , nie wiesz czy są jakieś fajne nowinki z "naszego" gatunku , może jakiś znany zespół wydał nową płytę ? muzyka mi się już trochę osłuchała , musze się przerzucić na coś nowego icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.Mam wszystkie płyty SBB na winylu,ale niestety są juz tak zgrane że nie da się ich słuchać.Obecnie słucham z CD które nagrałem z twardego dysku od kolegi.Można tego posłuchać.Swoja drogą zespół ten został niestety troche zapomniany,a szkoda.Pozdrawiam



Ostatnio przypominają o sobie - byłem na kilku koncertach, kilka nowych płytek icon_smile.gif
Ja winyle mam "kolekcjonersko" , a słucham CD z "Antologii" i "Lost Tapes". Wydawnictwa nieco drogie, ale jakość świetna, a muzyka ... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kiedyś i to zupełnie niedawno uważałem się za zatwardziałego fana Iron Maiden który poza twórczością tego zespołu niewiele więcej słucha. I trwałem sobie radośnie w tym quasi heavy metalu do momentu zanabycia Totemów Mitte. No i nabyłem je jakiś czas temu, połączyłem kablami a tu dziwy Panoćku dziwy nad dziwami. Coś jakby nowego w głośników popłynęło. Zaciekawiony włożyłem muzykę nostalgiczno - pościelową, w oczekiwaniu nawału detali i smaczków. No i tak się w tych smaczkach rozsmakowałem, że przestać nie mogę. I trwam tak sobie już czas jakiś w nastroju nostalgiczno - romantycznym. Przez pół dnia grała Lorena Mc Kennitt z płytą The Visit, potem w Cedeku wylądował Nick Cave z jakąś składanką typu The Best Of, teraz w ramach zmiany lecą Audiofilskie zajawki nr 9.
Potem może poleci repertuar Metalliki zagrany na instrumentach smyczkowych przez Apocaliptykę?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...