Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Rick Wakeman "The Myths And Legends Of King Arthur And The Knights Of The Round Table".
Pierwszy raz usłyszałem płytę 32 lata temu /,pożyczona od kolegi i przegrana na mojego ZK-246/ i dalej robi na mnie duże wrażenie.
Chociaż byłem już zaprawiony w hard rocku ,DeepPurple ,Led Zeppelin ,Black Sabath to niesamowite popisy Ricka na instrumentach
klawiszowych ,wsparte orkiestrą i chórem podziałały na moją wyobrażnię do tego stopinia ,że zacząłem naukę angielskiego żeby
zrozumieć teksty utworów.
Wręcz czułem się uczestnikiem turnieju w ,którym walczy Sir Lancelot z Czarnym Rycerzem w utworze "Sir Lancelot and the Black Knight".
Ten średniowieczny chór oddający atmosferę walki ,jęk zawodu gdy rycerze nacierają na siebie konno i nie trafiają kopiami.
Zresztą co ja tu będę pisał ,trzeba samemu posłuchać ..............................raczej głośno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Czasami mam wrażenie, że z moich wpisów wynika, że jestem typowym trzypłytowym audiofilem... Nic tylko: sprzęt, sprzęt, kabelki, sprzęt...
Na całe szczęście tak nie jest. Dlatego postanowię "pozarażać" Was muzyką, którą się aktualnie odurzam (zamiast alkoholu lub podczas jego spożywania) icon_wink.gif
Dziś - przykładowo - w odtwarzaczu zagościłą długo oczekiwana płyta z wytwórni Tzadik duetu Oren Bloedow i Jennifer Charles o tytule "Convivencia" - o płycie więcej możecie przeczytać TU
W trakcie realizacji zamówienie na pierwszą płytę tego duetu o tytule "La Mar Enfortuna" - więcej TUTAJ
Na koniec wieczoru zostawiam sobie kolejny zakup - płyta wydawnictwa ACT o tytule "Scattering Poems" sygnowane przez Julie Hulsmann Trio z towarzyszeniem Rebekki Baken. Kto nie zna tej ostatniej wykonawczyni - niech czym prędzej znajdzie jakąkolwiek płytę z jej udziałem! Piękny głos, a i kobieta o urodzie anioła! Gdyby ktoś szukał - płytę tę można dostać Tu
Mam nadzieję, że może komuś się spodoba!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert to klasyka jazzu ? czy może smooth jazz?
RoRo ja to chyba zaczynam być odmieńcem bo od dawien dawna lubie koncertówki; np kiepska podobno Metallica San Francisco Symphony Orchestra mnie sie podoba tak samo jak koncert Madonny z cukierkowej płyty.. icon_wink.gif
W dodatku te moje multimedia i pełne poparcie dla transportu Hybryd (w inny wątkach..jak wiadomo)
PS. Kylie Minogue jeszcze nie słyszałem..to wersja 2.0 czymasz może jakiś gęsty format m.ch ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylie Minogue "Showgirl" (Homecoming Live, Australia 2007) to dwupłytowy album CD, (niestety zwykły, a nie HD), łączny czas około 100minut, wydany przez Parlophone.
Mnie trochę korci jak widzę wydania hybrydowe SACD - no ale ceny zaczynają się od 50zł, a kończą ....

Pozdrawiam
PS. Cały czas koncertówki na CD to u mnie margines - jedynie na DVD stanowią większość icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebekka Baken to jedna ze śpiewających (pięknie śpiewających) wykonawczyń jazzujących!
Muzyki Orena Bloedowa i Jennifer Charles nie potrafię włożyć w jedne ramki icon_redface.gif Ani to jazz, ani etno, ani pop, ani rock - wszystkiego "po trochu" - chyba powinieniem zrobić z płyty MP3 i przesłać Wam próbki!!!
Odnośniki do recenzji trochę przybliżają! Niemniej - trzeba posłuchać - muzyka naprawdę fascynująca! Gorąco polecam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najwięcej słucham polskiego rapu. Dlaczego akurat rapu? Być może ma to związek z moim codziennym środowiskiem icon_smile.gif

Słucham bardzo wielu wykonawców rapowych, ale najbardziej cenie sobie takie postacie jak donguralesko, pezet, peja.

Oczywiście także degustuje w innych gatunkach muzycznych icon_smile.gif

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Czego słuchasz? W chwili obecnej jedynie szumu wentylatora komputera! icon_lol.gif
Ale jeszcze przed kwadransem, w opozycji do bardzo rockowego (nawet hardrockowego) koncertu sprzed dwóch tygodni (zespólł "Fucktory"), chwila zadumy i wyciszenia przy poezji śpiewanej.
Wróciłem właśnie przed chwilą z koncertu barda - Jana Kondraka! W repertuarze piosenki wykonawcy, jak również Bułata Okudżawy, Władymira Wysockiego oraz Leonarda Cohena!
Jak miło było wrócić do odległych czasów ogólniaka, gdy z gitarą i z Jackiem Kaczmarskim, Stachurą i in. na ustach imponowałem, wtedy młodym, dziewczynom icon_twisted.gif
Świetny koncert, doskonałe teksty i... nowa płyta!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy chodziłem wkoło płyty CD Basi "Time and Tide" (Sony 1987) no i w końcu się skusiłem, chociaż raczej dla świętego spokoju niż z przekonania o dobrej realizacji tej płyty. U mnie zabrzmiała tak sobie więc chciałem potwierdzenia - wczoraj Kolega Belfer54 pozwolił w trakcie oodsłuchów Sansui wrzucić płytkę do testowanych odtwarzaczy i niestety przepadła z kretesem na Jego sprzęcie... brzmiało jak lekko poprawiona wersja monofoniczna icon_sad.gif
A szkoda, bo utwory fajne - ale czegoś zabrakło... I nie wiem, czy to schrzaniona reedycja (brak informacji na ten temat), maksymalnie wytłuczona forma czy takie już było pierwsze nagranie. Więc jeśli ktoś z Kolegów zetknął się już z tą płytką i ma swoje zdanie (może inna edycja?) będę wdzięczny za informacje icon_rolleyes.gif

Natomiast druga moja świeża płytka czyli "A New World Record" ELO z 1976 (reedycja- remaster z 2006 wzbogacony o dodatkowe utwory) pokazała, jak powinna zabrzmieć płyta CD! A Remaster wcale nie był sztuczny a efekty stereo przesadzone!
Więc teraz jutro i pojutrze będę miał się czym delektować ... bo na razie 3 czy 4 razy wysłuchałem tylko pierwszego utworu, ale przynajmniej zawsze na innym CDku icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master
Jak widzę - czas oczekiwania na Twój nowy gramofon jest podobny jak w przypadku lampy pana Andrzeja Markówa. icon_eek.gif

Pozdrawiam
PS. Wstyd? się przyznać - ja dzisiaj w ramach odreagowania zaliczyłem parę utworów podchodzących pod techno... W razie czego można to przyjąć za sprawdzanie kolumn na różnych gatunkach muzyki icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...