Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Michał Kowalonek - List od syna. Piosenka pochodzi z albumu „O miłości w czasach powstania” poświęconego powstaniu wielkopolskiemu 1918/1919. Dlaczego postanowiłem zaproponować tę piosenkę? Po pierwsze, byłem ostatnio na koncercie Kowalonka (tylko on i gitara) i występ zrobił na mnie duże wrażenie. Uroczy facet o pięknym głosie i dużej muzycznej wrażliwości, Po drugie, jestem z Wielkopolski i historia wielkopolskiego zrywu jest mi bliska. Po trzecie, dowiedziałem się wczoraj, że mój znajomy reżyserował teledysk do tej piosenki;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może być to ekskluzywne, pal licho ;).   Jak patrzę teraz sklepy online UK to wszędzie "out of stock".    Jedynie na eBay są.   Jutro sprawdzę tu w mieście, jak nie znajdę to córka mi kupi w Polsce.  Chociaż nie wiem jak tam z dostępnością. Nie pali się, póki co stream.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dyskutowanej płyty Tool - Fear Inoculum. Podoba mi się, a zaznaczę, że to mój pierwszy kontakt z twórczością grupy (ciężkie klimaty, to nie moja bajka). Nastrój nowej płyty Tool jakoś skojarzył mi się z dokonaniami grupy Opeth, szczególnie z płytą Damnation z 2003 r.. Skoro wysoko oceniacie Fear Inoculum, to ciekaw jestem, co sądzicie o produkcji Szwedów. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę płytek tej grupy i bardzo cenię ich twórczość, szczególnie z okresu, gdy wyszła ta wspomniana przez Ciebie. Trzeba Opeth'owi przyznać, że ma pojęcie o muzyce. Zapewne dlatego, że o ile mi wiadomo zespół tworzą wykształceni muzycy. Nie wiem czy wszyscy, ale w kompozycjach słychać rękę fachowca. Ostatnie płyty to już bardziej klimatyczne granie i zdecydowanie mniej ryczenia :) Oczywiście Damnation także jest "nieco" odmienna, szczególnie w porównaniu z innymi z tamtych lat (Blackwater Park, Deliverence, Ghost reveries).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również porównałem nową płytę do Lateralus i innych Tool.  Kiedyś miałem CD Lateralus (przepadła gdzieś) i pamiętam że też była fajnie wydana, plastikowe przezroczyste strony książeczki, oczy z każdej karty zachodziły na kolejną tworząc psychodeliczny obrazek.             Muzycznie rzeczywiście nowa płyta nie odstaje od poprzednich.  Ale jak dla mnie, Fear Inoculum brzmi jakby czyściej, dokładniej, jest lepiej dopracowana w finalnej "obróbce".    To moje wrażenia.  

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...