Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Tash Sultana - Jungle czy Blackbird , super aranżacje , gitara , i ten wokal Australijskiej Pani widocznej na zdjęciu - dla mnie mega :D 

Tash Sultana, właśc. Natasha Sultana – australijska multiinstrumentalistka, wokalistka i kompozytorka. Tworzy i wykonuje utwory z wykorzystaniem techniki loop. Biegle gra na gitarach, mandolinie, instrumentach klawiszowych, samplerach, elektrycznych instrumentach perkusyjnych, fletni pana i trąbce.

Tash-Sultana-Performs-In-Milan-sept-2018-billboard-1548.jpg

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internety mnie zaprowadziły w nieznane...  Karin Dreijer pseudonim Fever Ray - szwedzka artystka, muzyka elektroniczna, eksperymentalna, rock alternatywny i coś tam jeszcze. Może niektórzy poznają charakterystyczny głos z gościnnego zaśpiewu z grupą Röyksopp. Tutaj w swoim repertuarze, nawet ciekawy kawałek i cała płyta (z Tidal) jak ktoś lubi taki klimat. Wrzucam z jutjuba bo łatwiej. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem Fever Ray i sam się wkręciłem niezle, aż kupiłem CD + bonus DVD. Za tanioszkę w nielubianym sklepie MusicMagpie. Dam im szansę jeszcze. Sama muzyka, no i ten dziwny wokal - bardzo ciekawe i na pewno "inne", mroczne i różne.   Keep The Streets Empty - świetny klimat ale inne kawałki też. 

Wkręciłem się i zawracam tu głowę drugi raz o tym samym 😆  lepiej już spadam....

 

s-l500.jpg.01cb7539ba31ee7dd84a49ad72e730a4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Rega napisał:

@MarcKrawczyk- jeśli to nie tajemnica to gdzie zamawiałeś Avalon i za jaką cenę?

@misiek x-to też i moje klimaty. 

Roxy wylicytowałem na ebay za 15 dolców amerykańskich, sklep facerecords, oczywiście do tego trzeba dodać koszt wysyłki, jak kupujesz 1 sztukę to kolejne 15 dochodzi, za dwie sztuki wyszło cos koło 18 dolców , a za trzy 22 dolce za transport...

tu masz linki do dwóch aukcji:

https://www.ebay.com/itm/ROXY-MUSIC-AVALON-EG-POLYDOR-28MM-0172-Japan-OBI-VINYL-LP/362806485063?hash=item5478f3a047:g:9g4AAOSwFQVdxVqj

https://www.ebay.com/itm/ROXY-MUSIC-AVALON-EG-POLYDOR-28MM-0172-Japan-OBI-VINYL-LP/233394987517?hash=item36576ce1fd:g:z3oAAOSwHB5dxWIk

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche (kilkadziesiąt) używanych winyli kupiłem w Danii. Jest tam taki komis gdzie średnia cena ok 25-35 DKK czyli ok 15-17 zł. Wybór przeogromny. Stan - powiedziałbym 4 z plusem lub lepiej. Będę w grudniu. Może  potrzebujesz jakiejś konkretnej pozycji? Są tam też CD. Średnio po 5-10 dkk czyli ok 3-6 zł. Oczywiście są i droższe winyle np Abbey Road za 150 dkk lub cała dyskografia The Beatles za 600dkk. Klasyka rocka po ok 50-70 dkk.(30-40 zł) To przykłady. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rega napisał:

Może  potrzebujesz jakiejś konkretnej pozycji?

super! zastanowię się i napiszę co za mną chodzi, na razie zasadziłem się jeszcze na kilka pozycji z Japonii, dwie płyty jeszcze w transporcie i kilka cd, szczególnie ciekawy jestem jak te cd brzmią, bo winyle na pewno mają więcej wysokich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zastanawiaj się. Nie obiecuję, że na pewno będa te które Cię interesują, ale rozejrzeć sie mogę. Cd japońskie są też moim zdaniem sporo lepsze niż europejskie. Szczególnie te na złotym nośniku. Jeśli gdzieś trafisz na japońskie wydania Voyagera, The Song of Distant Earth i Return to Ommadown   Mika Oldfielda to daj znać. Interesują mnie zarówno CD jak i winyle.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...