Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj wrzuciłem na "tackę" trochę elektroniki. Słuchałem płyt Schiller'a.
Wystartowełem albumem "Leben", później "Zeitgeist". Skończyłem ostatnią
płytą "Sehnsucht". Pierwszą płytę tego wykonawcy nabyłem przebywając
w jego ojczyźnie. Od tego czasu, bywając w Niemczech staram się uzupełniać
kolekcję cdików płytami tego wykonawcy. Polecam wszystkim lubiącym od czasu
do czasu posłuchać trochę spokojnej mieszanki elektroniki, ambient i chillout'u...

http://musik.schillerserver.de/

--
pozdrawiam
vmaestro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli słucham pięciopłytowej składanki "Kabaretu Starszych Panów".
Bardzo sympatycznie - i przyjemnie przypomnieć sobie nieżyjących już artystów. No i te teksty ... icon_razz.gif
A poza tym - przyjemna odmina i fajnie jest wsłuchać się w słowa, a nie doszukiwać się jak najlepszej jakości nagrania czy odwierciedlania szczególnie rewelacyjnej głębi sceny itp. Ot, takie "wakacyjno-romantyczno-melancholijne" słuchanie!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie dni słuchałem Audiofilskiej składanki z jakiegoś czasopisma.Ktoś wybrał utwory nie tylko ładnie nagrane ale także po prostu melodyjne których każdy z przyjemnością posłucha.

A poza tym słucham płyty nie słuchane od lat , po prostu sięgam i słucham to co wyjmę.Wczoraj mi się trafił Clapton Unplugged piękna płyta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelly Clarkson z nowym hitem to będzie wielki numer jeden, już podbija listy przebojów na Półkuli Pólnocnej, mam nadzieję,że w końcu POlska przekona się do takich gwiazd wrażliwych i z rockowym pazurem.

Masters to nowy młody, ciekawy artysta na polskiej scenie muzycznej, sądzę,że w Polsce jest za malo wybitnych mlodych artystów, być może warty uwagi jest Artur Chamski, wrażliwy , mądry czlowiek.

Kiedy slucham muzyki zawsze myslę o tym,że jestem na bezludnej wyspie, pełnej miłości, szczęścia, na takiej wyspie tylko muzyka ulubione hity, tylko muzyka wyzwala dusze i pasje. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mmnie mieszanka hiszpańsko-francuska icon_razz.gif

Skończyłem "90 Millas" Glorii Estefan - klimat i wykonanie jak jej ostanie parę płyt, ale co tam, kolejna płyta do jej dyskografii. Wolę erę Miami Sound Maschine, ale może być i to...

Do tego właśnie dotarł do mnie dwupłytowy album Mylene Farmer "Avant Que L'ombre ... A Bercy" z 2006 roku (Polydor) i jestem już po pierwszej płytce.
Nieźle zrobiona - choć nadal preferuję nagrania studyjne zamiast koncertów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nie moge sie oderwac od plyty Lunatic Soul. Troche przypomina ostatnie plyty Anathema, jednak jest bardziej röznorodna, po prostu - wciägajäca.
Poza tym od Led Zeppelin (z niezapomnianym solo Bonhama do "Moby Dick".), Pink Floyd, poprzez Pearl Jam, Faith no More,Tool,Amorphis,Slipknot, Opeth -do Brujeria, Samael itd., kapele BM oraz noise icon_twisted.gif .....i tak od 25 lat)
....zapomnialem wspomniec o wyjätkach - Vivaldi, Johnny Cash i Miles Davis (glöwnie "Dingo") icon_cool.gif

Katatonia - "The Great Cold Distance" z 2006 roku, na dzisiaj optymalna. W przerwach miedzy kolejnymi przesluchiwaniami "lzejszego Riverside".

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam i pozdrawiam icon_biggrin.gif

A więc czego ja słucham, różnie ale przedewszystkim moim ulubionym zespołem jest Pink Floyd. Moge tego słuchać z zapartym tchem godzinami. Ale ja i muzyka to różne gusta i zespoły. Są tacy wykonawcy jak Rage Against The Machine jak i Michael Jackson. Moja preferencje muzyczne to niezła huśtawka. Chodź nie słucham np.współczesnego Pop-u, Hip-Hopu i Techno oraz Trance, bo tego wprost nienawidze icon_twisted.gif Moge wam polecić pare wykonawców:

Moja krótka lista:

1.Michael Jackson
2. Jamiroquai
3. Pink Floyd
4. Rage Against The Machine
5. Tool
6. Muzyka filmowa: Gwizdne Wojny, Pupl Fiction, Wśckiekłe Psy, Bad Boys I...
7. Blur
8. Seal
9. Pulp
10. Franz Ferdinand

Pozdrawiam i polecam.

hubi1 icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wczorajszego mojego wpisu i płyty Nazareth ,"męczyła" mnie trochę jakośc tej płyty tak jak w przypadku Uriah Heep i postanowiłem
porównać z winylem . "Podskoczyłem" wieczorem do kolegi ,który ma tego winyla i porównałem , niestety znowu winyl górą.
Zacząlem nad tym trochę myśleć i w akcie desperacji wymieniłem coaxiala Fadel Aphrodite na używanego wcześniej Stereovoxa XV2 i..............
wszystko wróciło do normy.
Dalej nie wiem jak metrowy "kawałek druta" pomiędzy transportem a DAC-em może mieć aż taki wpływ na brzmienie.
Fadel /srebrny/daje dzwięk nasycony ze spektakularnym basem ,jest bardzo "wyrozumiały dla słabiej nagranych płyt ale za bardzo to wszystko "uśrednia".
Stereovox /miedziany/,bas "krótszy i twardszy" ,trochę mniej dociążona średnica ale za to bardziej "otwarta góra" przez co dzwięk wydaje się jaśniejszy
ale za to jest większa dynamika i całość jest jak by "szybsza" .
Można to już porównywać z winylem a w niektórych aspektach dzwięk jest lepszy.
Sorry ,że piszę to w dziale muzyka ale mam takie odczucia po odsłuchu tych samych płyt w wersji cyfrowej i analogowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...