Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dzisiejszego wieczoru dla odmiany bedzie gral tylko jeden wykonawca. 

Donguralesko zwany potocznie DGE.

Plytki ktore dzisiaj odpale to:

-totem lesnych ludzi

-zaklinacz deszczu

-milosc, szmaragd i krokodyl

-dom otwartych drzwi

-magnum ignotum

20200427_201930.jpg

20200427_202553.jpg

Raper ten nieco wylamuje sie z typowego rapu i nawija hieraglitem:)

czasem trzeba kilka razy odsluchac album by zaskoczyc co mial na mysli autor.

dla ciekawych polecam totem lesnych ludzi i magnum ignotum

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Raper ten nieco wylamuje sie z typowego rapu i nawija hieraglitem:)

sorry, ale za rapem nie przepadam i nic z tego gatunku w swojej kolekcji nie posiadam:$, to  nie znaczy że jest do niczego, po prostu mi nie leży:/.

Po przeglądzie piecyka zasiadam do takiego zestawu:).

 

DSCF0070.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

niestety ma trzy takie gatunki; rap, hip-hop i discopolo:/. No nic na to nie poradzę, nie trawię.

Pozdr.

Nie dziwie Ci sie wcale poniewaz rap w polsce ewoluowal do tak kosmicznego poziomu ze przekazem i podkladem dzwiekowym kasuje 80% popu o ile nie wiecej. Np. NULIZMATYKA z instrumentami live i coverami chociazby zespolow Queen. 

Ale wielu zyje stereotypami i mysli ze rap/hiphop to cos jak 20-30 lat temu Liroy w piosence "scyzoryk"...

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Bo w radio nie puszczaja perełek :P

tak powinienem napisać tez inne źródła, to powyżej jest ok 

Raczej nie kieruję się stereotypem, czy innymi, szukam muzy która może pozostać na długo w mojej kolekcji. Wiele miałem  takich pozycji kupionych pod presją chwili ale musiałem później sprzedać bo do nich nie wracałem. Każdą nową muzę przesłuchuje kilka razy i dopiera oceniam ale to jest moja subiektywna ocena i dlatego nigdy nie krytykowałem kto czego słucha:).

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karol64208 napisał:

tak powinienem napisać tez inne źródła, to powyżej jest ok 

Raczej nie kieruję się stereotypem, czy innymi, szukam muzy która może pozostać na długo w mojej kolekcji. Wiele miałem  takich pozycji kupionych pod presją chwili ale musiałem później sprzedać bo do nich nie wracałem. Każdą nową muzę przesłuchuje kilka razy i dopiera oceniam ale to jest moja subiektywna ocena i dlatego nigdy nie krytykowałem kto czego słucha:).

Moge pozniej wrzucic co moim zdaniem warto w polskim rapie ogarnac ale teraz nie moge bo jestem w pracy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karol64208 napisał:

Poza tym jest tyle różnej muzy nagranej, aby ją przesłuchać to czas wynosił by ok. 150 tyś lat jak to jedna z firm fonicznych podsumowała. Dlatego selekcjonuje. 

@Karol64208 wieczorem cos Ci zaproponuje... dobry project ok...

Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ obiecałem zaproponowac cos co byc może zmieni stosunek/punkt widzenia polskiego rapu/hiphopu, proponuje niewiarygodne zderzenie gatunkow w/w i muzyki klasycznej.

Album zostal zrealizowany dzieki wspolpracy NOSPR-u pod batutą Radzimira Dębskiego "Jimek" (mial mozliwosc współpracy miedzy innymi z Beyoncé) z raperem Miuosh i goscinnie wystąpiła Kasia Golomska a także Joka.

Crux otwierający album.....

 

20200428_201544.jpg

20200428_201340.jpg

Opakowanie miesci dwie płytki. Cd i dvd oraz nieco informacji o projekcie...
Abstrachujac... czy udało sie pogodzić te dwa rozne swiaty? Moim zdaniem tak i oby bylo wiecej takich produkcji. Jako ciekawostke moge dodac ze, Specjalnie dla tego projektu zainstalowano glosniki przenoszace wokal w obiekcie, ponieważ sala nie jest wyposażona w jakiekolwiek przetworniki. Co mozna zaobserwowac w utworach, nie do konca dobrze to brzmi wedlug mnie (wokal). Moim zdaniem mozna by nad tym jeszcze popracowac... ale nie po to został stworzony ten zacny obiekt....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do klasyki to mnie musisz przekonywać:D mam jej trochę na czarnych dyskach i CD, nie prezentuję wszystkiego co mam bo by brakło stron:4_joy:.

To co zaprezentowałeś jest warte uwagi ale czy jest na czarnym krążku, może w Pl tak ale nie wszędzie a zwłaszcza tu mieszkam.

Coś ci podeśle za chwilę foto.

 

Czy ktoś ich pamięta w Pl często ich pomijano, kiedy zaczęli występy na zachodzie.

DSCF0082.JPG

Mój problem polega na tym że akceptuję vinyle, bo wtedy mogę delektować się muzą, klasykę słucham nocą. Proszę nie brać tego do siebie że odrzucam CD, był okres kiedy słuchałem.Nie wiem:/, dla mnie to suchy dźwięk, kwestia przyzwyczajeń. Każdy ma jakiegoś konika ja np.  vinyle, choć ma też kolekcję CD  z dawnych czasów. 

coś z orkiestrą ale klasyka:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchaliście Celtyckie i stepowanie, jak się podobały.

2 minuty temu, misiek x napisał:

Page,Plant,Zeppelini….👍👍👍słucham ich od.....40lat

to serdecznie pozdrawiam :D 

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z racji tego ze nie posiadam gramofonu trudno mi odpowiedziec.

tym tak się nie przejmuj, bo ja z vinyli przesiadłem się na CD jak weszły ale po kilku latach powróciłem z powrotem do vinyli, to taka szkółka którą prawie każdy przechodzi kto lubi muzę . Wszystko przed Tobą

Moja strata, przewietrzyłem moje półki z vinyli, jak to bywa żona kupujesz nowe to sprzedaj stare:4_joy:, ale część uratowałem i odzyskałem:D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...