Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Ostatnio, dzięki roon radio, znalazła mi się ciekawa artystka.  Sevdaliza, jak się nazywa, urodzona w 1987 w Iranie, w wieku 5 lat wyemigrowała z rodzicami do Holandii. Tworzy muzykę z gatunku -  elektroniczna, trip-hop, experimental pop, avant-pop (za wiki).   Jeśli ktoś lubi Portishead, Björk (bo do tych wykonawców jest porównywana), polecam posłuchać bo warto. Ciekawy wokal, niebanalne magiczne aranżacje trip-hopowe i nie tylko. Do tej pory artystka wydała dwa studyjne albumy 'ISON' oraz 'Shabrang' (wysoko oceniane) i sporo singli. 

Wklejam dwa utwory z YT bo tak mi łatwo ale polecam całe albumy  z Tidal/Spotify.  

W pierwszym utworze 'Comet', magia fortepianu i innych dźwięków zaczyna się w połowie:

 

 

Drugi  klip  'Rhode" warto zobaczyć do końca i nacieszyć oko, nawet jeśli ktoś nie bardzo lubi taką muzykę,

nawet sama artystka w komentarzach napisała "enjoy the ride"

No to enjoy, kto tam chce 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rega napisał:

Chętnie posłuchałbym czegoś w wykonaniu Isao, ale niestety niczym nie dysponuję

Całkiem miła i ekspresyjne wykonanie w stylu klasyki, ale za razem nowoczesne spojrzenie na muzę  w tamtym czasie, lubię go słuchać głęboką nocą. Zakupione w tamtych czasach, chyba najlepszych dla muzy.

A nie można obecnie ich kupić, nie ma wznowień, a może stream jest, ale może nie oddać tego co płyta.

Pozdr.

2 godziny temu, Stream napisał:

Dlaczego miałaby być źle wydana?

Ważna jest tłocznia. Kupuję w wytrawnych salonach, i bardzo często 3szt / 10 zakupionych wraca do sprzedawcy ze względu na błędy czy wady na płycie.:/ Np. ostatnio musiałem wymienić album Rogera bo miał na 2 lp wadę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol - ja znam trochę twórczość Isao Tomity. Z czasów kiedy w Trójce pracował taki pan nazywajacy się Jerzy Kordowicz z charakterystycznym głosem.  Tylko nie mam obecnie płyt Tomity dla przypomnienia. A na marginesie dodam, ze pracowałem kiedyś w pobliżu (kilkadziesiat metrów) miejsca zamieszkania pana Klausa Schulze🙂.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaz75 napisał:

Kupiłem The Cure,"Disintegration" w Biedronce według mnie całkiem dobrze wydana płyta,chodzi mi o tę sprzedawaną przez market,jestem ciekaw twego zdania?

Nie miałem nigdy żadnych kłopotów z cd z biedry, a seventeen seconds brzmi poprawnie, bo nie jest to mistrzostwo realizacji, wiedziałem już wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2020 o 19:19, JohnDoe napisał:

Właśnie słucham nowy album After The Great Storm - Ane Brun, jednego z moich ulubionych głosów żeńskich. Bardzo fajna płyta na relaks. Kabelki i testy dziś odpuszczam ;)

RoonShareImage-637415788135169010.png.c277b4770791c9fae5e1ccb57672c098.png 

 

JohnDoe dzięki za wskazanie Ane Brun, właśnie słucham i to jest co lubię. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...