Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
A ja dzisiaj na zwolnieniu i calutki dzień na "winylowo".
Założyłem nowa wkładkę do gramiaka i postanowiłem ją wygrzać/dotrzeć ,Pet Shop Boys też oczywiście
słuchałem płyta "Actuality" wyd. węgierskie zakupione kiedyś na Allegra za 5zł.
Zanim jakieś 5 lat temu zaczęła się znowu moda na winyla to używane płyty na Allegro były takie tanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fono Master
Ja posiadam oryginalne wydanie Pet Shop Boys z 1991 roku wydane przez EMI Records - tzw. Long Play CD, własnie tej wersji szukałem dośc długo i udało mi sie dostać na Amazonie za marne grosze:) Mastering płyty jest idealny, przesledziłem cała CD programem CoolEdit i musze przyznać, że faktycznie płyty wydawane koncem lat 80-tych, a polowa 90-tych pod wzgledem jakosci zmasterowanego dzwięku aż proszą się o ich zakup! Ja obracam się głównie w tamtym okresie - tj. muzyki lat 80-tych i raczej kupuje coś wydane w tamtych latach. Dziwi mnie tylko to, dlaczego ludzie sprzedają takie rodzynki. Wola kupić re-master, ktory moze okazac sie niewypałem? To juz zalezy chyba od czlowieka.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he.........a na czym bym słuchał na bezludnej wyspie????? icon_mrgreen.gif Ale, pomijając to - Vivaldi "Cztery pory roku". icon_wink.gif Jedna to za mało....stanowczo. Mogę podać kilka:
Cynic - Focus
Danzig - III How the gods kill
My Dying Bride - The angel and the dark river
Death - Symbolic
Lunatic Soul - lunatic soul
Pearl Jam - Ten
Tool - Undertow
Moonspell - Night Eternal
Atheist - Unquestionable Presence
Bathory - Twilight of the Gods
Dimmu Borgir - Puritanical....
Paradise Lost - Draconian Times
...jak widzisz - brak Black Metalu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja muszę sie pochwalićicon_smile.gif Wróciłem z pracy o 18:00 jak zwykle.... dziewczyny nie bylo w domu, ale wchodze do pokoju, a tu na stole pudełeczko...
Skrzetnie zapakowane, widac z daleko, ze to CD - pytanie tylko która??? W ostatnim czasie kupiłem kilka, więc czekam na dostawy...
Nie moglem wytrzymać żeby nie otworzyć, ale wpierw dobrze sobie zjadłem. Gdy już zaspokoiłem ten prawdziwy głód żywnościowy, zabrałem sie za otwieranie paczki. Liczyłem, że bedzie "coś" zupełnie innego, a tu prosze MADONNA - TRUE BLUE (Sire Records) (9 25442-2) - oryginał z 1986 roku!!!!!!!! Najlepsze jest to, że myślałem, że z tego roku już tej CD niezdobęde, więc kupiłem z 1990, a tu się okazuje, że sprzedający niepoprawnie dopasował wydanie!!! (na nieszczęście biedak sprawił mi wiele szczęśćia:). Gdy piszę tego posta to za plecami brzmi Madonna.
Stan płyty nie jest idealny, jest wiele zarysowań, ale w żaden sposób nie wpływaja na jakość dzwięku. Książeczka troszeczkę brzegi ma "poodbijane" od etui, ale stan określam jako dobry. Na ponad 20 lat, to stan techniczny CD śmiało mogę ocenić na 4 +. Najlepsze w tym wszyskim jest to, że zapłaciłem za CD tylko 3,40 funtów brytyjskich:) Ale jestem szczęśliwy, tak bardzo chciałem mieć pierwsze wydanie, a nie żaden re-master:) Na potwierdzenie załanczam fotki:) i uciekam delektować się latami 80-tymi:) Więc dzisiaj słucham Madonny:) Pozdrawiam!

PS. fotki robione na szybko ;/ jakosc nienajlepsza;/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedna to za mało....stanowczo.


Pytanie zadalem, poniewaz wczoraj zona zapytala sie mnie czy na wyspe zabralbym ja czy raczej plyty i sprzet...icon_smile.gif, odpowiedzialem dyplomatycznie ze ja, ale jak sie nauczy dobrze spiewac... icon_smile.gif
Jedna to faktycznie malo, ale gdybym musial wybierac to:
- South Of Heaven - Slayer,
- Master Of Puppets - Metallica,
- Dark Side Of The Moon- Pink Floyd,
- Shadows And Dust - Kataklysm
- Irreligious - Moonspell,
- Ultra DM,
- In Their Darkened Shrines - Nile,
- Back In Black - ACDC,
- Hindsight - Anathema,
- Anthems To The Welkin At Dusk - Emperor
Top Ten... icon_smile.gif
A wczoraj udalo mi sie kupic limitowany (5000 sztuk)nowy singiel Slayera - na czerwonym vinylu, juz do mnie leci... icon_biggrin.gif, ciesze sie jak dziecko...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie do domu i słucham tej płyty ,kolega ma i przegrał mi na CD-Ra ,uczucia na razie mieszane ale nie mówię nie.
Kubę znam z innych projektów ,Poluzianci ,Globetrotters ,mam trzy płyty Globe... Kuba udziela tam wokalu i jest w tym bardzo dobry i oryginalny.
Dzisiaj w radio w PR-1 był wywiad z Kubą ,Maria Szabłowska przesłuchiwała go na "okoliczność" i w ogóle ,wspominał o
początkach swojej kariery ,znajomości z Zauchą oraz o tym co go skłoniło do "popełnienia" tej płyty.



Tu info o płycie:


Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny" Kuba Badach
Na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. W nagraniach wzięli udział wybitni muzycy, m.in. Henryk Miśkiewicz i Robert Majewski. Płyta dołączona jest do książeczki, zawierającej teksty piosenek, wywiad z wokalistą oraz życiorysy Kuby Badacha i Andrzeja Zauchy.

Kuba Badach, znany m.in. ze współpracy z Robertem Jansonem przy albumie „Trzeci Wymiar” i frontman zespołu Poluzjanci, we wczesnej młodości miał okazję poznać Andrzeja Zauchę i do dzisiaj pozostaje pod wrażeniem jego talentu.
- To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory i zaprosić do współpracy tych muzyków, którzy zawsze byli dla mnie mistrzami - Henryka Miśkiewicza i Roberta Majewskiego - opowiada o albumie Badach.

Lista utworów:
Co jest modne 00:53
Dzień dobry, Mr Blues 02:56
Masz przewrócone w głowie 03:27
Leniwy Diabeł 03:55
Zakochani staruszkowie 03:54
C’ est la vie 04:04
Wymyśliłem ciebie 04:42
Bądź moim natchnieniem 03:45
Jak na lotni 05:33
Byłaś serca biciem 05:07
Bezsenność we dwoje 05:19
Wieczór nad rzeką zdarzeń 05:08
Myśmy byli sobie pisani 04:03
Siódmy rok 04:19


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nikt inny nie slucha muzyki????? icon_eek.gif icon_mrgreen.gif .

Depeche Mode - "Sounds Of the Universe" Deluxe Edition Box Set

Kilka pierwszych wrazen (w koncu odebralem box w sklepie). Po pierwsze - dosc ciezkie pudelko o wymiarach wiekszych niz sie spodziewalem (ok.30 na 30 cm). Po wypakowaniu z folii i otwarciu rzuca sie w oczy perfekcyjne wykonanie, na mysl przychodzä produkty z "Porsche Design", nawet karton jest tak solidny, twardy i gruby, ze w pierwszym odczuciu przypomina drewno. icon_wink.gif .

Na wierzchu w wypelnionym po brzegi pudelku - album ze zdjeciami i tekstami utworöw. Kapitalne ujecia w duzym formacie (album ma rozmiary pudelka), nigdzie nie publikowane. Szkoda jedynie, ze to fotki dosc nowe, powstale prawdopodobnie w okresie nagrywania plyty (ale nie sä robione w studiu). Album ma 84 strony, grube, twarde okladki, kredowy papier i jest zszywany. Nie ma "lipy" icon_mrgreen.gif .
Drugi album, o poläwe mniejszy i podobnie wykonany, zawiera zdjecia z sesji nagraniowej.
Opröcz 2 albumöw, box zawiera zafoliowanä serie pocztöwek z obrazkami nawiäzujäcymi do okladki plyty, plakat, 2 metalowe "piny"(swietnie wykonane, ale to juz dla prawdziwych fanöw), malä ksiäzeczke z indexem realizatoröw, podziekowaniami itp, oraz drugä ze zdjeciami wnetrza studia

CD- poniewaz przez najblizszy czas jestem zdany na odsluch z laptopa icon_wink.gif , nie moge wiele napisac o samej realizacji, ale na pierwszy "rzut ucha" wydaje sie swietna. Brzmienie instrumentöw jest bardzo plynne, nie ma zadnego przesteru, nawet "Wrong", ktöry w MTV brzmi dosc "ostro", wydaje sie wrecz jedwabiscie gladki, co nie znaczy jednak, ze nie jest dynamiczny. Cala plyta jest bardzo spokojna, prawie "chill outowa" i bardzo latwa w odbiorze. Swietne stereo i rozmieszczenie instrumentöw, duzo swobody i powietrza, w koncu to, co lubie - gitara lewy kanal / prawy kanal, klawisze prawy/lewy itp.itd.
Jest to plyta prawie czysto wokalna tzn. daje sie odczuc, ze muzyka powstala do linii melodyjnej wokalu, stanowi tlo, ekspresyjnie lekko cofniete za wokal Gahama. Wlasnie to stanowi urok tego wydawnictwa, ale nie Kazdemu bedzie odpowiadac. W poröwnaniu np.do "Ultra", "Sounds....." jest wrecz monotonna i usypiajäca (moja zona, od lat sluchajäca DM, nie jest do tej plyty w ogöle przekonana, a wrecz drazni Jä jej sluchanie). Zdania na pewno bedä podzielone (jak zwykle).

CD 2 - utwory dodatkowe i remiksy. Podobnie, jak na glöwnym CD, chociaz remixy sä jeszcze spokojniejsze, nie pozwalajä sie nie wsluchiwac, aby wylapac wszystkie szczegöly. Dosc ciekawe, ale czasami za bardzo elektroniczne.

CD 3 - "perelka" icon_mrgreen.gif - wersje demo, surowe wersje utworöw z tej i starszych plyt. Pierwsze nagrane, robocze wersje z bardzo ograniczonä liniä melodyjnä i praktycznie "nieobrobionymi" wokalami. Mysle, ze Kazdy, kto poslucha bedzie wdzieczny zespolowi, ze nie byly to wersje ostateczne, icon_wink.gif niektöre brzmiä prawie jak nieudane podröbki. icon_razz.gif

DVD - opröcz filmöw ze studia (niestety niezbyt dobrej jakosci), wypowiedzi muzyköw i teledysku do "Wrong", zawiera wszystkie utwory glöwne i bonusowe w wersji DD 5.1 i DTS (!!!!). Niestety - z przesluchaniem w normalnych warunkach musze troche poczekac, zapowiada sie jednak swietnie, bioräc pod uwage pieczolowitosc, z jakä zostala zrealizowana plyta.

Na zakonczenie - wazne dla osöb zainteresowanych kupnem: Kazdy box zawiera certyfikat autentycznosci . Niby nic specjalnego, ALE: wydrukowany podobnie jak banknoty, baaaaardzo filigranowe wzorki, linie itp, itd utrudniajäce podrobienie. Poza tym - na kazdym wybity jest numer seryjny (w tym przypadku 54185).
To chyba na tyle.

P.S. Powoli zaczyna mi sie wydawac pewnä regulä - niektörzy wokalisci zespolöw, po scieciu wlosöw nagrywajä spokojne i lekkie plyty. icon_wink.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa słuchaju słuchaju Depeszów słuchaju icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Płyta owszem rewelacyjna i za pewne DM powrócili tą płytą do typowego grania jakie przez lata pokazywali zawsze
W kolekcji po prostu krążek kultowy jak wiele innych DM

Bardzo popieram lekkość przekazu muzycznego a Wrong jest chyba kawałkiem z największym wykopem

W sumie zastanawialem się czy cała płyta będzie taka..ale z utworu na utwór wiem, że depesze po praostu nie zawodzą (jak dla mnie - polecam) !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...