Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Wczoraj słuchałem z winyla Skaldów "Krywań,Krywań" i jestem pod dużym wrażeniem .Mam kilka kawałków z tego albumu
na 3-płytowej antologii Skaldów na CD i znałem je dobrze ,ale wczoraj musiałem jeszcze raz skłonić głowę przed talentem
tego Zespołu .
Album nagrany w 1972 roku a słyszę tam świadome lub nie "cytaty" z Jethro Tull,Wisbone Ash, Deep Purple,Emerson ,Lake & Palmer,
Black Sabbath a nawet kasyka Rossiniego.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dni nie mogę odczepić się od Queena, dziś od rana "Made in heaven", a wczoraj cały dzień "A night at the opera" i "A kind of magic". Do niedawna nawet nie zdawałem sobie sprawy, ile piosenek mi znanych chłopaki stworzyli. Zastanawiam się tylko czy te wydania z Gazety Wyborczej (mam na myśli tę serię dodatków płatnych) są tak dobre jak pierwotne (czy może to taka masówka jak filmy z gazet), ma ktoś może porównanie?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny przyjacielu!

Zauważyłem z rozrzewnieniem, że bardzo, bardzo podobnej muzyki słuchamy razem. No i  choćby dlatego dałem się jakiś czas temu namówić Twoim poleceniom i nabyłem płytkę Nilsa Pettera Molvaera "Solid Ether". No i podobało mi się szalenie!

A Andrzeja Zauchę słucham namiętnie (lubię i szanuję), stąd prośba o małą recenzję płyty Kuby Badacha! Zresztą nie trzeba - wybywam z pracy na zakupy...  icon_mrgreen.gif

W zamian polecam z czystym sumieniem - odkrycie ostatnich odsłuchów - zespół Psio Crew z płytą "SZUMI JAWOR SOUNDSYSTEM"

Doskonała muzyka i takoweż nagranie.

A z ciekawostek - odświeżyłem sobie twórczość Billego Joela. I to nie tylko te znaną np. z Uptown Girl. Kożdemu polecam! Niby zwykła muzyka, a wielka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio vinyle się kręcą. To jest jakieś dziwne zjawisko pomimo, że nie pamiętam czasów, gdy nie było CD, nawet MP3 jest ze mną prawie od zawsze to LP'ki i tak do siebie przyciągają icon_wink.gif

Metallica - Ride the lightining (ta nowa wersja na maxi singlach <płyta 30, na 45RPM>)
Iron Maiden - Live after death (zamiennnie z DVD; to dopiero ironia LP'ka mam po ojcu wydanie '85, a DVD dostałem z forum A.D.2008)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Kolegi moja francuska kolekcja powiększyła się o 2 płyty (dzięki, Belfer54),
no i wszystko pięknie - bo to studyjne nagrania (wybacz Bert - jakoś nie zmieniam za bardzo zbytnio mojego stosunku do koncertów, chociaż dwupłytowy "Avant Que L'ombre…A Bercy" wysłuchałem z przyjemnością),ale nadal brakuje mi utworu który zaczął moje zainteresowanie panią Mylene Farmer icon_sad.gif

Krótko mówiąc - teraz muszę znaleźć się w 1988 roku i płytę "Ainsi Soit Je" przechwycić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lionel Richie "Live In Paris" ,pisałem juz kiedyś ,że "kaszaniasta" realizacja ,Yamaha kiedyś w bezkompromisowy sposób
ją obnażyła ,nie pomógł nawet potem Audio Nemesis DC-1 up-grade II .
Dzisiaj Ayon bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ,płyta której nie dało się słuchać zabrzmiała analogowo ,jak z magnetofonu
szpulowego średniej klasy ,wszyscy ,którzy słuchali wiedzą o czym piszę. icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon zyskuje w moich oczach przydomek - "słodkiego Czarusia - kłamczuszka"  icon_mrgreen.gif

U mnie jak zwykle eklektycznie m.in. - Urszula Dudziak "Malowany Ptak", Pat Metheny Group "Imaginary Day" oraz - ulubiona wokalistka mojej żony - a prywatnie żona Chucka Loeba - Carmen Cuesta - Loeb na płycie "Dreams"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcupine Tree - "Signify". Bardzo dobra realizacja i swietne dwuplytowe wydanie progresywnego rocka (metalu) najwyzszej pröby. Bardzo "swobodne" ale techniczne granie, czasami wrecz jam session przypominajäce niektöre utwory Pink Floyd. Cos jak Riverside "na luzie" icon_wink.gif . Naprawde polecam - przyjemna, prawie relaksacyjna muzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

O ile trudności Accu z czytaniem CD-Rów mogę - z wielkim wysiłkiem - zrozumieć - bo własny napęd, tak problemów Ayona - już nie. Zerknąłem do testów - tam drzemie napęd Sony z głowicą KSS-213 (dane - miesięcznik Audio).

Skąd zatem ten problem???

Na marginesie - nie bardzo rozumiem przypadłości hi-endowych maszyn polegającej na "nieczytaniu" płyt CD-R!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To... współczuję  icon_mrgreen.gif   icon_wink.gif

PS. Oczywiście nie tego, żę koncert, ale tego, że taki koncert... Ciekawym ilu osobom tym wpisem się naraziłem?  icon_redface.gif

Co do tematu - u mnie przez pewien czas nowa płyta Toti Amos - "Abnormally Attracted To Sin". Tori złagoniała! A co do jakości nagrania - przyzwoita, ale niestety nie na tym samym poziomie, co na płycie "Boys For Pele"  icon_cry.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...