Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

7 godzin temu, gienas napisał:

Aleś przypomniał :) no i muszę obejrzeć.

Robi wrażenie. Ja oglądałem tylko raz, dosyć dawno. Spodobał się, ale wolę inne filmy Kubricka. "Ścieżki chwały" (1957), "Barry Lyndon" (1975) - jaki ten film jest piękny, dopracowany, trochę mi się kojarzy z "Amadeuszem" Miloša Formana. Do tego historia - stosunkowo prosta, ale jakże interesująca, fajnie przedstawiona, plus oczywiście świetna muzyka.

W temacie:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wydawnictwo....

Mija właśnie dziesięć lat od niespodziewanej śmierci naszego kochanego Stopki - Piotra Żyżelewicza. Miesiąc po tym tragicznym wydarzeniu w warszawskim klubie Stodoła odbył się koncert mający uczcić jego pamięć, jak również wspomóc finansowo jego rodzinę. W koncercie udział wzięły zespoły, z którymi Stopa nagrywał lub spotykał się na scenie: Zakopower, Brygada Kryzys, ARMIA, 2TM2,3, Maleo Reggae Rockers, AbraDab, KIM NOWAK , KNŻ - Kazik Na Żywo, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Voo Voo, Małgorzata Walewska i inni. Dokładnie dekadę od tego wydarzenia w dniu 16. czerwca 2021, pragnąc podkreślić naszą pamięć o wspaniałym człowieku, wybitnym muzyku i najdroższym przyjacielu, postanowiliśmy wraz z całym gronem artystów obecnych na tym koncercie, wydać na płycie zapis tego szczególnego spotkania. Dwupłytowy album ukaże się nakładem ART2 Music - wydawnictwa i managementu zespołu Voo Voo. Cały dochód z płyty zostanie przekazany na rzecz rodziny Piotra „Stopy” Żyżelewicza. Projekt jest realizowany we współpracy z Polska Fundacja Muzyczna. Wydawnictwo można zamówić w przedsprzedaży pod poniższymi linkami:
https://www.empik.com/koncert-dla-stopy-2011-various...
https://art2musicshop.pl/.../PREORDER-Koncert-dla.../210
Wielkie ukłony dla wszystkich artystów za entuzjastyczne przyjęcie pomysłu wydania tej płyty i zrzeczenie się dochodu na rzecz rodziny Stopki. Dziękujemy serdecznie Krzysztofowi Kokorynowi za namalowanie obrazu na okładkę, Michałowi Bryndalowi za oprawę graficzną, Krzysztofowi Kowalczykowi za opis do płyty, Jarosław Talacha za użyczenie zdjęć z koncertu oraz Krzysiek Głębocki za tytaniczną pracę - mix całego albumu (z drobnym wyjątkiem) i realizację niezwykle trudnego zadania uzyskania indywidualnej zgody od każdego z blisko 100 muzyków biorących udział w tym koncercie. 

j

185761972_309770620520734_4633177843833209468_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rafau napisał:

Nie wiem czy ten Pan pasuje tutaj.

Wszystko tu pasuje 😉 Niemniej, jestem trochę zdziwiony. Prince na festiwalu jazzowym? Nie znam go za dobrze, właściwie tylko z jego najpopularniejszych utworów. Zawsze mi się kojarzył z Jacksonem.

W temacie - Nils Petter Molvær - "Khmer" (1997). Bardzo interesujące połączenie jazzu z elektroniką, chyba pierwsze w historii. Do tego wpływy muzyki etnicznej. Bardzo dobra płyta.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównanie z Jacksonem może być nie trafione, ale rozumiem że narzuca się samo. Kiedyś nawet mocno ze sobą rywalizowali i ich lata świetności przypadały na ten sam okres. Jednak Prince był dużo bardziej wszechstronnym muzykiem. Kojarzy się z popem lat 80 i 90. Jednak jego występy live choćby te z Montreux,  a był tam dwa razy pozwalają odkryć zupełnie innego artystę. Także polecam. Na YouTube są wszystkie trzy występy z 2013 roku. Można się zdziwić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo klawiszowca ( Cory Henry ) to jakiś kompletny odjazd. Herbie Hancock ma godnego następcę.  Ściągnięty w trybie awaryjnym na nagranie płyty, perkusista - Larnell Lewis, miał na zapoznanie się z materiałem 9 godzin, podczas podróży z USA do studia w Holandii. Dotarł na 2 godziny przed sesją. Płyta, to jedna z tych, której równie dobrze się słucha co ogląda.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2021 o 10:11, MarcKrawczyk napisał:

zawsze mnie zastanawiało czy ta clodie to jakaś twoja @MobyDick znajoma?, nie pamiętam abyś coś innego tu wrzucał...

a tu taka piosenkodemlamacja....

Zwróciłem uwagę na jej ciekawy głos, gdy brała udział w The Voice of Poland :)  kilka lat temu. Potem nie obserwowałem jej rozwoju kariery. Prawie nie istniejąc w TV w naszym kraju stała się rozpoznawalna za granicą dzięki internetowi. Moim zdaniem jest najciekawszym głosem w polskiej muzyce rockowej i to w czasach gdy stała się ona czymś niszowym. Ucieszyłem się gdy trafiłem na linki do jej popularnych cover-ów tu na forum. Clödie to nie tylko wokalistka, to również nazwa zespołu w którym śpiewa. Większość repertuaru Clödie to utwory autorskie. Uważam że warto promować to co robią. Nie są związani z żadną dużą wytwórnią i popularność zawdzięczają wyłącznie tym którzy ich polubili :) . Chciałbym aby dotarli do większej rzeszy słuchaczy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Ktoś , kto już słuchał może mi powie czy warto kupić płytę?

Bo czytam, że prezes naszej TVP mówi, że to jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021 więc chyba warto ale jakoś się waham...

Nie no. Jak w TVP tak powiedzieli to trzeba lecieć po płytę (koniecznie po jednej dla każdej osoby z rodziny) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...