Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

1 minutę temu, Kraft napisał:

The Beatles też byli swego czasu dość popularni. Nie wszystko, co się podoba tłumom musi być kiepskie.

Heh, ale czy ja napisałem, że każda muzyka komercyjna jest słaba? Chyba nie.

Byli twórcy, którzy łączyli ambitną, wartościową muzykę na wysokim poziomie artystycznym właśnie z przebojowością, dobrymi melodiami, w tym właśnie między innymi The Beatles.

Byli też twórcy, ale to raczej rzadkość, którzy grali dosyć skomplikowaną muzykę i odnieśli także sukces komercyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kraft napisał:

Z Twoich wpisów w innym temacie wnosiłem, że jesteś wielkim piewcą "polityki godnościowej",

Twoje wyobrażenie mnie średnio obchodzą

Gawiedź (o ile pamiętam) to tłum, gapie, fascynujący, ekscytujący  się jakimś zdarzeniem/wydarzeniem. Twoja interpretacja tego określenia wisi mi powiewa

 

edytka: 

Jak cie tak boli to czytaj "tłum" - może pomoże

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, slaw0001 napisał:

Każda okazja aby budować swoje Ego jest dobra.👍

O, kolejny, ilu Was jeszcze jest? Swoją drogą, co jest nie tak w moim komentarzu, który "skomentowałeś"? Czyżby fan disco-polo, Eda Sheerana? Jeszcze kogoś innego? Poczuł się urażony? Ojej, przepraszam, że uraziłem jakże delikatną Twą osobowość.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaZz napisał:

O cholera! Chyba nie znałem. Dziękuję @Tomasz Kluczynski. Całkiem przyjemne. Trzeba będzie zapoznać się bliżej z tą kapelą.

Tu tłumaczenie z pod teledysku

Talk Talk to angielski zespół rockowy założony w 1981 roku, prowadzony przez Marka Hollisa (wokal, gitara, fortepian), Lee Harris (perkusja) i Paula Webba (bas). Grupa odniosła wczesny sukces na listach przebojów dzięki synth-popowym singlom „Talk Talk” (1982), „It's My Life” i „Such a Shame” (oba z 1984 r.), Zanim w połowie lat osiemdziesiątych przeszła na bardziej eksperymentalną muzykę, stając się pionierem tego, co stało się znany jako post-rock. Talk Talk odniósł ogromny sukces krytyczny, sprzedając płyty w Europie i Wielkiej Brytanii z singlami „Life's What You Make It” (1985) i „Living in Another World” (1986), aw 1988 wydali czwarty album Spirit of Eden. , który został doceniony przez krytyków, ale komercyjnie mniej udany. Tarcie z wytwórnią zespołu, EMI, zaowocowało działaniami prawnymi i kontrą. Webb odszedł, a zespół przeszedł na Polydor ze swoim ostatnim albumem, Laughing Stock z 1991 roku, ale wkrótce potem się rozpadł. Piosenkarz Mark Hollis wydał jeden solowy album w 1998 roku, zanim przeszedł na emeryturę z przemysłu muzycznego. Założyciel zespołu basista i perkusista, Paul Webb i Lee Harris, grali razem w kilku zespołach; wieloletni współpracownik Tim Friese-Greene kontynuował działalność jako muzyk i producent. Popularność Talk Talk nieznacznie odrodziła się po tym, jak zespół No Doubt opublikował w 2003 roku swój najwyżej notowany w Stanach Zjednoczonych singiel „It's My Life”. drugi singiel z albumu, który znalazł się w pierwszej 40 w Niemczech, Szwajcarii, Holandii i Flandrii. Utwór był jednym z wybranych do promowania kontrowersyjnego albumu z remiksami z 1991 roku History Revisited. Słowa: Dni Kameleona .. Dni Kameleona .. Lepiej rozstani Widzę ludzi płaczących Prawda staje się trudniejsza Nie ma sensu kłamać Pomóż mi znaleźć wyjście z tego labiryntu Nie mogę się powstrzymać Kiedy widzę czułość zanim odeszłaś (zapomnij) To nawet zerwanie nigdy nie było zamierzone (zapomnij) Ale tylko anioły patrzą, zanim nadepną (zapominają) Żyjąc w innym świecie dla Ciebie Żyjąc w innym świecie dla Ciebie Żyjąc w innym .. Lepiej rozstani Widzę ludzi ukrywających się Mowa staje się trudniejsza Nie ma sensu pisać Pomoc ja, znajdę wyjście z tego labiryntu, który potrafię ' t pomóc sobie Kiedy widzę czułość przed twoim odejściem (zapomnij) Że nawet zerwanie nigdy nie było zamierzone (zapomnij) Ale tylko anioły patrzą, zanim nadepną (zapominają) Żyjąc w innym świecie dla ciebie Żyjąc w innym świecie dla ciebie Żyjąc w innym ... Pomóż mi znaleźć drogę z tego labiryntu, w którym żyję do ciebie w innym świecie I nie mogę się powstrzymać Czy widziałem czułość tam, gdzie widziałeś piekło? (zapomnij) Czy widziałem anioły w trzymanej przeze mnie ręce? (zapomnij) tylko Bóg wie, jaką opowieść opowiesz (zapomnij) Żyjąc w innym świecie dla Ciebie Żyjąc w innym świecie Żyjąc w innym ... - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kraft napisał:

Wishbone Ash "Number The Brave" z 1981 r. 

 

Nie słuchałem nic nowszego niż "There's the Rub", i chyba tak pozostanie. Debiut najlepszy, a mógłby być jeszcze lepszy, gdyby tylko nie skopali Handy...

Chyba moje trzy ulubione utwory Wishbone Ash.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2021 o 10:38, Tomasz Kluczynski napisał:

@MarcKrawczyk mam pytanie ,czy nie miałeś nicku @laguna a pod nim King of the 80's na forum 80s.pl bo ta osoba ma też zdjęcie Nicholsona w profilu.

lagun ostatnio był na topie, ale ja z nim nie mam nic wspólnego.

3 godziny temu, gienas napisał:

@MarcKrawczyk Czytam Florence i myślę ? "Boska florence" ? Ale się mi wizja nie zgadzała :)  no bo to niemożliwe żeby to był ten film o niej  😁😁 i żebyś ją lubił ;) 

ale meryl streep bardzo lubię, tak jak cruellę w wykonaniu glen close...

a co do florence and the machine to niestety mam do nich słabość i uwielbiam jej głos.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już słucham drugi raz. Kolega mnie do Dudy zaraził ( ale nie do tego co to wiadomo....) jego produkcjami z Riverside i Lunatic Soul ale ja wolę jego autorskie albumy. Są bardziej elektroniczne, eksperymentalne ale realizacyjnie świetne.

Jak już o nim mowa to może próbka Lunatic Soul

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...