Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

@misiek x , @gienas pamiętam jak czatowałem cały dzień przez kioskiem Ruchu by kupić Fantastykę , kupowałem spod lady od znajomego kioskarza :) Dla mnie Fantastyka skończyła się wraz ze zmniejszeniem formatu , ta stara , duża , na papierze z odzysku ,była najlepsza. mam jeszcze te numery gdzieś w piwnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc fanem Diuny, trzymam kciuki za to by udało się zekranizować całość (chyba 10000lat ?)  -ścieżka dźwiękowa może być fajna

I zacieram ręce aby udała sie Fundacja według Assimova

Natomiast kompletnie nie rozumiem jak uchowały sie przed ekranizacją opowiadania Kiryła Bułyczowa (wielki guslar) - toż zderzenia zjawisk paranormalnych i sf z sowiecką mentalnością jest cudne :D

I opowiadania o wiecznie pijanym wynalazcy - Galagherze (o ile dobrze pamiętam) - toż to podstawa do świetnego serialu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa kapitalnych opowiadań . Formy literackiej ,która praktycznie wyginęła. Obecnie autorzy tworzą dłuuugie sagi , by czytelnik był zmuszony do zakupu kolejnej książki . Tęsknię za opowiadaniami w Fantastyce. Nadal czytam SF , już na czytniku. Uważam , że obecnie pałeczkę przejęli Rosjanie , są naprawdę dobrzy , lubię ich serię o stalkerach. Niesamowite jest to , że różni autorzy , pisząc o Zonie potrafią posługiwać się tym samym nazewnictwem  miejsc , swoistym żargonem, a nawet kontynuować losy postaci kolegów we własnej książce. Ale już kończę OT. Przepraszam , wszystkich za odbiegnięcie od tematu wątku. 

I jeszcze ostatnie , trudno zaryzykuję opieprz, polecam przeczytać książkę W. Pasikowskiego " Ja Gelerth " , dla mnie świetna i powinna się doczekać ekranizacji. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...