Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Caravan

Dawno ich nie słuchałem. Z tego, co pamiętam, to zaliczyłem Zielony i Różowy album, właśnie wspomniane przez Ciebie In the Land of Grey and Pink, muszę poznać inne. Pamiętam, że Zielony bardziej mi podszedł. Soft Machine - jedno słowo - GENIUSZE.

Jak dla mnie - w szczególności za legendarną Trójkę, ale Czwórka też jest świetna, tak samo Piątka, późniejsze trochę mniej mi się podobają. Dwa pierwsze albumy - trudno powiedzieć, musiałbym je sobie powtórzyć, ale to klasowa muzyka. Bez dwóch zdań.

Z Canterbury bardzo lubię jeszcze debiut Matching Mole, Quiet Sun, włoskie Picchio Dal Pozzo - debiut, dwójki nie słuchałem, Rock Bottom Roberta Wyatta, ale rozumiem, że przez specyficzny wokal nie każdemu podejdzie, także dwie płyty Hatfield and the North.

Pewnie o czymś jeszcze zapomniałem ;)

12 minut temu, Rafał S napisał:

Natomiast zarówno fusion jak i psychodelię wolę jednak w wydaniu amerykańskim :)

Pisz, pisz, nie wstydź się 😁

Davis, Mahaviśnia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już kolejne odwiedziny @JaZz z którym doszliśmy do wniosku że rozbieżności między postrzeganiem dźwięku mogą być diametralnie różne. 

Ale czas umiliły nam m.in.  kapele 

 

I płyta która toleruje (nawet lubię )

Ja spokojniej lubię , stanowczo 😉

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Fajna wersja , fajne solówki

Nie byłbym sobą gdybym nie wstawił jakiś propozycji bluesa . Na pierwszy ogień J.J.Cole , ale pojawia się również świetny wokal damski. I jeszcze coś na dokładkę :) 

Aż miło popatrzeć. Robben Ford to jeden z moich ulubieńców. Miałem kiedyś dostać od zaprzyjaźnionego radiowca wejściówkę na koncert Robbena i kolację z Robbenem po koncercie. Ale rodzina mi się wtedy pochorowała i nie mogłem pojechać. Wciąż to wspominam z żalem. :( 

JJ Cale i Robert Cray też bardzo, bardzo. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Fajna wersja , fajne solówki

 

Nie byłbym sobą gdybym nie wstawił jakiś propozycji bluesa . Na pierwszy ogień J.J.Cole , ale pojawia się również świetny wokal damski. I jeszcze coś na dokładkę :) 

Rober Ford, super, to co lubię. Wczoraj późnym wieczorem gościł u mnie inny pan z  bluesowo-rockowym rodowodem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dedal75 napisał:

A kiedy ostatnio Oglądałeś MTV ?

Złapałeś mnie :) Faktycznie coś oglądnę może dwa razy w roku. Czasem odpalam na Spotify listę TOP  ...... i okazuje się , że nie znam tych TOP-owych wykonawców i sądząc po tym co słyszę to jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza w życiu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tidalu czy Spotify już od dawna nie klikam w takie pozycje jak Top, Popularne czy inne listy rekomendowane. Rap, Hip-hop i inne komercyjne papki działają na mój układ nerwowy wyjątkowo bardzo wkur.... . Tego tam jest całe mnóstwo. Szkoda zdrowia 😀. Pewnie wielu się narażę, ale cóż, tak już mam. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Podobnie u mnie , czasem lecąc po kanałach trafiam coś z rodzaju Classic i się zatrzymuję w  (CZASIE 😂) . Pzdr

A ja w ogóle tylko z własnych płyt. Sam już nie wiem, czy kupuję je, żeby mieć czego słuchać, czy słucham, bo muszę, skoro już je kupiłem. Błędne koło, ale miło jest trzymać książeczkę w ręku i przynajmniej zawsze wiem kto gra na którym instrumencie. No i czasem trafi się jakiś sympatyczny esej we wkładce albumu jazzowego czy bluesowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...