Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Dnia 10.10.2021 o 14:57, Adi777 napisał:

Kolejny z wielkich mi nieznanych, poza debiutem, którego kiedyś słuchałem, ale już absolutnie nic nie pamiętam

Kiedyś do nich podszedłem, ale jakoś nie wciągnąłem się. Pamiętam, że (ćwierć wieku temu) na zagranicznych forach (listach dyskusyjnych w trybie tekstowym) Magma była obiektem kultu. Pomysł z wymyśleniem nowego języka na potrzeby muzyki wciąż robi wrażenie. :) 

Przypomniało mi się, że ktoś zamieścił wtedy na liście temat: "A connection between listening to prog and having no girlfriend". Wywołał on żywą dyskusję. Ostatecznie ktoś inny stwierdził, że jednak można słuchać proga i mieć dziewczynę... pod warunkiem że nie słucha się Magmy. :) 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafał S napisał:

Kiedyś do nich podszedłem, ale jakoś nie wciągnąłem się. Pamiętam, że (ćwierć wieku temu) na zagranicznych forach (listach dyskusyjnych w trybie tekstowym) Magma była obiektem kultu. Pomysł z wymyśleniem nowego języka na potrzeby muzyki wciąż robi wrażenie. :) 

Jak na razie jestem po przesłuchaniu dwóch pierwszych płyt, i dzisiaj po pracy czas na kolejną, chyba najbardziej znaną w dyskografii zespołu, czyli Mëkanïk Dëstruktïẁ Kömmandöh. Dwie pierwsze płyty bardzo dobre, ale moim zdaniem pomysł z tym kobaiańskim językiem taki sobie. Jasne, jest to coś oryginalnego, i za to szacun, ale na pewno wolałbym klasyczny francuski, śpiewany bardziej tradycyjnie, bez wygłupów wokalnych. Chyba nie jestem ich fanem - takich wygłupów. A może to po prostu przesyt humoru po słuchaniu Gongu? Też tak może być 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slaw0001 napisał:

Ta płyta już 30 lat w mojej mini kolekcji.

IMG20211012083103.jpg

Kupiłem ją jak się tylko pojawiła, choć kosztowała wtedy majątek - jak dla mnie ;) I chyba moja ulubiona,  jeśli chodzi o twórczość RHCP, choć Mother's Milk i The Uplift Mofo Party Plan też bardzo lubię.

I chyba zaraz zacznę jej słuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maxredaktor napisał:

Kupiłem ją jak się tylko pojawiła

U mnie pojawiła się na zasadzie nieoczekiwanej wymiany. Ja pożyczyłem znajomkowi Metallicę "Black" a on mi RHCP. Niestety kontakt się urwał i zostałem z RHCP. Z czasem jednak bardziej zacząłem cenić sobie RHCP niz Metallicę i w sumie nie żałuję. 😁

13 minut temu, misiek x napisał:

to co nagrali póżniej jak dla mnie zalatywało komercją i mogłoby nie istnieć.

a to swoją drogą

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...