Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

3 godziny temu, misiek x napisał:

Szczerze to właśnie takie the best, jakoś specjalnie nie mam ulubionej.

Moim zdaniem najlepszy jest debiut. Słuchałem bodajże - bo było to dosyć dawno temu - do There's the Rub włącznie. Kiedyś zdecydowanie bardziej lubiłem i ceniłem Argusa, ale z biegiem czasu mocno u mnie straciła ta płyta. Za dużo tam patosu i wzniosłości, kompletnie niepotrzebnej i nieuzasadnionej. Ogólnie, to wszystkie słuchane przeze mnie albumy Wishbone Ash są nierówne. Często też nie mieli pomysłu, jak rozwinąć dany utwór. Najlepszym przykładem jest chyba Handy. Do perkusyjnej solówki wszystko jest naprawdę dobre, samo solo perkusyjne przeciętne, ale jakoś ujdzie, ale później? Szkoda, spieprzyli ładny, klimatyczny kawałek.

Moje ulubione utwory to Phoenix, Persephone, Errors Of My Way, i F.U.B.B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Moim zdaniem najlepszy jest debiut. Słuchałem bodajże - bo było to dosyć dawno temu - do There's the Rub włącznie. Kiedyś zdecydowanie bardziej lubiłem i ceniłem Argusa, ale z biegiem czasu mocno u mnie straciła ta płyta. Za dużo tam patosu i wzniosłości, kompletnie niepotrzebnej i nieuzasadnionej. Ogólnie, to wszystkie słuchane przeze mnie albumy Wishbone Ash są nierówne. Często też nie mieli pomysłu, jak rozwinąć dany utwór. Najlepszym przykładem jest chyba Handy. Do perkusyjnej solówki wszystko jest naprawdę dobre, samo solo perkusyjne przeciętne, ale jakoś ujdzie, ale później? Szkoda, spieprzyli ładny, klimatyczny kawałek.

Moje ulubione utwory to Phoenix, Persephone, Errors Of My Way, i F.U.B.B.

Mam ten podwójny koncert  z Londynu w wersji 2CD i dość go lubię. Uważam, że kawałki z Argusa bronią się po latach, również, a może nawet zwłaszcza w wersjach koncertowych. Tam są po prostu świetne gitarowe zagrywki - dużo pomysłów. Z trochę mniej pompatycznych rzeczy - następny album - Wishbone Four. Ładne piosenki, choć może za dużo ballad. Za to Rock`n Roll Widow z tej płyty wciąż buja. Oczywiście Phoenix i Persephone to też klasyki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Rok premiery 1992 🙄. Nieźle się trzyma.

O, mój rocznik. Tez się nieźle trzymam 😄

7 godzin temu, Rafał S napisał:

Oczywiście Phoenix i Persephone to też klasyki. :)

Bardzo, bardzo ładne utwory. Słuchałeś jakichś dalszych płyt? Podobno straszne szmiry nagrywali w późniejszych latach swojej działalności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Słuchałeś jakichś dalszych płyt? Podobno straszne szmiry nagrywali w późniejszych latach swojej działalności. 

Umówmy się - w latach 80-tych mało która z klasycznych rockowych kapel trzymała poziom. Większość próbowała mniej lub bardziej udatnie nawiązać do obowiązującej stylistyki, czyli amerykańskiego AOR (bo na hair metal byli już za starzy). Paradoksalnie, dość dobrze, jak na tamtą dekadę wypadają płyty właśnie zespołów AOR-wych, bo one przynajmniej niczego nie udawały. Zresztą AOR to swoisty fenomen - bodaj jedyna odmiana rocka wypracowana przez dojrzałych muzyków (którzy postanowili pokazać, że potrafią nagrywać radiowe przeboje).

Co do Wishbone Ash - po roku 2000 wrócili z grubsza do starej stylistyki. Tyle, że gardła już nie te, a i z pomysłami różnie. "Elegant Stealth" z 2011 r. jest dość dobra: solidne gitarowe granie. Tylko nie można oczekiwać kompozycji na miarę tych największych z przeszłości.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Choć mnie trochę usypia, wolę jak jest trochę więcej "mięsa". 

To ja też dorzucę coś o rasowych wokalistkach, i dodatkowo mięsa nie powinno brakować ;)

Przyjemny kawałek, i ogólnie całkiem fajny debiut zespołu Babe Ruth.

Rasowa wokalistka, choć czasami wydaje się niebezpiecznie zbliżać do fałszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...