Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Moja młodość przypadła na czasy  Ireny Santor, Anny Jantar, 2 + 1, zespołu Mazowsze, itd (niczego Im nie ujmując) i dlatego szukaliśmy alternatywy dla tego czego można było posłuchać w ,,jedynie słusznym pr 1 PR,, Dopiero trójka była jakąś odskocznią. Możliwe, że dlatego trochę później miałem jakiś uraz do słuchania polskich utworów. 

Tego słuchałem lekko po liceum

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj set:

Kansas - Wayward son (plus Supernatural przebitki)
Heart - Barracuda

Dream On ze Slashem

The White Buffalo - House of The Rising Sun

Miley Cyrus - Black Dog

Fejjerson Airplane - White Rabbit

Ram Jam - Black Betty

I jeszcze: (Ghost) Riders In the Sky (American Outlaws: Live at Nassau Coliseum, 1990)

A wcześniej było Iron Maiden z najnowszą płytą, która brzmi jak każda ich poprzednia płyta, więc jest dobra.

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

Typowy Duke. Bardzo lubię tego gościa i jego zespół. Kiedyś nie przepadałem za specyficznym wokalem, dziś to dla mnie jeden z jego atutów. Mam ze 20 jego płyt. Nagrywał bardziej emocjonujące (np. w duecie z Ronnie Earlem czy Monster Mike Welchem), ale ta też jest niezła i krzepiąca. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bahzell napisał:

@Rafał S 

Akurat to jest cover Zeppelinów a Miley umie w covery. Ale w ten nie umie. Posłuchaj jej The Backyard Sessions - "Jolene". Naprawdę jest czego posłuchać. Zresztą śpierwa to też w duecie z Dolly Parton i imho robi to lepiej. 

Wiem, że Black Dog jest Zepów. ;) Dolly ma już swoje lata, nigdy też nie byłem jakimś jej wielkim fanem, ale mam sporo szacunku i sympatii. Jednak to ona napisała Jolene i parę innych numerów. Co napisała Miley (chrześniaczka Dolly)?  Tu nawet nie chodzi o Miley (chociaż nie przepadam za takim śpiewaniem), tylko o całe zjawisko wokalistów z talent show / youtube'a itp, którzy mają niezłe warunki wokalne, ale najczęściej brak im pojęcia o frazowaniu, więc nie powinni się brać za klasyki ze złotej epoki rocka.  A już jak im dać nowy numer, to w ogóle wychodzi szydło z worka. :)  Część z tych gwiazdek nie odrobiła nawet dobrze zadania domowego. Wykonania strasznie infantylne, forsowanie głosu nie zastąpi umiejętności interpretacji.

Posłuchałem Jolene w wykonaniu Miley. Dla mnie to dobry przykład na poparcie tego, co napisałem wyżej. Kto tej Barbie dał mikrofon? Przecież to jest kompletnie puste.

Co do Jolene, to uważam, że nieźle zaśpiewała to Norah Jones na płycie Little Willies.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kraft napisał:

A tę wersję znacie?

(The Sisters Of Mercy) 

A tak w ogóle to Dolly Parton jest geniuszem. Ma 145 IQ.

No raczej :D 

Jest jeszcze: 

 

@JaZz

Wstyd się przyznać ale Black Betty poznałem przez: 

Dopiero później przyszedł Ram Jam, a na samym końcu historia tego kawałka. 

@Rafał S

Super, że posłuchałeś. Aczkolwiek z cały szacunkiem nie zgadzam się z Tobą, bo mnie się podoba :) Swoją drogą co do coverów to mam całą listę na spotify która się nazywa: this is cover. I właśnie dzisiaj to będzie, czyli: 

All Along The Watch Tower (Hendrix)

Whiskey In The Jar (Metallica a później The Dubliners)

Hurt (Cash)

The man who sold the world (Nirvana)

Dream On (BACZNOŚĆ Ronnie James Dio SPOCZNIJ)

Knockin` On Heaven`s Dorr (Gunsi i Clapton)

Mad World (Gary Jules) 

Sweet Dreams (Ten Gość z Cudownych Lat :D)

Land of Confusion i Sound of Silence (Disturbed)

I w sumie największe moje osobiste zaskoczenie, kawałek który strasznie lubię czyli Jefferson Airplane - Somebody to Love. 

 

A jednak nie, przerwa na Kansas i Wayward Son. Jednak ten kawałek ma w sobie coś.

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amarok

Bym powiedział, że razem z Hurt Casha i Knocking` on Heaven`s Door Gunsów zdecydowanie tak. Btw. jest wywaid z Trentem z Nine Inch Nails gdzie opowiada o wersji Hurt Casha, jak był sceptyczny i jak na początku do niego nie trafiła ta wersja, aż do momentu jak zobaczył teledysk. I felt like i just lost a gilrfrend. The song was not mine anymore. To chyba największy komplement. 

A to jest wersja All Along The Watchtower w wersji z serialu Battlestar Galactica. 

 

@Kraft

To jest zadziwiające jak muzyka Polska w latach 80tych, w tym przaśnym, biednym, szarym PRLu mogła być niesamowita. Ten riff na początku, wokal Pana Felicjana. Ciary. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bahzell napisał:

To jest zadziwiające jak muzyka Polska w latach 80tych, w tym przaśnym, biednym, szarym PRLu mogła być niesamowita.

Tylko ona była niesamowita dzięki naszej niewiedzy. Nie mieliśmy dostępu na nagrań z których nasi rodzimi wykonawcy czerpali inspiracje (i nie mówię o coverach), dlatego zdawały się takie genialne. Po latach, jak już poznałem oryginały, to mój zachwyt nieco osłabł. Np. jak usłyszałem znajome gitary z "Lokomotywy z ogłoszenia" w innych, starszych nagraniach z zachodu.

Na plus jednak teksty. Mieliśmy wspaniałych teksciarzy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...