Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

2 godziny temu, dorsz napisał:

Screenshot_2021-10-23-20-16-23-277.jpeg

Najpierw Nazareth teraz UFO - widzę, że Kolega lubi przy weekendzie starego dobrego hard rocka.  :)Nawiasem mówiąc, nigdy nie słuchałem tej płyty z Paulem Chapmanem na gitarze. U mnie UFO z Schenkerem, albo te nowsze z Vinnie Moorem. A jak ta - chłopcy dają radę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafał S napisał:

Najpierw Nazareth teraz UFO - widzę, że Kolega lubi przy weekendzie starego dobrego hard rocka.  :)Nawiasem mówiąc, nigdy nie słuchałem tej płyty z Paulem Chapmanem na gitarze. U mnie UFO z Schenkerem, albo te nowsze z Vinnie Moorem. A jak ta - chłopcy dają radę?

Całkiem fajnie się słucha 👍

gFMoPZ6oMNc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Albumy z Schenkerem podobno strasznie schematyczne, raczej sobie odpuszczę

Z Schenkerem space rocka nie grali. Rasowy hard rock. Dla mnie dopiero wtedy zaczęło się prawdziwe UFO. :)Polecam koncertową płytę: "Strangers in the night". Jedna z ważniejszych hard rockowych koncertówek lat 70-tych. Świetna wersja "Lights out". No i ta konferansjerka Phila Mogga:

I don't know what "Can I fill in" means - whether I should tell you a few jokes... or possibly... reveal myself...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

Z Schenkerem space rocka nie grali.

To wiem, i właśnie średnio mi się to widzi. Tym bardziej, że zdaniem osoby, która ma podobne myślenie i gust, UFO to kapela drugo, lub nawet trzeciorzędna w hard-rockowym światku. Może sprawdzę te popularniejsze albumy, acz zbyt wiele po nich nie oczekuję.

Znam tylko Doctor Doctor, nie lubię tego typu utworów. Dla wielu klasyk, dla mnie raczej banał i sztampa. Zapomniałem jeszcze o utworze Belladonna. Kiedyś bym napisał, że ładna ballada, teraz, że raczej scorpionsowe smęcenie.

Ale zdaję sobie sprawę, że na tym forum jestem "jedynakiem" :D

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adi777 napisał:

Znam tylko Doctor Doctor, nie lubię tego typu utworów.

No to UFO z Schenkerem faktycznie nie dla Ciebie. A czy to zespół drugo czy trzeciorzędny? Na pewno nie są to giganci na miarę Led Zeppelin czy Deep Purple. Rainbow też ma na koncie ambitniejsze płyty. Raczej półka Nazareth, Thin Lizzy czy Whitesnake'a. Dobra gitara: zarówno w riffach, jak i solówkach. Gitarowo na pewno dużo lepiej od np. Uriah Heep (gdzie ciekawszy był bas i klawisze). Fajna barwa głosu i zaśpiew Mogga. Brakowało im za to prawdziwego klawiszowca, sekcja rytmiczna też bliżej przeciętnej. Schenker i Mogg - to dla nich się słucha "klasycznego" składu UFO.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam: debiut zespołu Lucifer's Friend,

T2 - "It'll All Work Out In Boomland"- tutaj jest trochę bardziej progresywnie, 

Night Sun - "Mournin'"

East of Eden - dwie pierwsze płyty,

High Tide - "Sea Shanties" (1969) - skrzypce na pokładzie, i bardzo ciężkie brzmienie, jeszcze przed debiutem Black Sabbath,

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...