Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Ameryka lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Z jakiegoś powodu lubię ten klimat w literaturze i muzyce.

Ja nie słucham takiej muzyki, choć na moim małym audioplayerku mam jeszcze Franka Sinatrę i jego album "In the Wee Small Hours". Bardzo lubię za to takie klimaty w filmach i grach video. Do dzisiaj pamiętam w Mafii 2 Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! Deana Martina, miasto w grze ośnieżone, super klimat. Coś pięknego 😃

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Ja nie słucham takiej muzyki, choć na moim małym audioplayerku mam jeszcze Franka Sinatrę i jego album "In the Wee Small Hours". Bardzo lubię za to takie klimaty w filmach i grach video. Do dzisiaj pamiętam w Mafii 2 Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! Deana Martina, miasto w grze ośnieżone, super klimat. Coś pięknego 😃

No tak 🙂, zbliżający się świąteczny okres, z jakiegoś powodu (kto mi powie dlaczego?), przypomina ludziom, że był na przykład taki Sinatra. Mamy już wysyp wszelkiego rodzaju składanek i świątecznych płyt - no i OK, też lubię jak jest miło i przytulnie.

Natomiast, nie do końca to miałem na myśli pisząc: "Ameryka lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Z jakiegoś powodu lubię ten klimat w literaturze i muzyce."

To bardziej klimat z tych 2 pierwszych utworów, ze swoimi jasnymi i ciemnymi stronami; poczucie zbliżającej się rewolucji kulturowej, wybitnej niepoprawności politycznej i początki końca rasizmu, ale również niemego przyzwolenia na inne nadużycia, wszechobecny dym papierosowy, kilkulitrowe silniki,  złoty czas "american dream", ale jednocześnie środek zimnej wojny i wojny wietnamskiej, powszechna inwigilacja służb, tajemnicze zabójstwo (i nie mniej ciekawy życiorys) JFK, wyścig kosmiczny uwieńczony lądowaniem na Księżycu no i okres niezwykle płodny pod względem książek i muzyki. Ot, taka moja mała zajawka, już kończę offtop.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się mnię zabrało na wspomnienia. Puszczałem to jeszcze z tzw. Pocztówki Dźwiękowej, czyli nośnika jak najbardziej hybrydowego 😂.

To tego w pełni hybrydowe urządzenie łaczące w sobie wzmacniacz lampowy, radio i garmofon w jednym! A słuchałem tej piosenki głownie ze względów.. wizulanych 😜. Pamiętam jeszcze miałem Jona i Vangelis Mr Cairo, Skaldowie Przyjedź mamo na przysięge i inne, których nie pamietam.

1638262679_PocztwkaDwikowa.thumb.jpg.55cd82dd8270fca8e5db51fdd647882c.jpg

https://tidal.com/browse/track/94947518

https://www.youtube.com/watch?v=03gfm8rZfEY

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...