Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

29 minut temu, misiek x napisał:

Przyznam ze przesłuchałem pierwszy utwór, nastepne tylko przelotnie no i gdybym miał słuchac tej muzyki dłużej to chyba bym kogos pogryzł albo i lepiej , chodziłbym non stop pobudzony i wkur...ny 🤣 ....ale to moje odczucia i nic nie mam do tej muzyki. 

Słuchasz/ słuchałeś głównie rocka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PaVson napisał:

O masz 🤔 słuchasz dla poznania nowych wykonawców czy jak?

Słucham dla przyjemności, a dlaczego jazz? 

Zaczynałem od rocka. Scorpions, Dire Straits, Guns N' Roses, Deep Purple - tak naprawdę pierwszy zespół rockowy, ale nie tylko, ogólnie, w który bardzo się wkręciłem, Black Sabbath, Led Zeppelin, masa płyt mało znanych artystów, rock progresywny, rock progresywny z elementami jazzowymi, typowo jazzowymi instrumentami, następnie jazz-rock, jazz-fusion, i w końcu przyszedł czas na jazz. Najpierw ten łatwiejszy w odbiorze, ale stopniowo zacząłem słuchać tego bardziej wymagającego dla słuchacza.

To tak w skrócie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adi777 napisał:

Słucham dla przyjemności, a dlaczego jazz? 

Zaczynałem od rocka. Scorpions, Dire Straits, Guns N' Roses, Deep Purple - tak naprawdę pierwszy zespół rockowy, ale nie tylko, ogólnie, w który bardzo się wkręciłem, Black Sabbath, Led Zeppelin, masa płyt mało znanych artystów, rock progresywny, rock progresywny z elementami jazzowymi, typowo jazzowymi instrumentami, następnie jazz-rock, jazz-fusion, i w końcu przyszedł czas na jazz. Najpierw ten łatwiejszy w odbiorze, ale stopniowo zacząłem słuchać tego bardziej wymagającego dla słuchacza.

To tak w skrócie ;)

Ze mną było podobnie, chociaż nigdy nie wkręciłem się na dobre w Black Sabbath. Nic do nich nie mam, sporo dobrych numerów nagrali (świetne riffy), ale nie zaliczam ich do tych największych - dla mnie to trochę przereklamowana kapela.

W podobny sposób, co Ty doszedłem do jazzu. Ale potem, tak jakoś wyszło, że wciągnąłem się w bluesa. Trochę się to zbiegło z krótkim okresem, gdy próbowałem się uczyć grać na gitarze. Niczego się nie nauczyłem, ale zacząłem inaczej słyszeć ten instrument, zwłaszcza w bluesie. I - przede wszystkim - zacząłem dobrze słyszeć i lubić bluesa w różnych innych gatunkach muzyki, w tym w jazzie. Zmieniło to mój stosunek do odbierania rytmu - i w jazzie i w rocku - i nauczyło cenić prostotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym tygodniu na kameralnym koncercie Agnieszki Chrzanowskie, aktorki, kompozytorki i autorki tekstów, kiedyś związanej z Piwnicą Pod Baranami. Z całego serca polecam osobom w średnim wieku. Jak będziecie mili okazję to się wybierzcie. Jak nie, to są płyty i teledyski (jeden "teledysk" na YT nawet sam zrobiłem, bo istniejący wcześniej, też amatorski, wołał o pomstę do niema;). Wspomnę jeszcze, że przez większość kariery artystka tworzyła niesamowite (i trochę nietypowe) combo z poetą Michałem Zabłockim. On pisał genialne teksty (choćby na płytę Ogień olimpijski), a ona wpadającą w ucho muzykę.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kubakk napisał:

Fajny wokal , dobra realizacja , bas przy subwooferze w okolicach 20Hz , bez suba tego się nie poczuje , a fala stojąca jest zacna przez cały utwór :D

Po tej rekomendacji dodaje do ulubionych bez odsłuchania 🤪

A Agnieszka chyba takie trochę celtyckie klimaty? Przejrzę dyskografie w najbliższym wolnym terminie.🧐

10 minut temu, misiek x napisał:

😃Kraft a jaki przedział wiekowy jest akceptowalny , osób w średnim wieku? Pytam poważnie , bo po cichu liczę że .....

Ja bym obstawiał jakieś 35 czyli poza paroma wyjątkami wszyscy się zalapiemy na Agnieszkę Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek z tematu humorystycznego - "I dla jednych dobre będą płyty disco polo a dla drugich płyty z muzyką tutsi.Wszystko właśnie zależy kto słucha i co się komu podoba."

"Poprawię,zależy kto słucha i co się komu podoba....Ktoś kto uwielbia Zenka powie że jego płyty są bardzo dobre ."

Misiek X. Chyba nie chcesz mi przez to powiedzieć, że disco-polo jest tak samo wartościowe, jak jazz czy rock?

Uwierz, że można obiektywnie ocenić pewne aspekty w muzyce, i nie tylko. Równie dobrze możesz napisać, że Bitches Brew jest słabe, ale nic z tego nie wyniknie. Nie znajdziesz obiektywnych argumentów na poparcie tej tezy, bo jeśli napiszesz, że album jest słaby, bo jest "dziwny", trudny, itepe itede, no to sorry, ale to nie są argumenty.

Znam dwie osoby, które naprawdę znają się na muzyce. Oboje piszą dla magazynu Lizard - @Rafał S może czytuje? Mniejsza o to, obydwu szanuję za wiedzę, za bardzo fajne wpisy i dyskusje na różnych blogach, stronach muzycznych. Do czego zmierzam, różnią się między sobą, jeden ma bardziej krytyczne podejście/spojrzenie na, powiedzmy, prostszą muzykę bardziej popularną, na przykład Elton John, drugi, z tego, co mi wiadomo bardzo lubi Eltona, i jeszcze kilka innych rzeczy, którymi się różnią. 

Także, wiadomo, że jednemu spodoba się płyta X, a innej osobie już średnio podejdzie. Tyle, że nie o to mi chodzi, bo to jest wiadome.

 

Prosty przykład. Mi się średnio podoba "Wind & Wuthering" Genesis, a dla jednej z tych dwóch bardzo szanowanych i lubianych przeze mnie osób to bodajże najlepsza płyta Genesis - tak na marginesie, prowadzi bloga o nazwie "Astralna Odyseja Muzyczna" - polecam, bardzo merytoryczna strona.

Misiek X, musisz po prostu zrozumieć mój punkt widzenia :)

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...