Skocz do zawartości

Czego słuchasz??


karp

Recommended Posts

Ja tylko wtrące, swój punkt widzenia, każda muzyka jest wartościowa, nawet ta której sluchają dwie osoby na świecie włącznie z autorem. Powiedziałbym,  że muzyka odzwierciedla stan emocji i nastrój słuchacza oraz "preferencje akustyczne" a nic nikomu do tego czy jest disko w polu czy muzyka klasyczna 🧐

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciekawa dyskusja - https://pablosreviews.blogspot.com/2021/12/lizard-magazyn-43.html

6 minut temu, Sqter83 napisał:

Ponieważ ktoś poświęcił swój czas , czasem talent, żeby coś stworzyć. 🤨 

Fajnie, ale nie stawiajmy znaku równości między na przykład disco z pola a rockiem, jazzem.

W przypadku pewnych gatunków muzyki takie wartościowanie jest chyba niemożliwe, bo jak sam napisałem na tamtym blogu - Avant rock czy avant jazz, ale nie przesadzajmy też w drugą stronę.

Zdanie właściciela bloga - "Mamy więc jeden przykład, że dana stylistyka może być zasadniczo gorsza od innej, i drugi, że takie wartościowanie nie zawsze da się przeprowadzić. To się wzajemnie nie wyklucza. A czego dowodzi? Że mylą się zarówno ci, którzy uważają, że jeden rodzaj muzyki nie może obiektywnie przeważać nad innym, jak i ci, którzy chcieliby każdy istniejący styl postawić w konkretnym miejscu szeregu. Jedno i drugie podejście uważam za naiwne." 

Nie wiem jak Ty, ale moim zdaniem sensownie napisał.

Oczywiście, zamiast dyskutować o muzyce lepiej jej posłuchać :D

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na przykład zacząłbym tworzyć muzykę disco-polo, i zaczął się nią dzielić tu, na forum, to oczywistą oczywistością byłyby dla mnie zdania krytyczne. Kurka, jeśli ktoś coś tworzy, to musi mieć na uwadze fakt, że może być krytykowany, a nie tylko chwalony.

 

Co sobie pomyślę? Być może zastanowię się nad sensem twórczości, lub jakimiś zmianami, itepe itede.

Dziwne rozumowanie, serio.

Czyli to jest to, o czym trąbiłem wiele razy. Najlepiej nie krytykować.

Mówić, pisać, że wszystko jest super, pięknie, och ach ech, nawet jeśli w duchu się z tym nie zgadzamy? Litości ludzie...

Uwierz mi, nie chcesz, żebym dzielił się tutaj moją disco-polową twórczością 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adi777 napisał:

Czyli to jest to, o czym trąbiłem wiele razy. Najlepiej nie krytykować.

Krytykowanie samo w sobie nie jest złe ale twierdzenie że coś jest bezwartościowe to co innego.

Ps  a dlaczego wybrałeś dla przykładu disko polo a nie np country albo trance ? 

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Mi się średnio podoba "Wind & Wuthering" Genesis

A ja lubię. Jeśli mam wybierać, to z dwojga wolę Genesis z Hackettem i już bez Gabriela (czyli ta i "A Trick of the Tail") niż z Gabrielem ale jeszcze bez Hacketta (np. "Trespass"). Oczywiście najlepiej, jak byli na pokładzie obydwa, chociaż Nursery Cryme wciąż mało dojrzałe instrumentalnie. :)Ale od "Foxtrota" do "Wind & Wuthering" to dla mnie klasyczny okres i linię podziału wyznaczam  obecnością Hacketta, a nie Gabriela w składzie. Mimo, że w swoim wczesnym okresie Collins śpiewał, moim zdaniem, słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Foxtrot" jest naprawdę ładne.

Oj, J4ZZIE, nie ładnie tak nadinterpretować. Skoro piszemy o muzyce, to piszmy o muzyce. Nie oceniam szczęścia, tylko muzykę 😛

15 minut temu, Sqter83 napisał:

Ps  a dlaczego wybrałeś dla przykładu disko polo a nie np country albo trance ? 

Słyszałem, z konkretnego źródła, że country ma bardzo ciekawego przedstawiciela - Townes Van Zandt, muszę to sprawdzić. 

Co do trance i muzyki podobnej, tam są dobre rzeczy, to nie disco polo. Kiedyś myślałem, że techno i podobne rzeczy to badziewie, ale i tam są naprawdę dobre albumy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję - "Wielokrotnie wspominałem na tutejszych łamach, że nie znoszę country. Zawsze kojarzyło mi się z banalnymi piosenkami na jedno kopyto, granymi na amerykańskiej prowincji. Twórczość Townesa Van Zandta jest jednak zupełnie inna. Więcej w niej głębi, przejmującego smutku. W warstwie instrumentalnej czasem pojawiają się gitarowe zagrywki typowe dla country, ale ogólnie bliżej tej muzyce do folku." 

 

"O ile na poprzednim albumie Van Zandta, "Our Mother the Mountain", country pojawia się w śladowych ilościach, tak na "Townes Van Zandt" jest już pierwiastkiem dominującym. O dziwo, album naprawdę mi się podoba. Choć to akurat głównie zasługa tych utworów, które mają najmniej wspólnego z country." - Czyli jednak nie do końca takie country, ale posłucham na pewno.

Chwila, bo chyba nie rozumiem do końca. 

12 minut temu, Sqter83 napisał:

Czyli ktoś Ci napisał że country jest wartościowe

Nie tak, autor tego bloga, który zacytowałem w jednym poście powyżej, ma bardzo zbliżony gust, upodobania do moich, i bardzo, bardzo często jest tak, że oceniamy podobnie poszczególne albumy, i właśnie ta osoba na swoim blogu opisała płyty tego muzyka country jako bardzo dobre.

12 minut temu, Sqter83 napisał:

a disko polo sam poznałeś i stwierdziłeś że jest bezwartościowe ??

Nie muszę poznawać disco polo, żeby tak stwierdzić. Dosyć słyszałem tej "muzyki."

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, misiek x napisał:

, to co Tobie się podoba i uważasz za dobre , dla Kowalskiego moze byc gów..o warte.

Ale pisałem już o tym. Kowalski napisze dlaczego? Czy nie? Czego tu nie rozumieć??? Co mnie obchodzi Kowalski, który stwierdzi, że Acquiring the Taste Gentle Giant jest gówno warte? Gówno warta jest taka żenująca wypowiedź Kowalskiego o tej płycie.

19 minut temu, Sqter83 napisał:

A co jeszcze jest bezwartościowe w muzyce ?

Sporo papki z głównego nurtu, z którą niestety mam nieprzyjemność spędzać czas w pracy.

30 minut temu, misiek x napisał:

Moze napiszmy czego słuchamy a na te dywagacje proponuje załozyć osobny watek, jeżeli znajdą się chętni do dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Może tak.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, misiek x napisał:

Rozumiesz ze ktos moze miec inne zdanie ?

Oczywiście, tylko jak pisałem już, niech je uzasadni.

6 minut temu, misiek x napisał:

Rozumiesz ze ktos moze miec inne zdanie ?

Nie mam prawa poddać w wątpliwość tego?

8 minut temu, misiek x napisał:

To ze skrobniesz troche swoich przemyslen na temat tvch płyt nie czyni z ciebie eksperta.

Nie robię za eksperta, bo nim nie jestem. Wklejam tu płyty, które słucham, sporo z nich odsłuchuję pierwszy raz.

10 minut temu, misiek x napisał:

Może dla niektórych kolegów z forum jest to po prostu bełkot lub kreowanie się na pseudo-znafcę.

Co mnie to obchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, misiek x napisał:

Staram się zrozumiec ,Twój punkt widzenia ale nie musze się z nim zgadzać.

 

6 minut temu, misiek x napisał:

Gówno warta może być tez Twoja wypowiedż

Zdecyduj się wreszcie 😁😁😁

7 minut temu, misiek x napisał:

To ze skrobniesz troche swoich przemyslen na temat tvch płyt nie czyni z ciebie eksperta

Podobnie jak inni tu piszący znafcy i eksperci.

Czyżby @Adi777 powiedział coś złego?  Bo napisał, że polski folklor zwany disco polo jest bebebe.

A może jesteś fanem? 😁

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym forum typowo komputerowym, a dokładniej na www.benchmark, jest temat muzyczny - czego słuchacie, czyli jak ten tutaj, z tym, że osoba wklejająca swój utwór/utwory ocenia poprzednie wklejone przez inną osobę kawałki. Dziwnym trafem nikt się nie oburza, gdy ktoś daje 1/10 lub 2/10. Dziwne, co nie? Wyobrażam sobie, co by było tutaj, gdyby wprowadzić takie oceny 🤣

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiek x napisał:

Nie , nie jestem. Gdybys dokładniej czytał temat a nie tylko wybiórczo , wiedziałbys czego słucham

Hmmmmm.

To forum nie da się inaczej, jak tylko wybiórczo, już to wybiórcze czytanie pozwoliło mi sobie wyrobić zdanie. 😁

A czego ty słuchasz, to akurat mnie najmniej obchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, napisałeś - A co to znaczy lepsza gorsza ? 

Słuchasz muzyki rockowej, chyba głównie. Czyli co? Twoim zdaniem nie da się określić, która płyta jest lepsza?

Debiut Led Zeppelin czy jakiś podrzędny blues rock z lat 70?

 

 

21 minut temu, misiek x napisał:

Może jak nie masz kolegów , psa sobie kup , bez urazy.

Pani Olu, a Misiek mnie przezywa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi mam nadzieję, że nie skupiasz się głównie na twórczości muzycznej  tylko z dobrymi recenzjami. Wiele może Cię ominąć.

Ja mam tak że z przesłuchanej płyty, jeden może dwa kawałki wpadną na playlistę. Nie rozczulam się czy to zła płyta była, czy też nie.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...